RSS

Graje in predlogi o spletni strani in forumu.
Odgovori
Uporabniški avatar
fruc
Bunkelj
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Jun 17, 2012 9:07 pm

RSS

Odgovor Napisal/-a fruc » Ne Jun 17, 2012 9:11 pm

Pozdravljeni,

zelo fino bi bilo, če bi uredili RSS

sigurno bi imeli kakšnega več, ki bi bolj aktivno spremljal. - tudi jaz :)

Uporabniški avatar
boris0511
Zelenec
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jan 26, 2012 12:03 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a boris0511 » Pe Jun 29, 2012 10:51 am

Ne vem, zakaj se čoham tam, kjer me nič ne srbi. Sanja se mi ne, kaj bi ta kratica pomenila in za kaj bi bilo tole koristno.
In ker noben ne da odgovora,se sprašujem kulinarično, prosto po dr. gumpiju: a je to nekaj povezano s še toplimi kajzericami, putrom in marmelado?

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Pe Jun 29, 2012 11:49 am

Tole spodaj je bolj na kratko povzeto iz spletne strani, saj tudi sam nisem vedel kaj to sploh je :)

"RSS je tehnologija na podlagi XML-ja, s katero ste lahko samodejno obveščeni o temah, ki vas zanimajo. Ni vam treba na spletno stran, da bi videli, ali je bil napisan kakšen nov članek ali novica, lahko uporabljate RSS, ki vas na to opozori vsakokrat, ko se to zgodi."

Uporabniški avatar
boris0511
Zelenec
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jan 26, 2012 12:03 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a boris0511 » Pe Jun 29, 2012 8:45 pm

Hvala za hitro in korektno pojasnilo.
Ne glede kako se bo zgodba z RSS razpletla, bom verjetno ostal na klasičnem pregledovanju foruma.
Sicer pa sem opazil , da lahko odkjukaš gumb "obveščaj me o novih prispevkih", pa sedaj sprašujem, če je to neke vrste RSS-a?

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Jul 01, 2012 8:52 pm

Načeloma je tehnologija v ozadju "obveščaj me o novih prispevkih" in RSS različna, čeprav za uporabnika je končni izzid podoben. Pri prvem uporabnik dobi obvestilo o prispevku na dan mail naslov, pri RSSju pa v ustreznem pregledovalniku. Ta pregledovalnik je lahko samostojen program na dani napravi (PC, laptop, tulifon), ali pa del brskalnika (Firefox ima Live bookmarks) ali kakega vključka (spet recimo Brief plug-in/add-on v že omenjenem Firefoxu). Prednost RSS tehnologije je, da lahko uporabnik z enim programom kronološko vidi vse novosti na streneh, forumih, blogih, ... ki ga zanimajo in ni treba fizično obiskati vsake strani posebej (recimo, ko pride po tednu, 14 dnevih z dopusta). Je pa bolj podvržen sami vsebini in ne obliki - recimo avtorji spletnih strani se močno potrudijo z obliko svojih člankov, RSS pa vse skupaj predstavi bolj ali manj kot golo besedilo + slike. Skratka RSS je za tiste, ki radi ob topli kavi in dišečih žemljicah preberejo novosti na 100+ spletnih straneh dobrodošla zadeva, verjetno pa se tudi ostali najdejo sebi primeren način za isti učinek (le učinkovitost je verjetno nižja). Mimogrede, znak za RSS je pogosto naslednja ikona:
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Jul 01, 2012 9:17 pm

Mislim, da ima forum namesto RSS vgrajen ATOM (nekaj podobnega), se bom po dopustu malo poigral - čez 2-3 tedne.

lp, Aleš

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a jean » Če Jun 12, 2014 3:12 pm


Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Jun 12, 2014 7:39 pm

Hm, Žan, katerega izbereš izmed šestih opcij? Da recimo spremljaš vse nove prispevke?

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a jean » Če Jun 12, 2014 8:46 pm

Na zgornjem linku, ki sem ga napisal, mi pokaže vse nove objave na forumu. Označen je kot "Feed - Geocaching forum"

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: RSS

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Jun 12, 2014 9:04 pm

Ok. Fajn.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost