GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Mystery / Puzzle Cache – Skrivnostni / Ugankarski zaklad
Ta zaklad pogosto vsebuje komplicirano uganko, ki jo morate rešiti, da dobite koordinate zaklada. Informacije za rešitev uganke morajo biti prosto dostopne iskalcem zakladov, opis pa mora vsebovati vse potrebne podatke za njeno uspešno rešitev.
Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a bojank » Po Okt 08, 2012 9:15 am

Ko sem navedel v Note pri samem cachu je imam tako kot Icabrian kar nekaj pomislekov glede vpisovanja Najdeno.
Ta zaklad je doživel žalostno usodo, "pokopan" je bil preden je sploh zaživel (nobene najdbe). Zdaj pa, kot da so na grob prišli "lešinari". Pa saj zaklad ima tip ? in kar lepo zahtevnost. In za tako "plačilo" oz. vpis se je pošteno lotiti kar piše v opisu in šele nato povečati svoj števec za 1. Torej, zame neetično.
Mislim, da sem tako odprl temo arhiviranih zakladov.
Moramo ločiti take arhivirančke kot je tale na sotočju, ki je zdaj odkrit predvsem zaradi pogojne kršitve pravila 161m od takih kot je na primer GC2YH05 - Park Free BONUS na Bledu.Ta na Bledu je bonus za nagrado po prej odkritih petih zakladih, arhiviran je tudi zaradi višje sile in tu ne vidim nobene ovire, da se ne bi kdo vpisal, dokler bo škatlica še tam.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Po Okt 08, 2012 5:56 pm

Ja tole je res malo smešno, toliko časa nič, potem pa 10 najdb arhiviranega zaklada v dveh dneh. Ali je zaklad res tam??? ali je mogoče od opencaching-a.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Okt 08, 2012 6:39 pm

Ne, škatla je prava. Originalna GC in je prav neverjetno, da je zdržala ves ta čas v odličnem stanju. Ker sem imel logbook ravno v roki, sem se vpisal, čeprav načeloma nisem imel tega namena. Trenutek slabosti... :oops: ;)

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Po Okt 08, 2012 8:42 pm

Po prebranih logih in icabrian-ovem odgovoru sodeč zaklad JE. Očitno ga je tukaj preklica malo "pobiksala" :oops: Mogoče je bil zaklad nazaj postavljen in ni bil aktiviran,.... kdo ve. Najbolje da preklica sama pove kako je s tem, pa bo misterij razkrit 8-)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Okt 09, 2012 5:01 pm

Največji misterij pa je, kdo je napisal oznake GC na drevo in kamen nad skrivališčem...

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a bojank » Sr Okt 10, 2012 12:38 pm

"Poišči skrivna namiga in prišel boš do zaklada."
Morda je tole?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Okt 10, 2012 8:57 pm

Moje mnenje je enostavno. Če je zaklad arhiviran, je arhiviran. Prejšnji lastnik bi moral škatlico odstraniti ali pa jo odstrani prvi, ki jo najde in lastnika potem kontaktira, kaj z njo. S tem ko je zaklad arhiviran se odpre drugim zakladolovcem možnost, da tam skrijejo svojo škatlico. Če stara še ostaja na mestu, je vedno lahko težava v vprašanju ali si našel in logiral v pravo ali ne. Tukaj bi morala Preklica zaklad objaviti znova ali pa škatlico odstraniti.

Uporabniški avatar
preklica
Bunkelj
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:41 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a preklica » Če Okt 11, 2012 1:44 pm

Saj morem verjeti! Zaklad je tukaj, mi pa nič vedeli o tem. Slučajno nama je danes na uho prišlo, da se na forumu Geobunkej govori o tem, da se je zaklad skrivnostno prikradel nazaj. Tudi logi so vpisani, mi na mail nismo dobili nobenega sporočila, da se tam kaj dogaja (mogoče tudi zato, ker je arhiviran).

Ali kdo ve, ga je možno ponovno aktivirati? Dvomim da je to mogoče, zaradi novo postavljenega zaklada, ki je v njegovi neposredni bližini. Nedvomno pa ga gremo pogledat. ;)

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Če Okt 11, 2012 1:51 pm

Če izpolnjuje pogoje mislim, da bi bil lahko ponovno aktiviran, če pišeš Reviewerju, ker on to lahko naredi. Ker pa verjetno ne izpolnjuje pogojev pa.... :?:

Uporabniški avatar
preklica
Bunkelj
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:41 pm

Re: GC2JHQ9 Poljub dveh rek

Odgovor Napisal/-a preklica » Če Okt 11, 2012 4:14 pm

Zanimivo, takrat po tisti povodnji sva bila tam, vse pregledala, pa ga ni bilo nikjer. Sigurna sva bila, da ga je odnesla voda, saj je bilo takrat vse pod deročo vodo. Ni mi jasno, kako se je znašel tam?! :?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov