Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Po Sep 28, 2015 9:14 am

Pa smo spet zašli ... :(

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a bubiji » Po Sep 28, 2015 9:28 am

bubiji napisal/-a:Ampak če pa že zaupa svojo identiteto nekomu, se mi pa zdi grdo, da ta to izkoristi in mu to "slučajno uide" na javnem forumu.
dr.gumpi napisal/-a:Žan nič ne ve, samo sklepa.
Vzamem svoje besede nazaj, sem razumel jeana, kot da pač ve, kaj govori. Vseeno pa bi lahko spoštoval pravico do zasebnosti oz. vsaj malo premislil, preden piše. Da ne bo sedaj kdo po krivem (ali ne) dobil po 100 mailov na dan z prošnjami po prednostni obravnavi, ali pa obisk na domu zaradi zavrnitve :)
Slika

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 28, 2015 9:31 am

Bi pa samo toliko dodal, pa bom spet zmerjan, da sem zloben in ne vem kaj še. Spomnim se časov, ko je bil še drug pregledovalec. In spomnim se nekega zaklada, kjer je bilo vprašanje ali je tradi, multi, misteri ali kaj. In lastnik je popustil. In ob tem udrihal čez pregledovalca, kar se je dalo. Pa se je ta verjetno samo držal pravil. Ali pač? Ja, spomini so res nekaj kar ne veš ali bi hranil ali boljše da ne.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Sep 28, 2015 9:48 am

Takih primerov je bilo kar nekaj. Tudi v mojih še začetniških časih, ko sem mislil, da imam dovolj izkušenj, da lahko rečem kako žolčno čez recenzenta. Bil je daleč stran in priročna tarča. In ni bil avtoriteta iz naše skupnosti. Takrat sem napisal marsikaj (pa ne samo o takratnem recenzentu), tudi na tem forumu, nad čimer sedaj zmajujem z glavo. To je pač del geolovskega dozorevanja, in tega me ni sram. To je sled, ki sem jo pustil in je ne bom brisal. Še vedno je bolje ispasti glup, nego iz brzog voza. In največ o geolovu (in še o marsičem) se še vedno naučim iz lastnih napak.

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a bucar » Po Sep 28, 2015 10:00 am

jean napisal/-a:Ne gre se za jemanje pravil z drobcem soli, ampak za to da si pravila dojema povsem napačno oziroma po svoje.
Na primer link do vira vsebine (=teksta) jemlje kot komercialno objavo. Vir je vir, to še ne pomeni da je vsebina komercialna.

Pa to, da si vzame 7 dni za komentar ni nič boljše od odzivnosti prejšnjega, to je bil eden izmed argumentov za menjavo.

To so dejstva, kujanje in circlejerk pa lahko izvajate v privatnih krogih.
Jean, meni se pa zdi Igor precej boljši od Vrsota. :lol: (Za nepoučene: Jean je najprej na vse pretege zatrjeval, da je reviewer Igor, sedaj si je očitno premislil.)

Glede linkov so pravila Groundspeaka jasna:

- It contains links to businesses, agencies, commercial advertisers, charities, or political or social agendas.

Če boš pogledal link, nad katerim si se pritoževal, da ga ne smeš vključit, boš videl na desni strani mastne reklame (ta hip: "Velika razprodaja, zadnji kosi, -40%"). Pri čemer Groundspeak ne dovoli linkov niti na charity organizacije. In verjetno je jasno, da je to pravilo nad "navajanjem vira", ker bi sicer vsak lahko kot vir navedel 24ur.com ali pa cheapnewpills.com in se butasto izgovarjal, češ da gre za vir, ne morem pomagat, če se preživlja s trgovino in reklamami. Kolikor si copy/pasteal vajino korespondenco, ti je reviewer lepo ponudil opcijo, da lahko navedeš omenjeni vir, samo clickable ne sme biti! Tako da mora uporabnik, ki ga vir res zanima, narediti copy/paste urlja, ne pa samo kliknit. Mislim, da je to več kot dober kompromis in se mi v resnici zdi tvoj tekst navadno kujanje. Če bi ti šlo res samo za vir, bi ga mirno navedel tudi v ne-clickable obliki, obsojat pa začel šele, ko bi vsi ostali lahko v zakladih objavljali clickable linke na http://www.meetyourhotdate.com.

Moje izkušnje (sodelovanje pri tekstu objave štirih zakladov) z novim reviewerjem so super. Komunicira v slovenščini, pove, kaj je narobe, in PREDLAGA, kako bi se situacijo rešilo in popravilo. To je nad pričakovanji. Verjamem pa, da mu to vzame precej časa, še posebej na začetku. Prepričan sem tudi, da se bomo sčasoma navadili nanj in on nas, kot je Gumpi napisal. Jasno je, da ima novi reviewer svoj stil in zagotovo tudi svojo interpretacijo pravil. Vsaka sprememba prinese pretres. V letih smo se navadili, kakšen pristop moramo ubrati, da Vrso zaklad objavi brez kompliciranja. Enako bo treba Nikrmano pogruntat. (Evo, nekaj že vemo: ne linkov, razen če jasno izpadejo iz GS definicije komerciale.) Je pa res, da se bo treba verjetno zdaj malce bolj potruditi in glede na odzive imam vtis, da ga vsak mulo pač ne bo mogel enostavno prinest naokoli. To pa samo potrdi, da je pravi človek na pravem mestu, da je resno zagrabil, in da mu je do tega, da bi imeli kvalitetne zaklade.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 28, 2015 10:08 am

No, to se pa vsekakor strinjam. Večina nas dozoreva, je pa res, da se najde tudi kdo, ki se napihuje, kot da pridobiva na žlahtnosti in se morebiti niti ne zaveda, da v resnici gnije. Ponavljam pa znova to, kar sem napisal v osnovnem postu in za tem stojim. Vesel sem našega pregledovalca, dolgo smo si ga želeli in sedaj bodimo ne le zadovoljni z njim, temveč mu bodimo predvsem v pomoč in oporo. Vem, zakaj morate nekateri počakati na odgovor nekoliko dlje. Ker dobite potem izčrpen odgovor in ne samo nek copy/paste kot pri prejšnjem. In ker se ubada s "počitniškimi" in "začetniškimi" zakladi in mu to jemlje čas in moči. In zavedajte se, da pregledovalec vso svoje delo opravlja v prostem času in imejte to v glavi, ko bentite v pest, ker odgovora še ni. Je pa res, in tu smo znova pri "mojem" fohu. Pravila si je treba pravilno razlagati. In tu obstaja določeni manevrski prostor, kjer bi lahko s pravilno (no ja, da ne bom prepameten - primerno) razlago olajšal delo sebi in odpravil marsikatero slabo voljo. To sem mu že dal vedeti in kdor to zna, vsekakor lahko pomaga. Ne more pa seveda vsak kopitar prava sodit. Takšnih vidim dosti vsak dan, ko marsikakšen posebnež s štirimi razredi osnovne šole trdi, da pravo pozna bolje od mene. Ker vidi zgolj svoj prav. In to je največja nevarnost kritikov.

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Sep 28, 2015 10:40 am

Osebno glede objav zakladov z Nikrmano še nisem imel opravka, tako da vem glede te problematike le toliko, kolikor sem slišal od drugih in se do tega ne bom posebej opredeljeval.

1. Glede objav bi omenil le to, da mi je všeč, da ni več robotiziranega C/P, kar mi je tudi najbolj važno. Da pa ti svetuje, kako lahko v osnovi zaklad ostane bolj ali manj isti in da je znotraj pravil, pa je samo za pohvaliti - tega prej enostavno ni bilo. Zato glede načina komunikacije en velik +.

2. To da se drži pravil kot "pijanec plota" ima vso pravico, čeprav sem tudi sam v nekaterih primerih kar krepko zavil z očmi (ne bom o detajlih v tem postu). Verjamem pa, da se tudi Nikrmana uči na svojih potezah (dobrih ali slabih) in bo znal sčasoma tudi spremeniti določena mišljenja oziroma interpretacije, samo ne verjamem da z izsiljevanjem.

3. Tudi sam sem upal, da bo s slovenskim revjuverjem objavljanje zakladov hitrejše, a odzivnost po pričevanju drugih do sedaj ni bila vrhunska. Po eni strani me je to malce razočaralo, ampak po drugi strani razumem, saj je v končni fazi revjuver le groundspeakov prostovoljec s privatnim življenjem, pa še v slovenščino je prevedel cel kup pravil in verjetno bi lahko še našteval, vendar to ve le Nikrmana... Jaz osebno se ne bi postavil v njegove čevlje...

4. Všeč mi je samoažurnost glede onemogočanja/arhiviranja nevzdrževanih zakladov, predvsem pri neaktivnih lastnikih. Vrsota je bilo potrebno na take stvari kar nekajkrat spominiti.


Kakor koli že, želeli smo svojega, slovenskega revjuverja, ki bo delal strogo po pravilih in na splošno gledano nam je v Sloveniji še kako v navadi, da to velja le dokler to ne zadeva nas - takrat gremo največkrat v "luft". Mislim, da do tega trenutka (zdaj je že kakšen dan več kot 100 dni), razen vseh slabih stvari, še nismo akceptirali vse dodane vrednosti slovenskega revjuverja, tako da je po mojem mnenju za ocenjevanje še predaleč. Poleg tega pa je bilo od njegovega začetka objavljenih le slabih 250 zakladov, od tega skoraj polovica pripada trailom in eventom (sem preveril).



To je moje osebno mnenje, za katerega verjamem, da ni vsem po godu. Da bo ta tema držala rdečo nit, na morebitne pripombe ne bom repliciral, lahko se na forumu odpre druga tema ali pa se pogovorimo ob pivu ;) Jaz častim 8-)
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 28, 2015 10:47 am

In samo še ena replika na Bučkino razlago, da prikažem, kako ni vedno vse tako jasno, kot se na prvi pogled zdi. Namreč razlag pravil je več, gramatikalna je samo prva in osnovna. In ko omenjamo zapisano pravilo,
- It contains links to businesses, agencies, commercial advertisers, charities, or political or social agendas.
je seveda težava v tem, da se o jasnosti nikakor ne morem strinjati. Namreč sam ga berem (gramatikalno) kot prepoved odkazovanja na komercialne ponudnike, agencije, komercialne oglaševalce, humanitarne organizacije ali socialne službe ali nekaj takšnega. Sedaj pa vprašanje. V kaj od tega bi vtaknili recimo tole stran: http://hribi.net/ . Recimo, da postavim zaklad na Kamniškem sedlu in hočem prilimati link do opisov poti. Tu kopiranje teksta seveda ne pride v poštev iz več razlogov. Toda kaj, ko ima stran na vrhu in na levi strani pasico z oglasi. Sam mislim, da ne spada niti v eno od zgoraj navedenih kategorij. In smo šele pri gramatikalni razlagi. Če preskočimo na druge, pa so stvari še veliko manj "jasne".

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a bucar » Po Sep 28, 2015 11:17 am

dr.gumpi napisal/-a:In samo še ena replika na Bučkino razlago, da prikažem, kako ni vedno vse tako jasno, kot se na prvi pogled zdi. Namreč razlag pravil je več, gramatikalna je samo prva in osnovna. In ko omenjamo zapisano pravilo,
Dobra stran tega, da imamo reviewerja, je to, da se nam s tem sploh ni treba ubadati. Bo on povedal. Če se mu bo zdelo, da hribi.net niso komercialni, bo dovolil link, če se mu bo zdelo, da je stvar komericalna, linka ne bo dovolil, če se pa ne bo mogel odločiti, bo pa predlagal kakšno salomonsko rešitev. Glede na to, da Nikrmana porabi svoj čas in energijo, da najde rešitve in jih predlaga, je v bistvu škoda, da se mi s tem ubadamo ;). Ker ne on ne mi še nimamo baze dovoljenih linkov in se on (ali ona, kaj pa če imamo reviewerko???) odloča na "case by case", bomo šele čez nekaj časa dobili občutek, na katere mejne primere se lahko linka direkt in kam ne. Ta hip pa verjetno v teh mejnih primerih ne morem uganiti njegovih misli in tudi nima smisla, da jih ugibam. Ker itak so, kot praviš, argumenti in ZA in PROTI, bo tako, kot se bo on odločil, in njegova odločitev bo po definiciji pravilna. Saj je jasno, da mu bomo vsi gledali pod prste in skakali, ko nam bo stopil na rep, ampak tle je vseeno treba nekje v kotičku možganov vedeti, da je v bistvu on tisti, ki bo v mejnih primerih dodefiniral pravila, pa če nam je všeč ali ne.

Uporabniški avatar
cuden_family
Zelenec
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe Jun 14, 2013 10:08 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a cuden_family » Po Sep 28, 2015 11:30 am

Dodajam moje »videnje« na Gregorjevo ugotovitev 4
»Všeč mi je samoažurnost glede onemogočanja/arhiviranja nevzdrževanih zakladov, predvsem pri neaktivnih lastnikih. Vrsota je bilo potrebno na take stvari kar nekajkrat spominiti.«
Iz mojih izkušenj tole na drži. Opazim sem sicer zakladke, na katere je res sam revjuver opozoril lastnika, ampak je pri tem tudi ostalo, tako da od samoažurnosti ni bilo nič. Tudi po objavi zapisa »ARHIVIRAJ« se po 14 dneh ne zgodi nič.

Je pa še nekaj fantje. Ko je bil revjuver Vrso ste se pritoževali, kako dolgo določeni stvari trajajo, sedaj so ti roki za vas popolnoma »normalni«. Treba se je zjasniti oziroma reči bobu-bob. Če ste se takrat pritoževali da se čaka na odziv 7 dni, zakaj je sedaj to povsem normalno? 100 dni je mimo, tako da izgovori pustimo mu čas in podobno so iz trte zviti.

Jaz še nisem nič objavljal, tako da so tele zgornje ugotovitve glede »časovnih rokov« povzete zgolj iz vaših komentarjev.
Nisem pa niti sam pr Vrsotu nikoli čakal na njegove »ugotovitve«, kvečjemu me je v enem primeru še sam priganjal z objavo, ker se je ravno ob polnoči iztekel 14 dnevni rok, ki je potreben za objavo. Tako da z moje strani ostaja vseeno pohvala Vrsotu, ko bom imel pa opravka z Nikrmano bom pa rade volje delil mojo izkušnjo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov