Včlanitev v klub

Graje in predlogi o spletni strani in forumu.
Odgovori
Uporabniški avatar
Ridler
Zelenec
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 11:52 am

Včlanitev v klub

Odgovor Napisal/-a Ridler » Če Nov 07, 2013 7:08 pm

Pozdravljeni,

Razmišljam o včlanitvi v klub, vendar pogrešam osnovne informacije, ki bi potreboval za lažjo odločitev. Zanima me predvsem:

- kje se je možno seznaniti z veljavnim statutom kluba;
- kakšen je predvideni načrt dela kluba za prihajajoče obdobje;
- koliko znaša letna članarina;
- na kakšen način se je možno včlaniti.

Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem.

Lp,
Borut
(ekipa Ridler & Cmokica)
Geocaching klub Geosledec - www.geosledec.si

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Včlanitev v klub

Odgovor Napisal/-a bucar » Ne Nov 10, 2013 12:14 pm

Hm, zaenkrat ni neke hude akcije. Narejen je pravno-formalni okvir kluba (torej TRR, naslov, statut,...), sedaj je pa bolj ali manj stvari čakajo, da se nabere dovolj entuzijastov, da se dobimo in naredimo "skupščino" ter se odločimo prav o točkah, o katerih sprašuješ - kako je s članstvom, članarina, načrt dela...
Klub ima nekaj stroškov (banka, domena, hosting, ajpes,...) tako da nek vir financiranja bo treba najti. Zaenkrat to vse iz lastnega žepa plačuje el presidente.
Če si/sta pripravljena sodelovati, lepo vabljen/a.

Uporabniški avatar
Ridler
Zelenec
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 11:52 am

Odg: Včlanitev v klub

Odgovor Napisal/-a Ridler » Po Nov 11, 2013 12:26 am

Se mi je zdelo, da bo tako, zato sem se tudi odločil, da napišem tole objavo. Mogoče vas pa malo spodbudim k razmišljanju in h kakšnim bolj konkretnim korakom. Škoda bi bilo, da vse skupaj pristane na smetišču zgodovine...

Sicer pa zelo dobro poznam zadeve. Več let sem predsedoval (avto)klubu, ki je imel na svojem vrhuncu skoraj 100 članov. Tudi mi smo začeli "iz čiste nule", nihče si na začetku ni niti predstavljal kaj vse bo vodenje društva prineslo s sabo. Prvi dve leti, ko smo šele pridobivali izkušnje in je bilo članov malo, je bilo najtežje. Kasneje so stvari že tekle precej bolj gladko...

Nikar preveč ne odlašajte z nadaljnjimi aktivnostmi. Skupščino lahko skličete kadarkoli, objavite jo kot event na Geocaching strani in ni hudič, da se ne bi nabralo vsaj 20-30 ljudi, ki bi bili najverjetneje tudi prvi člani. Tudi potrebne odločitve so bolj kot ne formalnost. Potem pa čimprej določite način kako se lahko kandidati včlanijo (mi smo imeli pristopno izjavo kar elektronsko - kandidati za člane so samo izpolnili obrazec na spletni strani in preko elektronske banke nakazali članarino. Zelo hitra in "udobna" možnost, tako za člane, kot tudi za vodstvo), objavite koledar predvidenih aktivnosti in to bi za začetek moralo zadostovati. O nadaljnjih korakih pa lahko kakšno rečemo kdaj drugič...

Sem vam pa vsekakor pripravljen tudi priskočiti na pomoč. Drugače se niti ne bi oglasil... B)
Geocaching klub Geosledec - www.geosledec.si

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost