Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 28, 2015 11:38 am

Bučka. Njegova odločitev ni nujno, da je pravilna, je pa res, da ti drugega, kot da jo spoštuješ (z izjemo pritožbe groundspeaku) niti ne preostane. Je pa prav, da obstaja ta forum in je prav, da obstaja ta tema in je prav, da vsak pove, kar mu leži na duši, kajti to je smisel foruma. In pameten pregledovalec bo temu forumu zelo aktivno sledil in sam ali s pomočjo groundspeaka omilil kakšne zadeve, ki res "ven štrlijo" in vztrajal na drugih ki so (njemu) več kot smiselne, predvsem pa nujne za obstoj in normalno funkcioniranje igre. Nespameten bo ostal v zgodovini pozabljen kot še vsak diktator.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Sep 28, 2015 10:57 pm

No bom pa direkten.

Tole je igra pri kateri naj bi nam bilo lepo. Pri tem pa naj bi Groundspeak nekaj zaslužil iz raznih naslovov. Jasno, da za ta denar daje internetno stran in, ...

Problem nastane le v trenutku, ko nam pod takimi pogoji igra ni več všeč. Skratka ni nam več lepo. Jaz članstva ne bom podaljšal. Za kaj le? Da se potem počutim slabo?
Imam pripravljenih 18 točk, skupaj naj bi jih bilo preko 20. Vse v okolici moje vasi. Vse so vezane tematsko na stvari, ki so domačinom blizu, torej imajo do tega nek odnos, obiskovalcem pa so nadvse zanimive. 12 tekstov sem že dal prevest (tudi plačal sem), saj mi angleščina ne gre najbolje.

Minilo me je. Jaz se igre, kjer potem doživim hladen tuš, brez, da bi mi kdo malo bolj prisluhnil, ne grem. Bodo stvari čakale boljše čase. Mogoče pridejo, mogoče ne.
Svet je velik in nudi obilo zabave na izjemno veliko različnih področjih. Groundspeak in s tem reviuverji se bodo morali tega zavedati.
Zadnjič spremenil VolkD, dne Po Sep 28, 2015 11:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Sep 28, 2015 10:58 pm

dr.gumpi napisal/-a:Volk verjamem, da so bili tvoji nameni več kot dobri, toda pri pripravi tvojega dogodka si zagrešil nekaj kapitalnih napak, kar smo ti že v neki drugi temi na forumu namignili čisto običajni geolovci.
Ja v redu, ampak če imamo svojega reviuverja, potem pač jaz pričakujem določeno pomoč, ne pa skrivanje za 1 teden in ne poskušanje razumeti tematiko sploh.
Torej kaj zamerim ?
Zamerim to, da mi je pač odgovoril, jaz sem pa stvari razložil bolj natanko. In to v naslednjih par minutah. Ne da nisem dobil nobenega odgovora v času, ko bi bilo mogoče stvar še realizirati. Odgovora sploh nisem dobil.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Sep 29, 2015 6:40 am

Volk sedaj ga pa lomiš. In ti tudi povem zakaj. Prvič. Če ti je igra všeč, potem jo igraj. Če samo iščeš tako ni težav, s pregledovalcem ali kakorkoli ga že slovenimo, so težave zgolj ko skrivaš. Ok. Torej hočeš skrivati. Logično. Sedaj imaš še vedno možnost, da se greš neko povsem svojo igro, da pristaneš na opencachingu (tistemu, ki še živi) ali da se podvržeš pravilom. Glej podobno, kot pri cestnem prometu. Saj so iste opcije. Če si bolj divje sorte in bi čez vas šibal 120 na uro imaš tudi štiri opcije. Prva je, da nehaš vozit avto. Druga je, da kupiš zemljišče, si postaviš svojo vas in svojo cesto in po njej dirkaš 150 če hočeš in zmoreš. Tretja je, da ob naslednji zasedi policistov bankrotiraš in ostaneš brez izpita, da o kakšni nenadni oviri na cesti niti ne razmišljamo. Seveda pa vedno obstaja tudi možnost, da sprejmeš pravila in začneš igrati po njih. Omejitve so, včasih razumne, včasih malo manj ali celo ne. Tudi meni gredo kar lasje pokonci, ko ugotavljam, da določena pravila, ki jih postavi groundspeak zato, da lahko na svojem vrtičku še bolje služi, škodijo igri. Samo j.... ga, to se nam dogaja vsak dan, samo da ne gre več za igro in da je na drugi strani država ali pa kak drug ponudnik blaga ali storitev.

In sedaj, ko sem nehal filozofirati. Moje mnenje in moj nasvet.
Prvič. Odpusti revjuerju počasnost. To dela v prostem času, če prej že za kaj drugega ni imel časa, sem se bal, da ga zna tudi tukaj kdaj malo zmanjkati in očitno imel prav. Je pa tudi res in to vem iz prve roke in sem že napisal, dodal pa tudi bučka. Učenje vzame nekaj časa, prevajanje pravil tudi, izčrpni odgovori namesto c/p tudi niso kar tako. Posledica oziroma seštevek vsega tega je, da je treba malo počakati in to vzeti v zakup. Zato je bolje, da greš na pot malo prej in voziš skozi vas 50 na uro, kot da narediš traparijo za katero ti bo še dolgo žal.
Drugič. Ne plačuj za prevajanje. Tukaj nas je kup geolovcev, ki ti bomo z veseljem kaj prevedli in ki smo povrh tudi toliko proč, da se ti ni treba bati, da bomo potem takoj tekli na ftf ter tako izkoristili informacije, ki bi jih pri prevajanju morebiti dobili.
Tretjič. Igraj igro naprej. Saj ni treba plačevati. Saj ni treba skrivati čez noč. Sprejmi pravila, jih poglej skozi svoje oči in upoštevaj odgovore in nasvete, ki jih dobiš. In se začni zavedati, da je bistvo in čar te igre v druženju, prijateljstvu, iskrenem navdušenju, ko končno rešiš uganko, najdeš škatlico.
Odločitev pa je vsekakor, kot vsi vemo, samo tvoja.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a bubiji » To Sep 29, 2015 7:11 am

VolkD, naš doktor ti je stvari zelo lepo napisal. Jaz bom pa dodal še nekaj. Igra je zasnovana tako, da jo vsak igra zase. In omogočeno mu je, da jo igra tako, kot jo sam hoče. V svoji kratki karieri sem srečal ljudi, ki jo igrajo dalj časa, kot jaz, a najdejo komaj kako škatlico na leto. Pač jo igrajo, ko se jim zljubi. In sem srečal ljudi, ki so jo pričeli igrati precej za menoj, a imajo desetkratnik mojih najdb. In sem srečal ljudi, ki škatlice ne iščejo, ampak samo poslikajo točko, kjer bi se morala nahajati in priložijo fotolog. Sem srečal ljudi, ki niso nikoli bili na nobenem dogodku. Ki iščejo izključno v Sloveniji, Ki iščejo izključno določen tip škatlic. Ki se ženejo za sledljivčki. FTFji. Ki želijo vsak dan najti vsaj en zaklad. Ki želijo vsak dan najti točno en zaklad. Ki želijo napolniti matrico razmerja med težavnostjo in terenom. Ki jim je edino veselje postavljanje škatlico. Ki si ne želijo postaviti niti ene. In sem srečal ljudi, ki se ukvarjajo z GeoCachingom zato, da jim na potovanjih ni treba kupovati Lonely Planeta in podobnih vodičev. Veš kaj je vsem skupno? Vsi uživajo v tem, kar počnejo. In v tem, da jim drugi pustijo igrati igro tako, kot si to sami želijo.

Veš, česa pa ne maramo? To, da nam nekdo izven krovne organizacije želi vsiliti svoje videnje igre. Pravila imamo zato, da držijo igro v nekih okvirih. Pravila so dovolj ohlapna, da lahko vsi zgoraj omenjeni posamezniki uživajo v njej. So pač določene omejitve, a vsi zgoraj našteti so se jim lahko prilagodili. In vsi vedo, da igrajo za lasten užitek, pa naj bo to kar koli že. Ti si z enim zakladom zgrešil poanto celotnega tipa zaklada. Prekršil si pravila in zaradi tega zaklad ni bil sprejet, vsaj ne pravočasno. To bi lahko sam vedel. Če nekdo objavlja zaklad, ki je na meji ali čez mejo, ve, da mora to storiti zelo zgodaj, saj bo pogovor z recenzentom trajal zelo dolgo. Tako, da je bila napaka tudi pri tebi. Za recenzente vemo, da imajo lahko odzivni čas tudi mesec dni, če je ravno sezona. In če želiš objaviti zaklad pravočasno, pač objaviš prej in prosil recenzenta, da ga objavi na določen datum... Dogodki so objavljeni tudi mesec ali več pred samim dogodkom, da si lahko ljudje rezervirajo termin in prilagodijo svoje urnike.

Imaš pa za svoj zaklad svojo temo in prosim nehaj smetiti v tej. Tu se ocenjuje recenzenta. Ti si podal oceno in več ljudi jo je zavrnilo kot neupravičeno. Jamraj v svoji temi. Vedi, da te razumemo, da smo se slišali, a vedi, da se ne strinjamo s teboj. Pika. Konec. Za lažje življenje in več užitka v njem pa sprejmi nasvete dr. gumpija. Kajti igra je samo to, igra. Odrasli smo še vedno otroci, samo igračke z leti postajajo vse dražje!
Slika

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a VolkD » To Sep 29, 2015 10:00 am

dr.gumpi napisal/-a:Volk sedaj ga pa lomiš. In ti tudi povem zakaj. Prvič. Če ti je igra všeč, potem jo igraj. Če samo iščeš tako ni težav, s pregledovalcem ali kakorkoli ga že slovenimo, so težave zgolj ko skrivaš. Ok.
To je igra, ki je tako mnogoplastna, da je težko opisati. Enega dela pač ne bom počel, ker ne želim doživljati trenutkov, ki mi niso prijetni. Kaj je narobe s tem?
dr.gumpi napisal/-a:Torej hočeš skrivati. Logično. Sedaj imaš še vedno možnost, da se greš neko povsem svojo igro, da pristaneš na opencachingu (tistemu, ki še živi) ali da se podvržeš pravilom. Glej podobno, kot pri cestnem prometu. Saj so iste opcije. Če si bolj divje sorte in bi čez vas šibal 120 na uro imaš tudi štiri opcije. Prva je, da nehaš vozit avto. Druga je, da kupiš zemljišče, si postaviš svojo vas in svojo cesto in po njej dirkaš 150 če hočeš in zmoreš. Tretja je, da ob naslednji zasedi policistov bankrotiraš in ostaneš brez izpita, da o kakšni nenadni oviri na cesti niti ne razmišljamo. Seveda pa vedno obstaja tudi možnost, da sprejmeš pravila in začneš igrati po njih. Omejitve so, včasih razumne, včasih malo manj ali celo ne. Tudi meni gredo kar lasje pokonci, ko ugotavljam, da določena pravila, ki jih postavi groundspeak zato, da lahko na svojem vrtičku še bolje služi, škodijo igri. Samo j.... ga, to se nam dogaja vsak dan, samo da ne gre več za igro in da je na drugi strani država ali pa kak drug ponudnik blaga ali storitev.
Čisto preveč si naložil. Nepotrebno.
dr.gumpi napisal/-a:Prvič. Odpusti revjuerju počasnost. To dela v prostem času, če prej že za kaj drugega ni imel časa, sem se bal, da ga zna tudi tukaj kdaj malo zmanjkati in očitno imel prav. Je pa tudi res in to vem iz prve roke in sem že napisal, dodal pa tudi bučka. Učenje vzame nekaj časa, prevajanje pravil tudi, izčrpni odgovori namesto c/p tudi niso kar tako. Posledica oziroma seštevek vsega tega je, da je treba malo počakati in to vzeti v zakup. Zato je bolje, da greš na pot malo prej in voziš skozi vas 50 na uro, kot da narediš traparijo za katero ti bo še dolgo žal.
Glejte, če kdo ve kaj je to voluntersto in koliko časa in na kak način to gre potem sem to jaz. Tisti, ki poznajo moje delovanje in delo preteklih let, vedo, da ves svoj čas vložim v prostoru mojega podpisa.
Kljub temu, da je treba pohvaliti nekoga, ki dela, je treba povedati, da nekaj ne naredi prav, pa čeprav to dela voluntersko. Torej ne mešati teh dveh stvari.
In da ne bo pomote. Za vse dobre stvari sem Nikrmani hvaležen, četudi ga posebej ne hvalim. Hvaležen sem tudi, ker je moje pisanje očitno prebral in se odzval ter danes napisal odgovor, ki sem ga pričakoval pred tedni. Še več - opravičil se mi je.
Kljub temu se z njegovim mnenjem ne strinjam, ampak to je druga tema.
dr.gumpi napisal/-a:Drugič. Ne plačuj za prevajanje. Tukaj nas je kup geolovcev, ki ti bomo z veseljem kaj prevedli in ki smo povrh tudi toliko proč, da se ti ni treba bati, da bomo potem takoj tekli na ftf ter tako izkoristili informacije, ki bi jih pri prevajanju morebiti dobili.
Če me bo karkoli prepričalo, da je vredno, potem se obrnem nate, glede na to, da si napisal v prvi osebi. Hvala vnaprej.
dr.gumpi napisal/-a:Tretjič. Igraj igro naprej. Saj ni treba plačevati. Saj ni treba skrivati čez noč. Sprejmi pravila, jih poglej skozi svoje oči in upoštevaj odgovore in nasvete, ki jih dobiš. In se začni zavedati, da je bistvo in čar te igre v druženju, prijateljstvu, iskrenem navdušenju, ko končno rešiš uganko, najdeš škatlico.
Odločitev pa je vsekakor, kot vsi vemo, samo tvoja.
Da ne bo jeze in očitkov o svinjanju teme, bo o tem mogoče kdaj drugič v kaki drugi temi.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Sep 29, 2015 10:53 am

Velja. Volk. Sem ti že enkrat povedal, da je tudi tvoje mnenje cenjeno, zagnanost pa še kako iskana in zaželjena. Zato še vedno pričakujem tisto, k čemer se te povabil. Saj imaš moj mail, kar pošlji.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a VolkD » To Sep 29, 2015 2:27 pm

dr.gumpi napisal/-a:Velja. Volk. Sem ti že enkrat povedal, da je tudi tvoje mnenje cenjeno, zagnanost pa še kako iskana in zaželjena. Zato še vedno pričakujem tisto, k čemer se te povabil. Saj imaš moj mail, kar pošlji.
Bom, le na čisto moram priti s časom - kake 10 dni sem bil out. Potovanje po Bosni se je končalo z zastrupitvijo :( Celo v loge sem se vpisal z enotedensko zakasnitvijo - torej sem bil totalno out.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Če Okt 22, 2015 8:12 am

V luči dogodkov zadnjih dni nimam preveč dobrega mnenja. Kot ga navajate "lokalni poznavalec" in "drži se pravil kot pijanec plota" je po dolgem in počes pogrnil pri http://coord.info/GC64X2R
Potem pa še takoj brez resnih rešitev udarimo "po novincu" in viola. Vsi njegovi zakladi arhivirani in izgubili smo/ste (še) enega postavljalca.

Mojih 0,05... Slovenski geocaching vodi nekaj ljudi, ki nekako živijo v svojem svetu....

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Dobrih 100 dni delovanja slovenskega recenzenta...

Odgovor Napisal/-a pikacu » Če Okt 22, 2015 2:39 pm

Mucek, kje je v tvojem primeru revizor že naredil napako?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov