Iskanje koščka zemljevida

Mystery / Puzzle Cache – Skrivnostni / Ugankarski zaklad
Ta zaklad pogosto vsebuje komplicirano uganko, ki jo morate rešiti, da dobite koordinate zaklada. Informacije za rešitev uganke morajo biti prosto dostopne iskalcem zakladov, opis pa mora vsebovati vse potrebne podatke za njeno uspešno rešitev.
Odgovori
Uporabniški avatar
Kinčoropi
Geolovec
Prispevkov: 100
Pridružen: To Nov 03, 2015 8:47 pm

Iskanje koščka zemljevida

Odgovor Napisal/-a Kinčoropi » Pe Feb 10, 2017 2:17 pm

Vprašanje za mojstre reševanja vprašajčkov.
Ali obstaja kakšno spletno orodje s katerim bi si lahko olajšali iskanje povečenega dela zemljevida, kot je naloga npr. pri zakladu Ptaci pohled / Pogled ptice / Birds view na Krku. Tole sem rešil že pred časom in čeprav ti zadeva lahko vzame kar nekaj časa, nekako gre, sa je iskanje lokacij omejeno na otok Krk. Trenutno pa se ukvarjam z enim zakladom v Italiji. Žal je območje iskanja preveliko, da bi bilo iskanje racionalno. Obstaja kakšna bližnjica oz. orodje, ki bi mi vsaj zmanjšalo območje iskanja ali poiskalo nekaj možnih lokacij. Kako se vi lotite takšnih nalog?
Zadnjič spremenil Kinčoropi, dne To Mar 07, 2017 9:44 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Iskanje koška zemljevida

Odgovor Napisal/-a 5-r » To Feb 28, 2017 7:25 pm

Sem šele danes opazil to temo.
Kar na hitro smo rešili tistega na Krku. Če nam zaupaš za kateri kešek v Italiji se zanimaš, pa ti lahko poskusimo pomagati.

Uporabniški avatar
Kinčoropi
Geolovec
Prispevkov: 100
Pridružen: To Nov 03, 2015 8:47 pm

Re: Iskanje koščka zemljevida

Odgovor Napisal/-a Kinčoropi » To Feb 28, 2017 9:43 pm

Hvala za ponujeno pomoč! V tem času sem ga že rešil. Čisto informativno, šlo je za kešek: Lieblingsorte von Trixi + Marla.
Zadnjič spremenil Kinčoropi, dne To Mar 07, 2017 9:45 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Iskanje koška zemljevida

Odgovor Napisal/-a bubiji » Po Mar 06, 2017 7:33 pm

In kakšno pot si uporabil? Obstaja kakšno orodje ali je šlo za matranje oči in potrpežljivosti?
Slika

Uporabniški avatar
Kinčoropi
Geolovec
Prispevkov: 100
Pridružen: To Nov 03, 2015 8:47 pm

Re: Iskanje koščka zemljevida

Odgovor Napisal/-a Kinčoropi » To Mar 07, 2017 9:44 am

Žal, nisem prišel do nikakršnega orodja, ki bi olajšalo reševanje tovrstnih nalog.
Naloge sem se lotil po klasični poti. Kontaktiral sem lastnika, ki mi je dal takšen namig, da je še vedno bilo potrebno malce iskanja, je pa šlo brez večjih težav. Definitivno se ne bi lotil iskanja igle v kopici sena...
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov