GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Event Cache – Dogodkovni zaklad
To je dogodek, srečanje, sestanek, predavanje, piknik in še kaj. Iskalec zaklada, ki srečanje organizira, objavi čas, lokacijo in namen dogodka. Na dogodek se je potrebno najaviti, po dogodku pa se le-ta arhivira.
Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a VolkD » So Avg 22, 2015 9:24 pm

Društvo elektronikov Slovenije prireja poletno šolo mladih elektronikov na Mašunu. Pravzaprav je to tabor, kjer otroci v starosti med 10 in 16 let preživijo dvakrat po dva nepozabna dneva.

Sestavili bodo svoj tranzistorski radioaparat, programirali mikrokontrolerje in se skrajno lepo imeli. Dnevni red gre nekako takole. Takoj zjutraj se nam lahko pridružite pri jutranji telovadbi in teku v čudoviti naravi. Pripravite se na 1700m slikovite steze preko travnikov, s pogledom na dvorec, skozi gozd in preko planjave od koder je videti vrh Snežnika. Kasneje se lahko pridružite pri izdelavi utripajoče luči. Če še niste, potem je zdaj priložnost, da poskusite kako je, če v rokah držite spajkalo. V odvisnosti od dneva in časa v katerem boste prišli se lahko priključite trenutni dejavnosti. Če ostanete do večera, vas na primer čaka kresovanje in peka krompirja. Prireditev poteka v dneh od 26.8. do 30.8.2015. Začne se 26.8.2015 ob 14:00 in konča 30.8.2015. V tem času bo možen vpis v log, ki bo postavljen v te namene, tudi menjava sledljivčkov bo aktualna. V bližnji in tudi malo manj bližnji okolici je še nekaj skritih zakladov, ki so sicer manj obiskani.

Za vpis ne bo dovolj priti, treba bo tudi aktivno sodelovati. Izdelek boste odnesli s seboj. Ker event še ni objavljen, zaenkrat samo psst...
Tekmovali boste!

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Avg 23, 2015 10:14 am

Čakam na objavo. Upam, da objavijo pred začetkom dogajanja.
No da bo stvar malo bolj zanimiva, naj vam povem, da je za vpis, potrebno narediti tole: https://www.youtube.com/watch?v=NSlISCgLdkM

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Avg 23, 2015 1:10 pm

Oprosti, VolkD, ampak ne razumem tvoje razlage eventa. Lahko nekaj prosim razložiš?
Za vpis ne bo dovolj priti, treba bo tudi aktivno sodelovati.
Ko smo se pred časom pogovarjali, se eventa ne sme pogojevati z ničemer drugim, kot s svojo prisotnostjo v določenem časovnem okvirju in vpisu v logbook, kakršenkoli že je. Se je to spremenilo?
Začne se 26.8.2015 ob 14:00 in konča 30.8.2015. V tem času bo možen vpis v log, ...
Event traja ves ta čas? A je to bolj srečanje z organizatorji ali pravi event? Zagotovo pa zadosti pravilu, da mora biti logbook prisoten na kraju dogodka vsaj pol ure. :twisted:
Slika

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Avg 23, 2015 4:32 pm

bubiji napisal/-a:Oprosti, VolkD, ampak ne razumem tvoje razlage eventa. Lahko nekaj prosim razložiš?
Za vpis ne bo dovolj priti, treba bo tudi aktivno sodelovati.
Ko smo se pred časom pogovarjali, se eventa ne sme pogojevati z ničemer drugim, kot s svojo prisotnostjo v določenem časovnem okvirju in vpisu v logbook, kakršenkoli že je. Se je to spremenilo?

V bistvu se ni spremenilo. Ampak do loga se boš hotel prebiti s spajkalom,... več boš lahko videl tam. Vsekakor bo zabavno.
Začne se 26.8.2015 ob 14:00 in konča 30.8.2015. V tem času bo možen vpis v log, ...
Event traja ves ta čas? A je to bolj srečanje z organizatorji ali pravi event? Zagotovo pa zadosti pravilu, da mora biti logbook prisoten na kraju dogodka vsaj pol ure. :twisted:
Tako je. Manjka podatek o uri konca. Torej to je 30.08.2015 ob 16:00
Cilj je, da se Geolovci vsaj za kratek čas pridružijo življenju otrok tega tabora. Vsak bo lahko naredil svojo "igračo" in jo odnesel s seboj. Pri tem bo seveda tekmovanje. Čas je tisti, ki bo razvrstil udeležence po lestvici, ki bo objavljena.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Avg 31, 2015 12:02 am

Hm, mogoče sem kaj spregledal, toda očitno ta event ni bil objavljen. Kar je po svoje razumljivo. Kršil bi kar nekaj groundspeakovih zapovedi. Smiselnih ali ne, to je drugo vprašanje. Prvo je to, da naj bi bili eventi praviloma samostojni dogodki in torej ne srečanja v okviru dogodkov, ki jih organizira nekdo drug. Drugo je to, da ne sme biti omejeno na določeno skupino geolovcev. Tu gre, kolikor sem razumel, za dogodek, namenjen (zgolj) mladini med 10. in 16. letom. Tretje - vpis v logbook pri eventih ne sme biti pogoj za logiranje udeležbe. Mogoče je še kaj, kar sem spregledal. Verjamem, da so tovrstni dogodki super in za mladino zelo poučni. Toda žal za organizacijo eventa to ni zadosti.

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a bojank » Po Avg 31, 2015 8:36 am

dr.gumpi napisal/-a: Kršil bi kar nekaj groundspeakovih zapovedi. Smiselnih ali ne, to je drugo vprašanje. Prvo je to, da naj bi bili eventi praviloma samostojni dogodki in torej ne srečanja v okviru dogodkov, ki jih organizira nekdo drug.
Kar se tiče eventov se meni osebno tukaj groundspeakova pravila zdijo povsem smiselna. Dogodek mora biti primarno namenjen spoznavanju, druženju in izmenjavanju mnenj ter znanja. Tudi event, opremljen z otvoritvijo traila, je vprašljiv.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Avg 31, 2015 3:41 pm

dr.gumpi napisal/-a:Hm, mogoče sem kaj spregledal, toda očitno ta event ni bil objavljen. Kar je po svoje razumljivo. Kršil bi kar nekaj groundspeakovih zapovedi. Smiselnih ali ne, to je drugo vprašanje. Prvo je to, da naj bi bili eventi praviloma samostojni dogodki in torej ne srečanja v okviru dogodkov, ki jih organizira nekdo drug. Drugo je to, da ne sme biti omejeno na določeno skupino geolovcev. Tu gre, kolikor sem razumel, za dogodek, namenjen (zgolj) mladini med 10. in 16. letom. Tretje - vpis v logbook pri eventih ne sme biti pogoj za logiranje udeležbe. Mogoče je še kaj, kar sem spregledal. Verjamem, da so tovrstni dogodki super in za mladino zelo poučni. Toda žal za organizacijo eventa to ni zadosti.
Ja nič ni bilo iz tega.
Sem bil pa verjetno tudi sam kriv, ker sem premalo razložil stvari. Razen tega sem dogodek prijavil prepozno. To pa preprosto zato, ker nisem pravočasno imel vseh potrebnih podatkov o lokaciji, ki bi lahko bila povsem drugje. No žal mi reviewer ni dal prave možnosti, v prvo je pa verjetno nisem najbolje izkoristil.

Bom po vrsti naštel nekaj stvari,... ki v zgornji trditvi ne držijo.

To, da naj bi bili eventi samostojni dogodki je ena velika bedarija, ki se jo na srečo večinoma nihče ne drži. Če narediš event, na katerega ljudje pridejo z avtobusom potem to že ni več event, ker je nekdo organiziral prevoz. Če se na eventu igra neka igra s žogo prav tako ne, ker je nekdo moral organizirati, da se žoga vzame s seboj.
Lahko tudi drugače: če se nekdo zmisli narediti piknik, potem to očitno je event, ker take poznamo. Če pa se na takem pikniku organizira še spuščanje zmaja pa to že ni več event ?

Mi je pa popolnoma razumljivo, da event ne more biti vaška veselica, ki nima prav ničesar skupnega z geocache, razen tega, da je okrog vasi že 8 let 5 skritih zakladkov, pa so vaščani to šele zdaj pogruntali.
Če se bodo revizorji tu držali napisanega kot pijanec plota potem je usoda igre kot take precej vprašljiva (še sreča, da so alternative).

Nekaj malega o tem kaj se je dogajalo:

Organizirali smo Šolo mladih elektronikov za dve skupine otrok v starosti od 10 do 16 let. Udeležili pa so se je otroci od 9 let dalje (smo pač prilagodljivi). Videli pa smo, da se je v eni od dejavnosti najbolje izkazala prav deklica stara 9 let. Otroci (15 njih) so naredili radijski sprejemnik, poslušali predavanje o GPS (to smo predvsem odrasli, a tudi mladi so), preizkušali svoje pametne telefone, jedli "zaklano" lubenico, zakurili kres in pekli krompir. Izdelali smo precej jedkanic (slika, ki nastane s pomočjo kemičnega odvzemanja kovine - bakra s plošče) lastne podobe (avto portret) ali pa podobe živali. Nekateri so se potem dajali z programiranjem mikrokontrolerjev. S pomočjo programa, ki so ga sami naredili so prižigali LED diode. Te so se prižigale tudi tako, da so gorele, le če si zavpil.
Polni domišljije so otroci imeli idejo narediti zaklad, ki se posveti, le če kričiš. Meni kar zanimiva ideja, saj bi se lahko smejal dr.gumpi-ju, ki bi se v lakastih čeveljcih nekje na ves glas drl !! :oops: (Upam, da ga nebi skrili pred parlament).

Od kje pa pravovernim postavljalcem zakladov ideje, ki so povsem tehnične narave, da zaklad sploh lahko postavijo ?

Vse skupaj je trajalo od srede od 16-ih dalje do nedelje do 16. Me zanima, če je kdorkoli sposoben narediti event, ki bo po zgoraj napisanih merilih preživel 5 dni le z dejavnostjo geocahinga. Posledično je jasno da potrebuješ za kaj takega sodelovanje v organizaciji tudi drugih struktur.
Namen je bil, da se VSI ( ne le otroci, ki slučajno pridejo) pridružijo vsaj za nekaj časa življenju in šoli mladih v okolju snežniških gozdov.

Tretji očitek je tudi povsem brezpredmeten. Ni bilo nobene ovire, da se kdo nebi vpisal v pripravljen log. Ampak če je že prišel na dogodek, potem je prav, da log vsaj najde. Dogodek se je razprostiral na kar veliki površini in dogajanja je bilo veliko. Tisto omenjeno spajkalo je bil pa namig.

Ne glede na to, da to ni bil geocache event ( pa bi lahko bil, a je Reviewer koristil moč 7 dni, namesto, da bi prišel nasproti in vprašal kako je s tem), pa smo vseeno imeli za obe skupini tudi aktivnosti, ki so neposredno povezane z geocahingom.
Imeli smo predavanje o GPS sprejemnikih, razložili smo nekatera fizikalna dejstva, kot je razprostiranje radijskih valov skozi različne masne filtre. Pojasnili smo zakaj v listnatem gozdu GPS drugače laže kot v igličastem. Povedali smo kam - v katero smer GPS laže, če imamo za oviro smreko (Verjamem, da marsikdo tega ne ve, mogoče tudi reviewer ne). Smo pač obdelali GPS s stališča elektronika in fizikalnih dejstev. Otroci so poiskali nekaj bližnih zakladkov. Nekateri so se vpisali, drugi pač ne. Svobodna volja vsakega.

Vsi obiskovalci pa so naredili v spomin in trajno last tale izdelek : https://www.youtube.com/watch?v=NSlISCgLdkM

Lahko bi ga tudi kakšen geocacher, pa ga žal ni bilo.

Ne nameravam polemizirati o odločitvah reviewer-ja, o tem, kako se v Slovenskem prostoru elitizira določene skupine, lahko pa povem, da je povsem jasno, da je bil to strel v lastno koleno in to zgolj zato, da bi zadel tudi tuje.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Avg 31, 2015 9:03 pm

Volk. Eno je, če organiziraš nogometno tekmo med geolovci osrednje Slovenije in Štajerske in nekdo prinese žogo ali organizira karkoli drugega za geolovce, torej za event, drugo pa, če se naredi event ob prireditvi nekoga drugega. Pa najsi je to vaška veselica ali pa srečanje mladih elektronikov. Res je, da so v preteklosti takšne zadeve že bile, npr. onesnaževanje Gradaščice ob Gregorjevem, toda to še ne pomeni, da je bilo to prav. Ko boš ti osebno naredil event, na katerem bomo skupaj cinili vezje, mislim, da ne bo ob izpolnjevanju še drugih pogojev nobene ovire, da se to objavi in organizira.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Avg 31, 2015 10:14 pm

dr.gumpi, mislim, da se nisva razumela. Jaz sem povabil geolovce, da si ogledajo, kako se lahko mlade elektronike spotoma, ko se ukvarjajo z elektroniko izobrazi tudi o geolovu.
Torej je to po tvoje prepovedana tema, golovci pa lahko cinijo :oops:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC6213T - Poletna šola mladih elekrtronikov 2015

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Sep 01, 2015 7:15 am

Mah, ni važno. Bo že Nikrmana ocenil, on je pravi naslov.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov