Obveščanje o novih zakladih

Vse kar niste vedeli o geolovu.
Uporabniški avatar
Aleksander
Geolovec
Prispevkov: 88
Pridružen: So Jul 25, 2015 6:53 pm

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a Aleksander » Če Nov 05, 2015 9:00 pm

Ljubljanski pirati napisal/-a:
Drugače pa mi še ni nihče odgovoril. Doktor ima predvidevam nastavljeno obveščanje v radiju 20-50km od trenutne lokacije, za ostale pa še nisem pogruntal ... :D
Ni res, da ti ni nihče povedal. http://www.freemaptools.com/radius-around-point.htm
Tukaj si lahko izbereš število sredinskih koordinat in radijev, s katerimi boš večinsko pokril Slovenijo, oziroma glavne prometnice.

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Po Nov 09, 2015 1:53 pm

Na zadnjem srečanju sem dobil podatek, ki še vedno ni odgovor na moje vprašanje!
:D :D :D :D :D
Odgovor se tiče FTF iskanja in bo zanimiv za lovce na FTF (teh seveda ni). Za android obstaja aplikacija Geocaching FTF - New Cache (celo pro verzija - seveda plačljiva). Ampak to najbrž že veste.
:D :D :D :D :D
Mene pa še vedno zanima kaj imate nastavljeno in ne, kaj bi mogu nastavt oz. da to ni zato, da bi mogu sam tko al pa tako al pa drugač.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Nov 10, 2015 10:15 am

Jaz imam sedaj nastavljen krog okrog doma. Radij sem moral zelo zmanjšati, da me preveč ne zasipa z obvestili iz Avstrije, pa vseeno še dobim vsak dan kaj iz Celovca :( .
Želel bi si, da dobivam samo obvestila o vseh novih slovenskih zakladih, pa čeprav so dlje od npr. 40 km. Kljub tem, da se FTF že dolgo ne grem več, bi bil rad sproti obveščen o novih zakladih, sploh pa o ugankah, da jih pravočasno rešim. Ne vem, zakaj jim je tako težko dodati filter za Country.

Uporabniški avatar
Aleksander
Geolovec
Prispevkov: 88
Pridružen: So Jul 25, 2015 6:53 pm

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a Aleksander » Sr Nov 11, 2015 8:48 pm

V tej aplikaciji lahko izberete državo, tudi Slovenijo. https://play.google.com/store/apps/deta ... cachingftf
Ocene sicer niso najboljše. Pro verzija ima 5 minut hitrejše osveževanje.

Uporabniški avatar
nejcines
Zelenec
Prispevkov: 35
Pridružen: Po Sep 22, 2014 8:26 am

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a nejcines » Sr Nov 11, 2015 9:50 pm

ena opcija je pa tudi da si nastavis radij 500 km, potem pa v gmailu s filtri zožaš iskanje na le slovenijo, ostale pa označiš kot prebrano, ali pa jih celo takoj izbrišeš...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lahko se pa tudi motim! :)

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a krossnik » Če Nov 12, 2015 9:44 am

Groundspeakov notification od je precej okorn, verjetno tudi zato, ker je bil narejen že kar nekaj časa nazaj. Sicer je njegova primarna naloga obveščanje o vrsti vpisa (loga) v določenem tipu zaklada, v določenem radiju (recimo notification ti pošlje sporočilo za vsak tradicionalen zaklad, ko se v njegovem logu pojavi Write Note vpis), seveda pa se ga da prirediti tudi za FTF obveščanje (opcija obveščanja v primeru Publish Listing).
Kot so ugotovili predhodniki, temu servisu definitivno manjka kar nekaj filtrov (sam najbolj pogrešam omejitev na določeno državo in da bi dobil obestila za več različnih tipov zakladov - trenutno je treba nastavit filter za vsak tip zaklada posebej :geek: )


Naj tukaj dopišem še moj primer nastavitev:

Tip zaklada: Tradicionalen zaklad
Tip vpisa: Archive, Needs Archived, Publish Listing, Temporarily Disable Listing, Enable Listing, Update Coordinates
Lokacija/razdalja: 80 km od danih koordinat
(to imam ponovljeno za vse tipe zakladov)

Upam, da kaj pomaga...


nejcines napisal/-a:ena opcija je pa tudi da si nastavis radij 500 km, potem pa v gmailu s filtri zožaš iskanje na le slovenijo, ostale pa označiš kot prebrano, ali pa jih celo takoj izbrišeš...
Uraden notification ima omejen radij na 80 km, je pa opcija da jih postaviš več in maile seveda filtriraš, je pa s tem povečana možnost podvojevanja...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a pikacu » Pe Nov 13, 2015 9:22 am

nejcines napisal/-a:ena opcija je pa tudi da si nastavis radij 500 km, potem pa v gmailu s filtri zožaš iskanje na le slovenijo, ostale pa označiš kot prebrano, ali pa jih celo takoj izbrišeš...
Odličen predlog! Sem si že nastavil tako (kot pravi Krossnik, dovoli največ 80 km) in sedaj testiram. V filtru string "Location: Slovenia" ne dela dobro, sedaj sem ga spremenil v "Slovenia". Bomo videli...

Uporabniški avatar
darklugia
Zelenec
Prispevkov: 22
Pridružen: Sr Mar 05, 2014 7:27 pm

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a darklugia » So Nov 14, 2015 7:12 am

Kdor ima na mobilniku zakupljeno zadostno količino prenosa podatkov, lahko kadarkoli in kjerkoli preveri objave novih keškov na:
http://www.geocaching.com/seek/nearest. ... children=n

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a krossnik » Ne Nov 15, 2015 9:45 pm

Mene osebno bolj zanima, kako ta obvestila na SMS dobiti, glede na to, da je Google SMS storitev za navadne smrtnike ukinil v juniju...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Obveščanje o novih zakladih

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Nov 15, 2015 10:08 pm

Ja, to je dobro vprašanje. Doma mi je vseeno, saj imam vklopljen prenos podatkov in dobim takoj obvestilo o novih elektronskih sporočilih. V tujini pa je to druga zgodba in običajno si obveščanja o novih zakladih niti ne nastavim, saj bi mi pregled e-mailov ko pridem do neta običajno ne pomenil prav dosti.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov