Vpis brez spremljajočega log-a

Vprašanje, navodila in napotki glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti,...
Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a bubiji » Pe Avg 02, 2013 3:08 pm

Pozdravljeni,

V zadnjem času imam nekaj vpisov v zaklad, ki nimajo spremljajočega vpisa tudi v fizični logbook. Eden pravi: "Lep zaklad, škoda da nisem imel pisala." Spet drugi: "Vem kje je, pa ga ne dosežem." Kako vi ravnate v takih primerih? Se trudite ugotoviti, ali je uporabnik res našel zaklad ali ga enostavno brišete? In pa: kaj ljudem ni jasno?
Slika

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Pe Avg 02, 2013 8:40 pm

Sem že videl nekaj takih situacij, pa vendar menim, da taki osebki navsezadnje goljufajo le sebe (če predpostavim, da lažno sporoči najdbo in da do dejanske najdbe ne pride). Sam ob taki situaciji ne bi igral Sherlocka Holmesa in se pretirano poglabljal, ne bi pa upošteval npr. vpis FTFja, ker vem da ta "nobel naziv" nekaterim zelo pomeni :) Morda bi šel preverjat poleg FTFja tudi v primeru, če bi imel postavljen zaklad, za katerega bi ocenil, da je potrebno vložiti precej truda - bodisi mentalnega ali fizičnega - zaradi spoštovanja do ostalih geolovcev. Za preverjanje najdbe bi pa verjetno komuniciral prek pošte oz. GC PM in v smislu Earthcacha zastavil vprašanja glede lokacije zaklada.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a icabrian » So Avg 03, 2013 5:48 am

Večina tistih, ki pozabijo pisalo, priloži vpisu na spletu fotografijo dnevnika. To sem tudi sam že naredil nekajkrat. Se zgodi. Če fotografije ni priložene, je treba pač malo pretehtati okoliščine in se odločiti. Vpise tipa "sem ga videl, pa ga nisem dosegel" pa bi jaz brez zadržkov zbrisal.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Avg 04, 2013 2:15 pm

Se strinjam. Sem že našel zaklad, ravno pred kratkim na dopustu, ki pa ga nisem mogel doseči. S seboj pa nič pametnega za pomoč. Pri enem sem zadrego vseeno rešil tako, da sem kemiku odlomil tisti klinček, da ga kam pripneš in s tem "kavljem" uspel škatlico izvleči. Pri drugem sem samo zamahnil z roko in gremo dalje. Podobno je bilo lani na Danskem. Globoka cev, rabil bi magnet. Seveda pri slednjih dveh nisem niti pomislil, da bi logiral.

Uporabniški avatar
Rozinica
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 5:30 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a Rozinica » Ne Sep 01, 2013 9:08 am

Pravila so tukaj zelo preprosta. Zaklad najdeš šele, ko se vpišeš v logbook. Če tega ne narediš, zaklada nisi našel, pa čeprav ga opazuješ kako se bohoti nekaj metrov nad tabo. Edina izjema je, če je vpis v logbook nemogoč (ni logbooka, je ta moker in vpis ni možen, nimaš pisala). Tukaj seveda zadostuje 'fotolog', kar pa spet pomeni da slikaš vsebino škatlice, še bolje logbook.

Iz osebnega stališča, če bi kdo pri najinem zakladku Train station Trzin, napisa, da ga je vide a ga ni dosege, bi log izbrisala. Mnogokrat zakladek vidiš, pa do njega žal ne moreš zaradi nepripravljenosti ali manjkajoče dodatne opreme. Tudi na Tromostovju lahko zakladeš gledaš z mostu, pa ga zato še ne bova logirala.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 02, 2013 9:10 am

Itak. 5/5 v Hočah tudi zlahka zagledaš zadevo od spodaj. Samo potem je to 1,5/1,5 težavnost ;)

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a bucar » Če Sep 04, 2014 12:30 pm

Kot kaže se je razpasel nov način geolova: peljal sem se mimo lokacije z zakladkom, torej lahko zakladek logiram. Po opozorilu smo preverili tri iskalce zakladov:

MT-Jonea (31.190 najdenih zakladkov),
Kubik5 (11.918 najdenih zakladkov) in
ICE350 (1.881 najdenih zakladkov).

Za vse tri se je izkazalo, da se niso vpisali v logbook oziroma niso odgovorili na vprašanja zemeljskega zaklada in nanja tudi ne znajo odgovoriti. Po posredovanju so imeli vsi kup izgovorov, nihče pa sprejemljive razlage. Loge bomo izbrisali.

Če ima še kdo podobno izkušnjo, naj deli imena iskalcev z nami, da bomo pozorni. Naj vpisujejo nenajdene zakladke kje drugje.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Sep 04, 2014 5:28 pm

Zdi se mi, da v lovu na statistiko in spominke nekateri gredo čez vse. Pri mojem neke vrste meet and greet eventu v Barceloni, ki je potekal zadnji dan, ko se je še dalo ujeti Socializer spominek, so se vpisali trije, ki na srečanje niso prišli (in se niti niso najavili) ali pa so šli mimo zbornega mesta nekaj ur/dni kasneje. Vsaj eden z očitnim namenom, da pridobi manjkajoče spominke. Žalostno je le, da so mu kljub izbrisu spominki ostali. Koliko je še takih?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Sep 04, 2014 6:44 pm

Midva s krossnikom sva pred meseci našla enega od E-jev, ga izkopala izpod dreves, ki jih je čezenj nametala žled in nato seveda ugotovila, da v logbooku vpisa čeha, ki naj bi ga našel zadnji, ni. Nič čudnega, da ima potem čez 15.000 najdenih. Sploh so pa za takšne "vpise" privlačni traili. Tako meni še vedno manjka eden od K&T. Zanimivo je, da sva ga iskala skupaj z gamskom, ki ga je našel že prej, pa nič. Potem sem poklical hčero lastnice, ki je bila zraven pri postavljanju in mi je seveda potrdila, da gledava prav. Sem še poslikal in tudi po poslanih slikah mi je potrdila, da zaklada tam ni. Potem se pa najde nekaj holcerjev, ki gladko logirajo, kot da so ga našli, čeprav sem izvedel, da ni bil obnovljen. Krneki. Pa ne tisti s kandelabrom :lol:

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Vpis brez spremljajočega log-a

Odgovor Napisal/-a mare » Če Sep 04, 2014 9:25 pm

Čimveč se nas bi moralo registrirat s par fejk accounti in se po 10x vpisat v kakšnega od zakladov, ki jih taki userji zlorabljajo. Če so seveda kakšnega sploh kam postavili.

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?u=Kubik5
http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?u=MT-Jonea
http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?u=ICE350
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov