Usklajevanje internetnega loga z dejanskim

Vprašanje, navodila in napotki glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti,...
Odgovori
Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Usklajevanje internetnega loga z dejanskim

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Jul 24, 2017 9:33 am

Danes sem šel pogledat kako je z mojim zakladom GC5GTJA Saj ne da stalno čepim na njem, a mi je pokrov dvignilo poročilo o najbi, kjer je zapisano, da je zaklad v slabem stanju.

Pa ni ! Čisto v redu je. Nekdo je našel le en delček zaklada in seveda ni prebral kaj piše. Ali pa mogoče sploh ni našel nič. Potem sem pa pazljivo pregledal log in ugotovil kar nekaj neskladij z dejanskim stanjem.

Kaj vi v takem primeru naredite ?

Jaz sem tiste, ki so se vpisali in jih v fizičnem logu ni, obvestil, da nekaj ne bo v redu, zapise pa sem brisal.

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Usklajevanje internetnega loga z dejanskim

Odgovor Napisal/-a bucar » To Avg 22, 2017 12:37 pm

Verjetno je najbolje kontaktirati uporabnika in ga prositi za pojasnilo. Morda ni imel pisala, pa je pozabil obrazložiti, da je šlo za "fotolog". Se je tudi nam že zgodilo. Iz (ne)odgovora se da potem sklepati, ali gre za lažno najdbo ali ne. Načeloma pa ja, če ni vpisa na listku, najdbe ni in marsikdo tak vpis briše.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Usklajevanje internetnega loga z dejanskim

Odgovor Napisal/-a VolkD » So Avg 26, 2017 9:36 pm

No jaz na te stvari gledam tako: Smisel igre je, da se vpišemo v log. To da si na kraju samem ni dovolj. Še posebej ne, če je ravno to, da je treba log poiskati, del uganke.

Dolžnost lastnika pa je, da svojo lastnino vzdržuje. Mislim, da bi morali tudi lastnikom dajati ocene za vzdrževanje. To bi prispevalo k temu, da bi se zakladki postavljali na mesta, ki so zanimiva in dovolj dobro dostopna za vzdrževanje. Bilo bi manj mokrih in polnih logov, samo zato, ker se je enemu tisti dan zahotelo postavit zakladek 150km stran od svojega doma.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Usklajevanje internetnega loga z dejanskim

Odgovor Napisal/-a bubiji » To Avg 29, 2017 2:00 pm

@VolkD, zdelo se mi je, da ti želiš naš nasvet, pa imaš očitno željo nam predstaviti svoj pogled na to temo, ki je bila, mimogrede, na tem forumu že parkrat obdelana. Drugače pa je pogled vsakega od nas na igro pač zelo subjektiven, kar nam kažejo tudi več kot odlični intervjuji z geocacherji, ki jih klub redno objavlja.

Torej: če nekdo v log napiše, da mu zaklad pač ni bil všeč ali da ni dobro vzdrževan, je pač to njegovo mnenje in izkušnja ob iskanju. Tudi sam sem dobil že take loge za zaklade in tudi sam sem jih že pisal. Pa čeprav je nekdo za menoj imel pač drugačno izkušnjo. Najbolje je takega geolovca povprašati, kaj mu ni bilo všeč.

Glede usklajevanja internetnega loga z dejanskim se vsak odloča drugače. Sam se pri svojih odločam celo glede na to, za katerega od mojih zakladov gre. V končni fazi je res, da je lažni vpis zgolj goljufanje samega sebe in za 1 zaklad na dan ter podobne (pod)igre ne podeljujejo nobenih nagrad. Je pa tudi res, da pri težjih zakladih brez pomisleka brišem internetne loge brez dokaza o tem, da je nekdo dejansko bil tam. Pri 1,5/1,5 pa se mi, iskreno, ne da.

Glede ocene za vzdrževanje in ocene zaklada: lastnik igre bi moral to resnično spremeniti in omogočiti večstopenjsko ocenjevanje zakladov vsem igralcem. Samo favoritki so premalo specifični, pa še ocenjujejo lahko samo tisti, ki so plačali letno članarino. Ne rečem, da je s tem pristopom kaj narobe, konec koncev morajo imeti Premium uporabniki tudi premium storitev, a vseeno je škoda, da ni nekega večstopenjskega sistema ocenjevanja, ki bi omogočil vpogled v dejansko kvaliteto zaklada. Nekaj podobnega omogoča dodatek GCVote, a je med slovenskimi geolovci premalo razširjen, da bi bil tu resnično uporaben.

Ali bi to zmanjšalo število odvržkov brez stalnega vzdrževalca? Po mojem ne. Tisti, ki ga "boli patka", ga bo bolela ne glede na to, kolikšno oceno ima zaklad. In kaj narediti z zakladi, katerih lastniki so se upokojili? Misliš, da bodo samo zaradi slabe ocene pričeli ponovno skrbeti za svoje zaklade?
Slika

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Usklajevanje internetnega loga z dejanskim

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Sep 03, 2017 8:01 am

bubiji napisal/-a:
To Avg 29, 2017 2:00 pm
Torej: če nekdo v log napiše, da mu zaklad pač ni bil všeč ali da ni dobro vzdrževan, je pač to njegovo mnenje in izkušnja ob iskanju. Tudi sam sem dobil že take loge za zaklade in tudi sam sem jih že pisal. Pa čeprav je nekdo za menoj imel pač drugačno izkušnjo. Najbolje je takega geolovca povprašati, kaj mu ni bilo všeč.
Ne, ne gre za to. Problem je v tem, da je nekdo našel nekaj, kar je mislil, da je zaklad, pa se ta nekaj niti približno ne nahaja tam ker je zaklad.
Ker ima moj zaklad zadaj zgodbo, ki bi jaz sam hotel, da jo tisti, ki ga išče, tudi doživi in ker je zaklad tipa mistery, je prav, da vsi ki se ga lotijo navodila preberejo vsaj površno.
Ni vsak razmočen papir zatlačen v embalažo sadnega soka že tudi zaklad.

Drugače pa grem na lokacijo zaklada po vsakem vpisu posebej. Loga sicer ne čekiram, pogledam pa če je vse na mestu.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Usklajevanje internetnega loga z dejanskim

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Sep 03, 2017 8:12 am

bubiji napisal/-a:
To Avg 29, 2017 2:00 pm
Glede ocene za vzdrževanje in ocene zaklada: lastnik igre bi moral to resnično spremeniti in omogočiti večstopenjsko ocenjevanje zakladov vsem igralcem. Samo favoritki so premalo specifični, pa še ocenjujejo lahko samo tisti, ki so plačali letno članarino. Ne rečem, da je s tem pristopom kaj narobe, konec koncev morajo imeti Premium uporabniki tudi premium storitev, a vseeno je škoda, da ni nekega večstopenjskega sistema ocenjevanja, ki bi omogočil vpogled v dejansko kvaliteto zaklada. Nekaj podobnega omogoča dodatek GCVote, a je med slovenskimi geolovci premalo razširjen, da bi bil tu resnično uporaben.
Tudi sam se strinjam s teboj, da bi bilo potrebno pri ocenjevanju zakladov še marsikaj storiti. Favoritka običajno dam, če je celotno doživetje pri iskanju zaklada Wauuw! To pa največkrat pomeni, da je lokacija zanimiva tako zemljepisno, kot tudi to, da ima zgodbo. Zgodba je lahko na podlagi zgodovine, dogodka ali celo osebne izkušnje. Sem že dal favoritka zakladu v katerem je pisalo: "Kraj mojega prvega poljuba". Pri tem pa suh ali moker log nima prav velike teže. Tudi ideja kako kam skriti ne nosi prav dosti.
Zato pogrešam še oceno, ki bi povedala kvaliteto tehnične izvedbe zaklada in še eno, o tem kako je vzdrževan.
bubiji napisal/-a:
To Avg 29, 2017 2:00 pm
Ali bi to zmanjšalo število odvržkov brez stalnega vzdrževalca? Po mojem ne. Tisti, ki ga "boli patka", ga bo bolela ne glede na to, kolikšno oceno ima zaklad. In kaj narediti z zakladi, katerih lastniki so se upokojili? Misliš, da bodo samo zaradi slabe ocene pričeli ponovno skrbeti za svoje zaklade?

Verjetno ne. Kdor se je poslovil od igre se je pač poslovil. Razlogov je mali milion in verjamem, da so bolj tehtni kot pa dobra ali slaba ocena.
Bo pa zato več tehnično bolje izvedenih zakladov in več dobro vzdrževanih zakladov s strani tistih, ki so aktivni. Posledično bodo tudi zakladi "upokojenih" zdržali dlje.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov