Mega event Pinzgau Kaprun

Event Cache – Dogodkovni zaklad
To je dogodek, srečanje, sestanek, predavanje, piknik in še kaj. Iskalec zaklada, ki srečanje organizira, objavi čas, lokacijo in namen dogodka. Na dogodek se je potrebno najaviti, po dogodku pa se le-ta arhivira.
Odgovori
Uporabniški avatar
matajur
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 9:27 pm

Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a matajur » Ne Apr 11, 2010 9:41 pm

Evo, da bom prvi. Najprej lep pozdrav vsem.

Imam pa nekaj vprašanj.

Resno razmišljam o udeležbi na mega eventu v Kaprunu, vendar je še nekaj neznank, ki mi jih boste upam razjasnili.

1. A je poleg druženja bistvo eventa iskanje zakladov ali kaj drugega?
Se pravi ali se odločiš, da boš npr. iskal zaklade in se odpraviš na pot ali je bistvo, da si tam na prireditvenem prostoru in se tam dogajajo stvari. Sorry za mojo nevednost, ampak mi res ni jasno.

2. A pride ful gneča? Kje se to najbolj čuti?

3. Kako se vam zdi event kot celota primeren za družine z mlajšimi otroci (do 10 let)? S tem mislim predvsem če imate kake izkušnje?

4. Kako je z zakladi na tistem področju? Poleg tistih, ki so skriti med samim eventom? A je to ful daleč? A se je treba vozit z avtom? A se splača imeti bicikle,...

5. Kaj pa prenočišča? Kake so vaše izkušnje? Sobe, apartmaji, kamp?

V glavnem napišite bolj praktične izkušnje.
Upam, da si ne domišljam preveč in da še kdo spremlja ta forum.

Lahko noč.

Uporabniški avatar
Team Veverca
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 1:47 pm

Re: Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a Team Veverca » Po Apr 12, 2010 8:09 am

Lahko odgovorim na 1. in 5. vprašanje za ostale pa samo sklepam.

1. Ponavadi na eventu skrijejo kakšen zaklad za nekakšno zabeležbo eventa. Ni nujno je pa kar pogosto.
5. Po pravilih za organizacijo eventa je potrebno priskrbeti prenočišča oziroma prostore za prenočitev (tabori in podobno)

Najbolje da kontaktiraš lastnika in ga prosiš za informacije. Verjetno bo najbolje znal odgovoriti na tvoja vprašanja.

Uporabniški avatar
illegalkru
Bunkelj
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Feb 15, 2010 8:30 am

Re:Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a illegalkru » Po Apr 12, 2010 8:44 am

Mi smo sicer lanski mega event izpustili, tako da izkušen nimam lahko pa ti pač podam moje razmišljanje.

1. Pomoje je lov na zaklade čez dan bistvo, zvečer pa druženje.
2. Mislim da mora bit kar gužva. Zna se to čutit da je kr avtocesta do zakladov v okolici in da dejansko odpade pol tisti hunt in iskanje. ker že na daleč vidiš kje je cache :)
3. Pomoje ja.
4. Pač odvisno kolk jih hočeš najt :)
5. Prenočišča so kolk vem bolj ali manj v lastni režiji. organizator "predlaga" nekaj opcij in to je to.


drugače pa naj Sonček team kaj več pove :)

Uporabniški avatar
Sonček Team
Bunkelj
Prispevkov: 4
Pridružen: To Feb 09, 2010 9:25 am

Re:Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a Sonček Team » Po Apr 12, 2010 10:11 pm

Živjo!

Tu je nekaj odgovorov, ki se nanašajo na MEGA evente (pri manjših je lahko izvedba bolj skromna).

1. A je poleg druženja bistvo eventa iskanje zakladov ali kaj drugega?

V bližnji okolici (20 do 50 km) je običajno kar lepo število zakladov (500+)
Postavljeno je tudi kar nekaj novih FTF za sam event (koordinate so na voljo ob registraciji)
Zjutraj (ali sredi dneva) se prijaviš potem pa hojla na zaklade! ;)

Medtem seveda lahko potekajo tudi kakšna predavanja (GSAK, NightCaching) ali srečanja. V Kaprunu bo tako predstavitev zadnje "preživele" stvari, ki je bila skrita v prvem skritem "cashu"! :huh:

Poteka tudi prodaja geocaching opreme (coini, TB obeski, nalepke majice, itd...) ter izmenjava TBjev. Logiranje TB-jev in Geocoinov gre po "tekočem traku" saj vsak rad pokaže kaj ima "na zalogi" in kaj premika do naslednjega zaklada. V okolici eventa običajno kar mrgoli TBjev - večinoma so to premični TB-ji - avtomobili s TB stikerji :P

Popoldne lahko potekajo kakšna družabna srečanja, zvečer pa še "event na eventu".
Včasih je k dogodku naslednji dan "pripet" kakšen CITO dogodek - tako je tudi v Kaprunu (poglejte si program na Pinzgau 2010)

Torej zgoščena geolovska izkušnja! ;) Na vsakem posamezniku je, da se sam odloči kaj bo počel in kaj ga zanima. Največ pa se jih "podi" za zakladi v okolici.

2. A pride ful gneča? Kje se to najbolj čuti?

"Mega" pomeni veliko geocacherjev na enem kupu. :woohoo: . Pri kakšnih zakladih si malo hodiš "po prstih". Zanimiva izkušnja!! A ni problema!

Običajno se skupine preko dneva razpršijo. Tudi vsi geolovci niso vsi naenkrat na mestu registracije!

Pazite pa - organizatorji prekinejo registracijo na spletni strani eventa, ko je prijavljenih geolovcev po oceni organizatorja preveč! Če nisi prijavljen na spletni strani, te na mestu registracije ne registrirajo (to pomeni, da ne moreš prijaviti najdbe "mega eventa" - a še vedno lahko obiščeš event in zaklade v okolici).

3. Kako se vam zdi event kot celota primeren za družine z mlajšimi otroci (do 10 let)? S tem mislim predvsem če imate kake izkušnje?

Na eventu je običajno cel spekter geocacherjev. Stari, mladi, velike skupine, posamezniki in družine z otroci. Vsak si sam ustvari "težavnost" in "izkušnjo" s tem, da se odloči katere zaklade bo iskal (500+ daje veliko možnosti) in katera srečanja bo "šel obiskati". Nekaj planiranja pred prihodom o tem kaj obiskati se zagotovo obrestuje - predvsem, če so otroci manjši.

4. Kako je z zakladi na tistem področju? Poleg tistih, ki so skriti med samim eventom? A je to ful daleč? A se je treba vozit z avtom? A se splača imeti bicikle,...

Pogledal sem geocahing.com stran in v radiju 10 km okoli Kaprunskega Mega eventa je ~120 zakladov. Če se odločite, lahko dan preživite na kolesu in najdete kar nekaj zakladov! Lahko pa uporabite tudi avto. Dež ali ne - vsi se podijo za zakladi! :lol:

5. Kaj pa prenočišča? Kake so vaše izkušnje? Sobe, apartmaji, kamp?

Nekaj nasvetov dajo organizatorji, a na internetu se najde kar nekaj privatnih sob ter apartmajev v okolici. Tudi manjši hotelčki so na voljo. Kaprun, kot smučarski center, ima kar nekaj nastanitvenih zmogljivosti, ki so spomladi bolj dosegljive kot pozimi ali poleti. A če želite biti kje blizu registracijskega mesta (kolesa!!), se splača rezervacijo opraviti dovolj zgodaj. Klic ali e-pošta lastniku je včsih dovolj za izvedbo rezervacije.

Upam, da se kje srečamo!

Uporabniški avatar
matajur
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 9:27 pm

Re:Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a matajur » To Apr 13, 2010 8:54 am

Super, hvala sončku in ostalim za informacije. Sedaj smo še bolj napaljeni. Mogoče se pa res vidimo.

Pa na forumih se običajno tikamo. Sicer se jaz počutim zelo star.
Na strani od eventa sem videl, da ima Slovenija prijavljenih 42 geocacherjev. Pa pismo to je že cela vojska. Upam, da se bo ta skupnost čimhitreje širila. Uspešno delamo na tem.

Uporabniški avatar
soncek
Administrator
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Feb 08, 2010 11:54 pm

Re:Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a soncek » Sr Apr 14, 2010 8:48 am

matajur wrote:
Super, hvala sončku in ostalim za informacije. Sedaj smo še bolj napaljeni. Mogoče se pa res vidimo.

Pa na forumih se običajno tikamo. Sicer se jaz počutim zelo star.
Na strani od eventa sem videl, da ima Slovenija prijavljenih 42 geocacherjev. Pa pismo to je že cela vojska. Upam, da se bo ta skupnost čimhitreje širila. Uspešno delamo na tem.
glede 42-tih prijavljenih geocacherjev nisem povsem prepričan. :dry: Na blogu eventa je zadnje stanje za Slovenijo 1 prijavljen (2 osebi). To stanje verjetno ni povsem pravilno saj vem, da ta se prijavili (vsaj) dve SLO skupini. Matajur ali mogoče navajaš število "pogledov" na geocaching stran dogodka z različnih IP številk v Sloveniji? Zastave na "Flag counter-ju"? 42 prijavljenih bi bila res občudovanja vredna številka za Sloveniski geocaching. :huh:

Uporabniški avatar
matajur
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 9:27 pm

Re:Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a matajur » Sr Apr 14, 2010 9:09 am

Jap sem že sam spoznal svojo zmoto. Upanje umre zadnje.

Uporabniški avatar
Snecer
Bunkelj
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Apr 14, 2010 9:38 am

Re:Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a Snecer » Sr Apr 14, 2010 9:59 am

Če bo komu kaj pomagalo.
Lani poleti sem bil v Kaprunu in spal v tem Gasthausu. Nič posebnega a gre skozi.

Fajn lokacija, na mirnem, malo izven Kapruna proti žičnicam.

http://www.eurobookings.com/kaprun-hote ... zAodYh8dvg

Točna lokacija:
N47 14.522 E12 43.958

Cena ob rezervaciji (ena nočitev) je bila za dve osebi okoli 80 EUR s hrano, vendar je zjutraj lastnik zaračunal za oba 46 EUR, kar je smešno poceni (23 na osebo polpenzion). Mogoče zato, ker sem se z njihovo mačko igral (Murli) :)

Do Kapruna pa se pelješ npr. čez Grossglockner, maš še krasen izlet.

Uporabniški avatar
Sonček Team
Bunkelj
Prispevkov: 4
Pridružen: To Feb 09, 2010 9:25 am

Re:Mega event Pinzgau Kaprun

Odgovor Napisal/-a Sonček Team » Ne Maj 30, 2010 10:33 pm

Kljub slabi vremenski napovedi smo se odpravili na pot. Ni nam žal, saj smo imeli z vremenom srečo. Kratek zapis on našem obisku Pinzgau 2010 geo-dogodka v Kaprunu je tu in tu.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov