Začetniki in njihove napake

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Mar 09, 2014 10:54 pm

Klub je videt precej mrtev... Ni mi čisto jasno, kaj je s temi zakladi in njihovimi lastniki. Kakor pa je videti, je na Vranskem en, ki ni ničesar našel, je pa tri skril, pa še en, ki ni nič skril, našel pa samo te tri. Go figure. :o

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Mar 09, 2014 11:00 pm

Ja, a ni to naključje :lol: Sploh niso kolegi, ali pa ista oseba ;)

Na klubu je aktivnosti kolikor aktivni želimo biti :D Predvsem bi se morali odločiti za komunikacijo na enem mestu, ker zdej smo precej fragmentirani po 2 forumih, fejst bukih in mejlih.
Meni je layout bunkeljevega foruma precej bolj všeč, ni mi pa povšeči URL... Geocacher.si je pač bolj primeren.

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Mar 10, 2014 2:29 pm

Oj igor... Samo toliko v info... Danes sem bil v MB, pa sem rekel, da nazaj grede zaradi tebe pogledam še kaj je s temi DNF-ji na Vranskem... Našel sem vse tri zakladke in to dokaj hitro (če rabiš slike, me kontaktirej), namigi držijo pri vseh, D/T je ustrezen, označena velikost škatlic tudi, zakladki zgledno urejeni, koordinate pa so za kake 15-20 metrov napačne samo pri Gorici. Se je pa pojavil problem, ki ga je opisal že prvi DNF-jevec. Pri Gorici ni problema, problematičen se mi zdi Podgrad, ker je to očitno privat posest, drevo pa sredi dvorišča, tako da sem jo takoj po podpisu na hitro odkuril od tam, še preden bi se kdo našel in me preganjal... Pri Taboru pa sicer prideš z javne strani in si v zavetju pred tamkajšnjimi prebivalci, ki stanujejo za cerkvijo, ampak tisti občutek... V glavnem hotel sem povedati da škatlice so, če boš v dilemi ali iskati ali ne...
Na problematiko privat dvorišč bom opozoril lastnika v logu predvidoma jutri, ko bom vpisoval najdbe... Kar pa se tiče kdo je postavil in kdo FTF-jal, pa naj si vsak svojo sliko naredi...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Mar 10, 2014 9:35 pm

Hvala za info. Jaz imam en občutek, da v soboto škatlic tam še ni bilo, kar pa je seveda samo občutek. Sploh ker imam tudi občutek, da Corsova v soboto ni bil edini, ki je iskal. Morda so se vsi preveč nazaj držali zaradi strahu pred motenjem posesti? To niti ni važno. Spet enkrat se je pokazalo, da nič najdb pomeni nič izkušenj in veliko težav za obiskovalce. Kolikor lahko razberem iz vpisa prvonajditeljev pri Podgradu, lastnik še tega ne ve, kako sploh pripraviti škatlico. NI čudno, ko pa ni še nobene našel. :roll:

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a krossnik » To Mar 11, 2014 10:56 am

V bistvu zadeva je taka... Vsebina škatlic je lahko za zgled, kar pa se tiče postavitve oziroma implementacije škatlice v naravo pa...
Pri gradu bo znala hitro iti, glede na to, da so neki štriki na drevesu (mislim da tudi gugalnica, ne spomnim se) in če ima lastnik otroke, bodo škatlico hitro našli, saj je samo pokrita z mahom in dvema kamnoma. Grad je trenutno v fazi obnavljanja.
Pri spomeniku je škatlica dejansko v zidu, vendar zakrita z mahom in vemo kako je z mahom... In ja, velikost je regular...
Pri cerkvi je škatlica pokrita z kamenjem pri namigu... Ta ima še največ prihodnosti...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Mar 11, 2014 1:55 pm

Hmm, zgleda, da je vsak videl po svoje, prvoiskalci, pa prvonajditelji. Meni se kar pikce spustijo, ko zagledam tako nič najdb objavo, morda smo zaradi tega lahko tudi na terenu pristranski. Če greš iskat z občutkom, da zaklada ni oziroma da je z njim nekaj narobe, je težje najt. Grem brez zadrege iskat tudi zaklad z opisom aaaaaaa, če ga postavi lastnik, ki ga poznamo kot resnega in aktivnega geolovca. Takile lovcinazaklade pa...

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Pe Mar 21, 2014 8:50 pm

Odgovor Žanu na debato
Meni je layout bunkeljevega foruma precej bolj všeč, ni mi pa povšeči URL
Hvala za pohvaljen layout, glede URL-ja pa nimam dosti izbire, razen registracija nove domene. Upam, da URL, ki je sicer v povezavi s spletno trgovino, zaradi tega ne odvrne od uporabe foruma. Kot si verjetno opazil, na forumu ni nobene reklame za trgovino, nobene akcije ali oglaševanja... skratka je forum za vse, ki bi želeli prosto debatirati o geocachingu. Sem tudi prepričan, da mi forum ne prinese dodatnega prometa v trgovini, katera sama za sebe pridela letno 100 do 300€ izgube, ko plačam vse prispevke in stroške.

Uporabniški avatar
cuden_family
Zelenec
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe Jun 14, 2013 10:08 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a cuden_family » To Apr 22, 2014 11:39 am

Danes sem našel še eno cvetko od zaklada http://coord.info/GC52EC1, kjer so koordinate faljene celih 537 metrov zračne linije (kaj to pomeni v naravi v tistih hribih pa ... :roll: .
Prvič sem ga iskal na podanih kooridnatah v neki grapi, kjer ni ne duha ne sluha o bunkerjih. No takoj se mi je zdelo čudno ker teren malce poznam, samo kaj ko sem slepo sledil GPS-u.
No danes sem ga našel zgolj po opisu in poznavanju terena. Sem pa lastnikom pisal že včeraj, da bi blo dobro zadevo preverit in uredit, odziva pa seevda nisem dobil.
Nove kooridnate bodo v kratkem v moje logu

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Apr 22, 2014 11:48 am

Hja, nekam znana zadeva tole. Jest sem za izmero mojih prvih koordinat porabil dobre pol ure. Kaj so me mame čudno gledale, ko sem se sprehajal s telefonom (uf, če ni bil še dlančnik) v roki po tistem zidu na Krvavcu :lol: Nato sem se sekiral, ker nisem bil prepričan, če niso mogoče dva metra narobe. In me je mucek čisto potolažil, naj ne kompliciram, da je dva metra odlična natančnost. Do sedaj ni bilo pritožbe :D

Uporabniški avatar
cuden_family
Zelenec
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe Jun 14, 2013 10:08 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a cuden_family » To Apr 22, 2014 12:00 pm

Jah 2 metra ja, to človek še porajta ne več. :D kaj so te merli mi sploh ni jasno
če so sploh merli, al so kar oddoka prpopal kooridnate.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov