Materiali in velikost zakladov

Vse kar niste vedeli o geolovu.
Uporabniški avatar
Soncica
Administrator
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Mar 28, 2012 8:17 am

Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a Soncica » To Jun 12, 2012 6:24 pm

Kateri materiali so primerni in kaj pomeni oznaka velikosti zaklada? Več lahko preberete v članku Velikost je pomembna, material tudi.

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a bucar » To Jun 12, 2012 8:55 pm

Lock'n'lock se super obnese. Praktično nemogoče ga je premalo ali narobe zapreti in tudi po več letih še dobro tesni.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Odg: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a pikacu » Sr Jun 13, 2012 8:09 am

V nasprotju z mojim prvotinim prepričanjem so stekleni kozarci za vlaganje neprimerni - tudi če v njih ni bila hrana. Pokrov ne tesni dobro, sčasoma zarjavi, pozimi primrzne in je kozarec težko odpreti.
Sedaj počasi nadomeščam kozarce z lock-lock oziroma plastičnimi škatlami.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Okt 27, 2014 11:57 pm

Tule sem pa nekaj prebral, kar nekako ne razumem in bi prosil za pojasnilo. Prispevek navaja nano velikost, a jaz te velikosti na www.geocaching.com nisem zasledil. Kako je sedaj s tem ?

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a jean » To Okt 28, 2014 12:00 am

V večini primerov so nano označeni kot "other" - v to skupino pa včasih spadajo tudi drugi "kontejnerji", ki to niso. Npr. SPOILER ALERT magnetna mapa pri Shermanu v Pivki.
Ali kaj bolj izvirnega. Ali pa kadar postavljalec ne želi izdati, za kakšno velikost gre.
Nano je (neuradno) vse, kar je manjše od 35ml filmske >micro< škatlice.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a bubiji » To Okt 28, 2014 4:52 pm

Uradno je nano samo podvrsta micro velikosti in je, v kolikor želi lastnik zaklada pravilno označiti velikost, za nano zaklade to tudi pravilna izbira. Other je rezerviran za primere, ko izbira velikosti ni primerna (posebni, izvirni vsebniki) ali ko lastnik z izbiro velikosti vsebnika ne želi podati podati velikosti (velikost je spoiler, vsebnik je presenečenje) ...
Slika

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a VolkD » To Okt 28, 2014 5:37 pm

Hmmm .. Začetek življenja v Postojni je torej nano, čeprav je na geocaceing.com označen kot mikro?

Vse bolj se mi zdi, da uradno nano ne obstaja, ampak je to le oznaka za posebno majhne mikro-te?

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a jean » Sr Okt 29, 2014 9:19 am

VolkD napisal/-a:Hmmm .. Začetek življenja v Postojni je torej nano, čeprav je na geocaceing.com označen kot mikro?

Vse bolj se mi zdi, da uradno nano ne obstaja, ampak je to le oznaka za posebno majhne mikro-te?
Ja, tisti v Postojni je nano.

Uradno ali neuradno... v bistvu manjka samo še oznaka na spletni strani. Nano je zelo uveljavljen izraz za velikost gc škatlice, in ga uporabljajo tudi na Groundspeak HQ.
Other Categorizations

For times when the traditional categories simply aren’t enough, you might need to use the following:

Nano - For the very tiniest of geocaches. ‘Nano’ is not officially listed on geocache pages, so players should mark Nanos as Micros, e.g. a fake bolt.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a bubiji » Sr Okt 29, 2014 6:01 pm

Nano’ is not officially listed on geocache pages, so players should mark Nanos as Micros, e.g. a fake bolt.
Torej Micro in ne Other ... Sori, ker zapenjam za tako malenkost (v več kot enem pogledu), ampak meni so pri edinem nanotu ful težil, ker sem ga označil kot micro. In sem moral skoraj vsakemu, ki ga je ali ni našel, podati ta citat. Dokler ne bo imel nano svoje uradne kategorije, ga v označitvi velikosti pač označimo kot micro in ne kot other (razen kadar avtor to naredi zavestno), ko bo imel pa svojo kategorijo (in moral bi jo imeti), jih bomo pa prekategorizirali. V pogovoru pa seveda nimam nič proti, če se mojemu nanotu reče nano, ker to dejansko tudi je :)
Slika

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Materiali in velikost zakladov

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Okt 30, 2014 1:29 am

Problem je, da Groundspeak sam prodaja vsebnike, ki jih označuje kot nano. Preveč dlakocepljenja pa ni dobro. Načeloma imaš glede označevanja prav, v praksi pa je dobro, če iskalec ve, kakšno velikost naj išče (razen, če lastnik ta podatek namenoma zamolči). In med iskanje filmske škatlice in klasičnega (Groundspeakovega) nano vsebnika je kar velika razlika. Morda še večja kot med small in micro. Jaz bi vsakemu vsebniku, v katerega gre le minimalen vpisni listek in nič drugega, rekel nano.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov