Klub ali ne klub?

Vse kar niste vedeli o geolovu.
Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Nov 05, 2014 6:40 am

Samo, da se ne pojavi kakšen Mission impossible 2. Takrat se ni tako dobro končalo za tisti štor gor nad Blejsko Dobravo. Tebi VolkD pa polagam na srce, da mora postavljalec imeti v mislih ne le svoj zaklad in da ga skrije zaj... temveč še marsikaj drugega. Sam sem pri K&R dal izjemno jasen namig, saj si niti najmanj nisem želel, da bi iskalci podrli zid okoli cerkve. Lahko pa bi ga skril precej bolj zaj..., ne dal hinta in zgodilo bi se to, kar se je že. Zid razrušen, podrt, škoda nepopravljiva. Seveda smo za to v prvi vrsti krivi iskalci. Toda tudi lastnik nosi svoj del odgovornosti.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a bubiji » Sr Nov 05, 2014 7:04 am

VolkD: Geocaching ni tekma, kdo svoj zaklad skrije na bolj nemogoč način. Geocaching je igra, ki jo igramo za užitek. In ni užitek iskati mikrota skritega med nekaj kubiki kamenja ali matico na kovinski "umetniški" skuplturi med scanjem, sranjem in kozlanjem tamkajšnjih prebivalcev. Geocaching naj ne bi preveč poškodoval okolice, ne z postavitvijo in ne pri iskanju. Tudi lastnik zaklada tu nosi precej odgovornosti! In pri postavitvi ne pozabiti, zaklad skrivaš, da bi ga ljudje našli ob tem, ko bi se igrali.

Če imaš pa izvirno idejo, zaradi katere so bomo na koncu samo z odprtimi usti usedli na tla, se lopnili po čelu in kake pol ure od srca smejali, potem pa oprosti za moje besede.
Slika

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Sr Nov 05, 2014 8:06 am

Tole več ne spada v to temo! ... :)

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a krossnik » Sr Nov 05, 2014 9:00 am

Jaz pa pravim da počakajmo, da bo objavljen ta zakladek... Glede na to, da VolkD veliko prebere in konstruktivno sprašuje, bi rekel da bo tudi postavljen tako kot mora biti ;)
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a VolkD » Sr Nov 05, 2014 9:39 am

bubiji napisal/-a:VolkD: Geocaching ni tekma, kdo svoj zaklad skrije na bolj nemogoč način. Geocaching je igra, ki jo igramo za užitek.
Res je. ampak vsakemu svoje. Tisti ki je prešel čez neko mejo, recimo 1000, ali pa 1101, ali pa 3000, odvisno od posameznika, no tisti ob iskanju in najdbi povsem tradicionalnega zakladka niti približno ne uživa tako kot nekdo, ki jih ima 15. Tak potrebuje večji izziv. En način, da sam sebi poveča veselje je FTF. Ampak, če je po dveh utah vožnje zakladek najden v prvih 15sekundah, ko stopimo iz avta, potem tudi FTF ne pomaga.
Ideja je, ker teren in zgodovina to dopušča, narediti FTF mnogo težji kot bodo kasnejše ostale najdbe. Kako in na kakšen način je pa seveda skrivnost, ki bi, če jo razkrijem, izničila vse.
bubiji napisal/-a:In ni užitek iskati mikrota skritega med nekaj kubiki kamenja ali matico na kovinski "umetniški" skuplturi med scanjem, sranjem in kozlanjem tamkajšnjih prebivalcev.
Med "tamkajšnje prebivalstvo" sodim udi sam, prosil bi za malo več spoštovanja. Velikost zakladka je lock-lock škatla velikosti 1l.
bubiji napisal/-a:Geocaching naj ne bi preveč poškodoval okolice, ne z postavitvijo in ne pri iskanju. Tudi lastnik zaklada tu nosi precej odgovornosti! In pri postavitvi ne pozabiti, zaklad skrivaš, da bi ga ljudje našli ob tem, ko bi se igrali.
Res je, je pa vprašanje, kako je definiran pojem "poškodovati okolice". To kar je v enem primeru katastrofa, je v nekem drugem primeru lahko povsem zabavno. Da ne bo pomote, nočem, da kdo pride z buldožerjem!! Bodite nežni in vračajte stvari tja in na tak način, kot so bile pred vašim obiskom, če že ne zaradi spoštovanja do "tamkajšnjih prebivalcev" pa zaradi obiskovalcev, ki bodo prišli po zaklad za vami. Vsaka degradacija okolja namreč zmanjša veselje, ki nastane ob najdbi.
bubiji napisal/-a:Če imaš pa izvirno idejo, zaradi katere so bomo na koncu samo z odprtimi usti usedli na tla, se lopnili po čelu in kake pol ure od srca smejali, potem pa oprosti za moje besede.
Tega kakšna je ideja, ali je dobra ali ne, se ne da predvideti vnaprej, lahko sicer sklepaš, kako bo, a se pri tem lahko močno ušteješ.

Tole moje pisanje, ni namen samohvale za nekaj kar sploh še ni, temveč že spada k dolivanju napetosti, ki nastane ob iskanju FTF-ja. Upam le, da ga ne najde kdo povsem po naključju, brez, da bi šel čez vso pripravljeno zgodbo.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Nov 05, 2014 9:56 am

isti ki je prešel čez neko mejo, recimo 1000, ali pa 1101, ali pa 3000, odvisno od posameznika, no tisti ob iskanju in najdbi povsem tradicionalnega zakladka niti približno ne uživa tako kot nekdo, ki jih ima 15. Tak potrebuje večji izziv.
Kako pa to veš? :o

Jaz bi ti zelo prijateljsko svetoval, da jih najdi še kakih 100 ali 200 in se potem loti skrivanja. Pa na kako srečanje pridi, kjer boš lahko spoznal nekaj izkušenih ljudi in predebatiral kako svojo idejo lažje kot na forumu. Tole o razriti zemlji mi vzbuja precej pomislekov. Geocaching ni igra kdo bo koga.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Nov 05, 2014 10:01 am

Tole moje pisanje, ni namen samohvale za nekaj kar sploh še ni, temveč že spada k dolivanju napetosti, ki nastane ob iskanju FTF-ja. Upam le, da ga ne najde kdo povsem po naključju, brez, da bi šel čez vso pripravljeno zgodbo.
Predvsem pa boš sčasoma morda razumel, da je lov na ftf nek vzporeden pojav. Vsak od nas je šel skozi obdobje, ko se je na novo objavo zganil hitreje kot običajno. Tekma, ki se je v nekem trenutku naredila iz tega, pa na našo sceno ni prinesla nič dobrega.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a bubiji » Sr Nov 05, 2014 11:49 am

VolkD: morda si moje besede "tamkajšnje prebivalstvo" razumel narobe. Ali si ali nisi tudi ti "tamkajšnje prebivalstvo" ne vem, ker te ne poznam. Gre pa za točno določen primer. Če si star maček na geocaching sceni, potem se morda spomniš zaklada Wild Monster v Kranju. Moje besede so letele pač na ta konkreten zaklad in nesrečne prebivalce, ki so prostovoljno ali neprostovoljno tam prisotni.

Ene par tukaj pisočih je pač izrazilo pomisleke ob tvojih besedah. Kakšen zaklad boš skril, bomo pa še videli. Če se ne motim, si prijatelj od ene izmed naših GC legend. Če se ti zdi, da so naši pomisleki neupravičeni, se vsaj posvetuj z njim in poskrbi, da bo zaklad poslastica tako za FTF lovce kot tudi ostale iskalce. Ker mi, ki se tu oglašamo, si želimo predvsem zanimivih zakladov.

Kar se pa tiče števila najdb, pa težko rečem, kdaj iskalec izgubi veselje do igre. To bodo povedali tisti, ki imajo toliko najdb. Vem pa, da zanimiv in dobro postavljen zaklad prinese nasmeh na usta iskalca, pa če ima ta 10, 100, 1500 ali 4000 najdb.
Slika

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Klub ali ne klub?

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Nov 05, 2014 11:52 am

Wild monster :roll:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov