Začetniki in njihove napake

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
jakagode
Zelenec
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Apr 19, 2012 2:06 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a jakagode » So Apr 11, 2015 5:22 pm

Danes sem obiskal tale zakladek: http://coord.info/GC5R5VD , kjer je user brez najdb ga postavil. Kordinate te pa peljejo k smetnjakom, res krasno.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a jean » So Apr 11, 2015 5:26 pm

jakagode napisal/-a:Danes sem obiskal tale zakladek: http://coord.info/GC5R5VD , kjer je user brez najdb ga postavil. Kordinate te pa peljejo k smetnjakom, res krasno.
Drugi njegov postavljen je tudi skrajno sumljiv. http://coord.info/GC5R3YZ

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a mucek4 » So Apr 11, 2015 6:20 pm

Zelo pogumna odločitev kremenčkovih, da na podlagi suma storijo tako drzno potezo, ampak zgleda se jim je obrestovalo. Je bil danes lep dan in so vsi dobre volje.

Vsakršna podobnost z preteklimi dogodki je zgolj naključje. :roll:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » So Apr 11, 2015 8:24 pm

Mislim ,da je to #krneki zaklad
:D Lepo je videti, da tudi na Obali vedo, česa v slovenskem geolovu ne potrebujemo...

Uporabniški avatar
lynx.attentus
Geolovec
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe Dec 03, 2010 1:13 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a lynx.attentus » So Apr 11, 2015 10:22 pm

Danes sva obiskala oba nova ''obalna'' zakladka. Oba sta v kategoriji Kr Neki, čeprav enega nisva našla, drugega pa sva FTFjala. Današnji Marky700 ne bo dolgo ''živel''... Verjeto je omenjeni lastnik najprej objavil zaklad, šele nato je skril škatlo.... Sicer pa 0 najdb in prijavljen na geocaching strani nekaj dni...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Apr 12, 2015 12:52 am

Vsake toliko se bo pojavil kak tak krneki zaklad. Lahko pa vsi skupaj kaj naredimo, da bi jih bilo čim manj. Z lastnim zgledom tako pri iskanju kot pri skrivanju, z izpostavljanjem dobrih in nenazadnje tudi slabih primerov, z dejavnostjo klubov, na geolovskih srečanjih, v osebnih stikih... Pomembno je, da se o tem pogovarjamo in da kot skupnost povemo, kakšne zaklade si želimo. Pri tem ne mislim na tiste oh in ah, ki nam kar vlečejo točke priljubljenosti. Takih je malo in za postavljanje takih zakladov je potrebno tisto nekaj več, kar nimamo vsi. Mislim na tisto veliko večino zakladov, ki jim nekaj truda lastnika glede priprave škatle, izbire lokacije in skrivališča doda tisto vrednost, ki loči zaklad od skrite škatle. Novince lahko poučimo o tem, kako ne pripraviti slabega zaklada, mislim pa, da smo glede tega naredili veliko manj, kot bi lahko. Vloga zaklada Krneki #1 - http://coord.info/GC54QQ7 - je tudi v tem, da postavi zrcalo, v katerem se lahko lastniki podobnih "dosežkov" prepoznajo sami (in so se že), ne da bi kdo s prstom kazal nanje in jih potiskal v obrambo. Obračanje glave stran seveda ni rešitev, tudi če nam ni všeč, kar vidimo. Da bo sporočilo potovalo, bom danes na Šmarni gori z njim poslal v svet še sledljivčka: http://coord.info/TB6M4JT

To, kar sta vidva danes našla na Obali, pa je bila le skrita škatla.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Apr 12, 2015 7:22 am

Poleg tega pa se jaz ne morem znebiti občutka, da so nekatare od zadnjih objav nesrečna posledica novega obrazca za objavo zakladov, kjer začetnik nekaj preizkuša z brezveznimi vnosi in klika naprej, potem pa zadeva konča v objavi. Tisti kamni že dajejo tak vtis.

Zdaj pa na Šmarno... :D

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a VolkD » To Apr 14, 2015 12:15 am

Danes mi je dobesedno dvignilo pokrov. Klik

Mojo uro in pol, še malo več, na tem mestu bi morali snemati, zato, da bi vsi videli kako se zakladkov ne postavlja. Nisem pisal v log, a v točki, kjer GPS kaže, da naj bi bil center je, oprostite, kup živalskih iztrebkov. Vem, da imajo ljudje razno razne čudne ideje, pa sem našel orodje, da sem ta kup prebrskal ( bil je res dovolj velik, da bi kaj skrival).
Pa da ne bo kdo narobe razumel, nisem jezen, ker nisem našel ftf. Mi do tega ni stalo, saj bi prav gotovo že kakega imel, če bi mi bilo. Lokacije si izbiram drugače. In ta dva, ki sem ju danes obiskal sta v mojem področju. Zakladke tipa lost place preprosto izpuščam.

Vložil sem poziv za arhiviranje. Vse geolovce pa naprošam, da to zadevo ignorirajo, razen če imajo v sebi, kot jaz, kanček mazohizma. Tu namreč ni nič lepega.

Za nameček je dobrih 200 m naprej lep razgled. Kot da bi se mi kdo hotel posmehovati.

No zdaj mi je pa malo lažje. Hvala, ker ste dovolili, da preložim del bremena na vas.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Apr 14, 2015 5:25 am

Naredil si samo eno veliko napako: da si tole sploh šel iskat. Take objave je treba preprosto ignorirati. Oziroma se obrniti tisti hip, ko vidiš, da je vse skupaj en shit.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a VolkD » To Apr 14, 2015 8:36 am

icabrian napisal/-a:Naredil si samo eno veliko napako: da si tole sploh šel iskat. Take objave je treba preprosto ignorirati. Oziroma se obrniti tisti hip, ko vidiš, da je vse skupaj en shit.
Ja se strinjam. Sem pač padel na mino. Poskušam narediti vse kar je v krogu 40 km okrog mene, če je le po težavnosti primerno meni ( leva stran telesa zmore le minimalne napore) in ta spada v to kategorijo. Lost place se izogibam, ker mi niti eden do sedaj ni prinesel veselja.

Sicer pa je pri temle Vrso že reagiral, tako, da mislim, da je tudi to eden od načinov, da povemo, česa se ne dela.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov