Začetniki in njihove napake

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a Korencki » Sr Feb 01, 2012 7:51 pm

Jaz pobiram urbane zaklade po večini sam ravno zato ker so majhni in nezanimivi za naše najmlajše, da ne govorim o tem, da sem pri iskanju dveh zakladnkov našel že narkomanske igle. Pri enem sem bil res sam kriv, da sem naletel na tako lokacijo saj nisem dobro sledil GPSu in sem prišel na nepravo lokacijo pri drugem pa sem 100%, da sem iskal pravilno. Skratka mal so se mi zamerili teli urbani zakladi ... Raje grem v naravo z roko po koprivah brskat kot pa v LJ po iglah. Ni ga zaklada, ki bi bil vreden življenja.

Mogoče bi bilo tudi v to smer dobro razmišljat pri postavitvi zakladov. Mimogrede; niso vsi urbani zakladi slabi, da ne bo pomote. Sem našel tudi take, ki so prav fantastični.

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a Korencki » Sr Mar 14, 2012 9:30 pm

Vedno bližje je dan ko bom na otoku Susku in še vedno sem v dvomih da tale zaklad (survivalkit1) obstaja. Morda me celo malo daje paranoja ... Pomisli sem celo da je kdo zmožen nastavit kako "past" iskalcu, ki bi prišel po ta zaklad. Dvomi me prevzemajo predvsem zato, ker lastnik ni odkril še nobenega zaklada postavil pa je samo tegale in nobenega drugega. Poleg tega sem mu poslal sporočilo v katerem sem ga prosil če mi odgovori če je zaklad resničen in je res tam, da drugega ne rabim vedet, pa mi ni odgovoril ničesar. Pisal sem mu že kake 14 dni nazaj če ne že kar kake 3 tedne. Tukaj mi nekaj smrdi in to ni gnoj, ki sem ga dobil danes za naš vrt :roll: . Kakorkoli, na koncu se bom sigurno odpravil pogledat ali je kaj tam ali ne, a vseeno me zanima mnenje kako bi ravnali vi.

LP

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Mar 14, 2012 9:45 pm

Past najbrž ni, se pa zna zgoditi, vsaj moje izkušnje s popolnimi začetniki (manj kot 10 najdb) so take, da boš naletel na eno precej diletantsko zadevo... Jaz bi že šel pogledat, če bi že bil tam, potem bi pa na sami lokaciji presodil kako in kaj.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Mar 15, 2012 10:27 am

Tako kot pri vsakem zakladu. V roki je že dobro imeti gps, toda predvsem odprte oči in po pameti. Potem itak ne bi smelo iti nič narobe, če vidiš, da je zadeva nevarna ali na res čudnem kraju ali da kaj drugega ne štima, se obrneš in greš.

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a Korencki » Pe Mar 16, 2012 10:18 am

meni je čuden kraj že zato ker je to stara vojaška opazovalnica :? . Bo treba res met oči odprte :shock:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Mar 16, 2012 10:35 am

A ti sploh veš, koliko keškov je skritih v starih vojaških objektih iz prve ali druge svetovne vojne? Zato brez veze, da zganjaš paniko vnaprej...

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Pe Mar 16, 2012 11:07 am

Če je stara in upuščena ni problema. Če pa je aktivna pa je na prepovedanem območju.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Mar 16, 2012 11:11 am

Saj boš videl. Če bodo začeli okoli tebe sikati kakšni projektili, boš lahko potem lastnika zatožil, da je kešek skril tam, kjer ne sme :lol:

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a Korencki » So Mar 17, 2012 10:10 pm

Ne ne ... Je zapuščena 100%. Zdaj me pa že prav firbec matra če in kaj bom našel. Grem in bo kar bo. Pred odhodom si moram vzeti še čas da sestavim in pripravim en zaklad (naš prvi) ki ga bom tudi pustil na otoku na lepi razgledni točki. Bo ravno pravi čas pred poletjem predno pridejo turisti.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Po Mar 19, 2012 10:15 am

Prvega jaz osebno ne bi skrival nekje daleč. Svoje prvega sem že 3x popravljal. Hvala bogu je 20m od doma :)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov