Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Vprašanje, navodila in napotki glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti,...
Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a krossnik » To Nov 04, 2014 8:33 pm

Seveda smo vsi malo po malem statističarji in sigurno vsak koga spremlja kako mu gre s statistiko. Tako je tudi meni kakšne dva meseca nazaj, ko sem imel preveč časa za pregled statistik, pri pregledu Top Streaks statistike padel v oko nek geocacher. Katere zakladke je iskal, zaporedje in lokacije iskanja teh zakladkov, logi, ljudje, ki so ga videli... No tokrat pa sem naletel še na nekaj bolj zanimivega... Logiral je trail Čemšeniška grajska pot #1 na 01.11., #2 na 02.11., #3 na 03.11., #4 na 04.11. in #5 na 05.11.! Ups... spodnja slika je pa nastala ob danes 04.11.2014 ob 15:01... Presodite sami, ampak slike daje pod vprašaj marsikaj...
Priponke
IMG_20141104_150140.jpg
IMG_20141104_150140.jpg (533.39 KiB) Pogledano 12332 krat
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a bojank » Sr Nov 05, 2014 12:17 am

Statistike v project-gc so v načelu fajn. Tako, da kar vabijo tudi k nefer dejanjem za doseganje ciljev. Dotični ima podobno zgodbo tudi pri Podpeškem mostu. Tudi tam je priložena slika logbooka.

Uporabniški avatar
cuden_family
Zelenec
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe Jun 14, 2013 10:08 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a cuden_family » Sr Nov 05, 2014 12:36 am

Podpeški most mu je bil alternativa, ker sem ga jaz "zbrcal" iz Krima in je moral loge popravljat. :D

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a VolkD » Sr Nov 05, 2014 2:28 am

Izgleda, da sem letom navkljub, hudo naiven. Naj mi nekdo po kmečko razloži, zakaj bi se človek logiral z napačnimi datumi ?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Nov 05, 2014 6:35 am

Zato ker je eden od statističnih podatkov tudi zaporedje dni v katerih si našel zaklade. Več si jih našel v zaporedju, višje si na lestvici. Glede na to, dobiš, če ti to seveda kaj pomeni, tudi bolj "žlahten" bedž in pa več točk pri "karate" pasu. Večina nas je to delala, sam kot zelenec, bolj ali manj nenamerno, nekateri kasneje, pa vsak prej ali slej spozna, da greš s tem res močno čez mejo saj moraš kakšen dan res zanemariti marsikoga in marsikaj, da dobiš tisto točko. Naj samo omenim zgodbo, (kdo je to bil, se itak ve :lol:) ko je nekdo prevozil četrt Slovenije, da je en dan našel zaklad, naslednji dan pa je pot ponovil, da je našel zaklad, ki leži kakšnih 200 metrov stran.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a bubiji » Sr Nov 05, 2014 7:26 am

Geocaching je igra, kjer so pravila precej ohlapna. In ker nam iskanje Tic Tac škatlic kaj kmalu postane dolgočasno, si igralci sproti izmišljujemo še spremljevalne igre. Najbolj osnovna in najbolj poznana je zagotovo lov za FTFji, ali vsaj FTSji (first to solve). Potem so tu "naloge", ki jih nad nas pošlje GroundSpeak (avgust je posebej priljubljen mesec, pa tudi vmes kakšen). Nadvse uporabna za (samo)tekmovanje je tudi statistika. Izpolnitev T/D matrice, najdbe različnih tipov zakladov v enem dnevu, najdbe v enem dnevu v različnih državah, najvišje, najnižje najdbe, badži, pas, točke, ... Še bi se našlo. Eni pri tem vsak dan prepotujejo četrt Slovenije, eni pa imajo rajši skuto. Sam priznam, da sem lansko leto cel teden hodil gledat mlinčke (in to še pred zloglasnimi in nadvse izvirnimi traili, ki so se tam pojavili) nato pa še sotesko Kokre v Kranju. Na srečo ni deževalo in še bolj na srečo sem večino najdb naredil z družino, tako da smo bili vsaj skupaj.
So pa vedno tudi taki, ki iščejo bližnjice. Verjetnost, da bo nekdo obiskal težak trail med tednom, je majhna. Poiščeš vse zaklade in se logiraš v prvih nekaj, pa si zelo verjetno rešen nekaj dnevnega brskanja med koreninami dreves. Nato naslednji teden zadevo ponoviš, ... Goljufanje, v prvi vrsti sebe, v končni fazi pa tudi drugih, saj kaj kmalu visoko kotiraš na statističnih lestvicah, med ljudmi, ki so igri res predani in ki so zanjo žrtvovali marsikaj. Čas, voljo, denar, morda tudi kak prepir doma. Slej ko prej se pa o tem prične govoriti in tvoje ime dobi negativen prizvok. Za osebo, ki je izpostavljena v tem prispevku, je pa zaradi njegovih postavitev že kar malo pozno, da bi jo skrbelo dobro ime ...
Slika

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Nov 05, 2014 10:44 am

Ja, kaj vse so eni norci počeli, da so ohranili serijo najdb. ;) Ampak to je predvsem samotekmovanje. Če bi takole verižil z vpisi, bi goljufal predvsem samega sebe. Goljufija v statistiki sicer ostane, kaj pa imaš sam pri sebi od tega? Enako je bilo recimo z lanskimi in letošnjimi avgustovskimi spominki. Dobil si ga tudi če si lažno vpisal najdbo in jo potem takoj izbrisal. Je vredno zaradi ene sličice na računalniku lagati sebi in drugim?

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a krossnik » Sr Nov 05, 2014 2:16 pm

Epilog... Frišno iz pečice...
Priponke
vasili na petki.jpg
vasili na petki.jpg (310.98 KiB) Pogledano 12227 krat
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
lynx.attentus
Geolovec
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe Dec 03, 2010 1:13 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a lynx.attentus » Sr Nov 05, 2014 2:55 pm

V tem primeru gre za nategovanje samega sebe in drugih. Morda bi bilo smiselno pregledati ostale vpisne knjige oz. liste, če se pojavljajo podobni vpisi. Potem pa se geolovcu pošlje prijazen mail.

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Kako se iti geocaching ali bolje povedano...

Odgovor Napisal/-a krossnik » Sr Nov 05, 2014 4:00 pm

Lahko ti posljem kar nekaj fotologov z njegovimi vpisi... Datumi z logi stimajo, samo on to v enem dnevu naredi za cel teden, tako kot je v tem primeru... Prijazni mail? Iz izkusenj drugih ti lahko potrdim, da to pri njemu nima smisla...

Itak prek Tapatalka, ker me ni doma...
Addicted with Geocaching!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost