GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Mystery / Puzzle Cache – Skrivnostni / Ugankarski zaklad
Ta zaklad pogosto vsebuje komplicirano uganko, ki jo morate rešiti, da dobite koordinate zaklada. Informacije za rešitev uganke morajo biti prosto dostopne iskalcem zakladov, opis pa mora vsebovati vse potrebne podatke za njeno uspešno rešitev.
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Feb 07, 2012 8:41 pm

Vreme ni ravno naklonjeno geolovu na prostem, zato lahko jutrišnji Prešernov dan izkoristite tudi za lov (pretežno) na toplem:
http://coord.info/GC3BYF6
:D :D

Narodna galerija ima jutri, kot mnogi muzeji, dan odprtih vrat s spremljajočim programom in delavnicami za otroke (glej http://www.ng-slo.si/default.asp?k=razs ... ek&rid=349), za en dan bodo odprli celo galerijski kafič. Skratka, kulturnemu dnevu primeren družinski cilj in še FTF event na toplem... ;) ;) Uganka ni pretežka, sneg na končni lokaciji ni prevelika ovira, najbrž bomo tudi mi dopoldan hodili kaj tam okoli.

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a bucar » To Feb 07, 2012 11:36 pm

Tale zaklad je bil pa izjemno dobro stempiran, čestitke!
Všeč nam je tudi interpretacija: dejansko so galerije enkrat na mesec zastonj, kar pomeni, da se da zaklad najti brezplačno.
Hvala za povabilo v Narodno galerijo, tako otrokom kot odraslim bo koristilo malo kulturnega izobraževanja. Pa naj bo to na kulturni dan ali pa kdaj drugič!
Kaj pa izbrane slike, imajo kakšen poseben pomen? So avtorju uganke posebej pri srcu? Ali so izbrane naključno?
(To ni vprašanje za lažje reševanje uganke, temveč zgolj kulturno-umetniška radovednost!)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Feb 08, 2012 12:09 am

Če so bile izbrane naključno? Hmm, na to vprašanje bo zanesljivo odgovorila rešitev uganke... ;)
Če so mi posebej pri srcu? Tam, kjer bi lahko izbral tudi kako drugo, sem res izbiral tiste, ki so mi bolj všeč.

Objava je bila seveda načrtovana na predvečer Prešernovega dne, oddal sem jo nekaj po 18. uri, ko se je galerija za ta dan zaprla, in si ene tričetrt ure grizel nohte zaradi edine neznanke v zvitem načrtu. Potem pa zagledam v mailboxu tisti znani "Vrso published..." :D Uf, tokrat je šlo brez zapletov...

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Sr Feb 08, 2012 9:50 pm

Ja res dober timing, žal nam ni uspelo izkoristiti današnjega praznika za ta namen - pa drugič.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Feb 08, 2012 10:39 pm

Žal so tudi nam zadnji hip druge stvari preprečile že napovedano udeležbo na mini eventu. Uspelo mi je le v zgodnjem popoldnevu, ko na spletu še ni bilo nobenega zapisa, na hitro pokukati v logbook... Ja, firbec ni dal miru. ;)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a icabrian » Pe Mar 02, 2012 4:26 pm

Ta vikend bo spet prva nedelja v mesecu, ko je obisk stalnih zbirk Narodne galerije brezplačen. Škatlica vas čaka... ;)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Maj 14, 2012 9:38 am

V Mednarodnem tednu družine je od 15.5. do 20.5. prost vstop v Narodno galerijo za družine (vsaj 1 odrasel in 1 otrok). Ob Mednarodnem dnevu muzejev 18.5. pa je vstop prost za vse. Izkoristite priložnost... ;)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Maj 14, 2012 8:34 pm

Če ne boš koga oklofutal, te bodo že noter spustili :lol:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Jun 13, 2012 9:37 am

V soboto, 16.6.2012, bo Narodna galerija v sklopu Poletne muzejske noči odprta do polnoči. Ogled vseh zbirk in razstav bo brezplačen od 18.00-24.00. V tem dogodku bodo sodelovali tudi drugi muzeji in galerije po Ljubljani, tako da lahko preživite lep in poučen poletni večer v Ljubljani, za češnjo na torti pa v zavetju noči poberete še tale zakladek. Celo galerijski kafič bodo odprli za to priložnost, tako da ni strahu, da bi zaradi žeje napačno izračunali koordinate... ;)

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: GC3BYF6 Zakladi Narodne galerije / National Gallery

Odgovor Napisal/-a pikacu » Sr Jun 13, 2012 11:01 am

Vsem, ki zaklada še niso pobrali, obisk toplo priporočam. Kot sem napisal že v logu, je fino videti slike, ki jih gledamo v koledarjih, knjigah, učbenikih, itd. še v naravi. Icabrianov izbor je res dober.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov