Začetniki in njihove napake

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a bojank » Ne Jul 13, 2014 11:25 am

Pa še moje mišljenje. Pobrati take FTF-je mi bi bilo pod častjo. Morda sem v preteklosti kaj takega storil, a takrat so se taki zakladi pojavljali res redko.

Uporabniški avatar
soncek
Administrator
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Feb 08, 2010 11:54 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a soncek » Ne Jul 13, 2014 12:12 pm

Opis zakladka z medvedi in gozdarji je, Ufffff kako bi rekel - epski. Se mi pa dozdeva, da zakladek mogoče nima dovoljenja lastnika gozda ker se je treba bolj izogibati gozdarjem kot medvedom. :shock:

Naš SGKlub se bo moral na sistatizirani način posvetiti izobraževanju.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Jul 13, 2014 12:41 pm

Naš SGKlub se bo moral na sistatizirani način posvetiti izobraževanju.
Pa to jaz že ves čas ponavljam kot papiga... :D Dober zgled in pouk sta ključna, pa seveda usmerjanje tja, kjer je mogoče pridobiti ustrezne nasvete.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Jul 14, 2014 1:31 pm

Evo. Moje poročilo. Breški kamen je dokaj solidno skrit, tudi čez posodo nimam pripomb. Nekoliko starejši Medved v bližini so koordinate po moje ene 12 do 14 metrov falene, posoda je krhka plastika, že počena, vrečka povsem strgana. Glede na to, da je lastnica skrivala Breški kamen, ki je zelo blizu, bi lahko preverila še stanje tega. Galetov gozd ne bom ocenjeval koordinat, ker me je moja navigacija prav lepo sprehajala, našel sem ga, bolj po sreči kot zaradi dokaj neuporabnega hinta. Skrivališče bi bilo čisto v redu, če škatlica ne bi bila zakrita z dvema kupčkoma črne gozdne prsti, zaradi česar si obvezno umazan, še preden prideš do logbooka. Gradišče pa ... jah, dnf. Bo prav užitek it gledat, kako, da sem ga spregledal. Včasih si slep, včasih pa kaj drugega ne štima ...

Uporabniški avatar
Adven2rer
Zelenec
Prispevkov: 26
Pridružen: So Maj 10, 2014 10:24 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a Adven2rer » So Jul 26, 2014 1:44 pm

Še en primer neustreznega zaklada: http://coord.info/GC59FE2
Da ne govorim o pravopisnih in slovničnih napak v opisu, ki so prav v oko zbadajoče. :roll:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Jul 26, 2014 4:46 pm

Jah, pri tem zakladu me čudi to, da je pod zadevo podpisana Damijana, ki ima skritih sicer kup solidnih zakladov. Kot bi se nekdo delal malo norca iz nje ali pa je to "zrihtal" kateri od otrok.

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a bojank » So Jul 26, 2014 6:24 pm

Res se dela nekdo norca. Pogledal sem zgodovino najdenih zakladov. Uporabnik je aktiven le 9 dni, vpisanih je precej starejših, raznolikih zakladov, tudi takih kot je Kričačev bonus in Emonsko obzidje. Najbolj pa izstopa današnji event v Poreču: http://coord.info/GC58HT1. Na tem eventu je našel celo zaklad in to že pred enim tednom.
Kaj naj še rečem. Slabih zakladov je vse več. Uporaba Ignore gumba ni prava rešitev. Morda bi bilo dobro odpreti novo temo: Kam pluje slovenski geocaching?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Jul 26, 2014 6:38 pm

Aaaaaaa :o Hvala Bojan za opozorilo. Šele sedaj vidim, da gre za Yakomini in ne Yakominiji. To je pa že višek :evil: Ali gre za nekoga iz njenega sorodstva ali pa se nekdo dela norca in je registriral ime, ki je močno podobno njenemu. Samo še čakam lahko, da se pojavi dr.gumbi :roll:

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a bubiji » So Jul 26, 2014 7:03 pm

Vse skupaj diši po "Špiku". bojank: slovenski geocaching pluje med limonado in detektivko. Žal.
Slika

Uporabniški avatar
YakominiYi
Bunkelj
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Dec 01, 2013 9:54 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a YakominiYi » So Jul 26, 2014 9:58 pm

Pozdravljeni slovenski geolovci!

Oglašam se Damjana od YakominiYev, da razjasnimo "čuden" oziroma neprimeren zaklad v Dornavi. Ta registrirana oseba (Yakomini) ni nihče iz mojega sorodstva, še manj kateri od mojih otrok. Očitno gre za nekoga, ki ne obvlada ne pravil geocachinga ne slovnice. To je čista katastrofa! Se te osebe ne da "prijaviti" na uradni strani Geocachinga?
Lep pozdrav,
Damjana od YakominiY-ev

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov