Začetniki in njihove napake

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a jean » Pe Apr 25, 2014 11:35 pm

Ja. Se strinjam, začetniki pač. Jih je treba dati na vrvico :)

Je pa vseeno boljše kot tole:
http://www.geocaching.com/geocache/GC51 ... ki-fasjenk

Včasih se je prav zanimivo sprehoditi čez seznam arhiviranih.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Jun 08, 2014 8:53 pm

Še ena katastrofalna: http://coord.info/GC56DYJ

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Jun 08, 2014 10:16 pm

Na vodi sem čutil, da boš to napisal... :roll:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Jun 09, 2014 7:10 am

Je pa hec, da ga je našla Sovca, kateri ni uspelo ob moji odsotnosti doma pripraviti do delovanja niti ene gps naprava ali telefona. Zato je šla zgolj s hintom tja in samo to jo je "rešilo". Namreč šla je tja, kjer je PGD Visoko Milje, s koordinatami bi iskala na povsem napačni strani stavbe, ob igrišču vrtca. Sicer pa gre za škatlico žvečilnov (Orbit ali nekaj takšnega), ki ima zunaj papirnat trakec, na njem pa napisano nekaj takšnega kot potegni in vrni. Ja. Mislim, da bi stvar res uspel presekati samo Groundspeak z omejitvijo, da lahko začneš skrivati šele po nekaj deset (hm, kar se mene tiče ... sto) najdenih škatlicah. Ker pa so to prazni upi, bo tu moral več narediti klub, z dogodki, eventi, predstavitvami. Mogoče bi bilo za obnoviti podobne dogodke, kot so bili tisti v Kongu, samo podnevi in z očitno edukativno funkcijo. Kako naj bo videti dobri zaklad? Kako skrijem prvo škatlico? Kako določim točne koordinate? in podobno.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jun 09, 2014 8:09 am

Če bi imeli domačega urednika, bi lahko tudi on naredil nekaj reda. Na primer, lastnika z malo kilometrine bi postavil na konec vrste, kakor naš Vrso, če kaj zafrkneš. Potem bi si počasi dopisoval z njim in ga spraševal po podrobnostih, na primer "Zakaj je tvoja lokacija bolj posebna od drugih v Sloveniji?" in potem čakal kakšen teden z odgovorom (pa vmes še kakšno tehnično vprašanje "Koliko časa ste povprečili koordinate?", itd.) Dobro bi bilo, da bi jih med čakanjem usmeril na katerega od naših forumov, da začetniki sploh zvejo, za kaj gre. Po mojih izkušnjah je čakanje na objavo najbolj mukotrpno in ta proces bi lahko začetnike usmeril na pravo pot ;)
Pri lastniki z dovolj kilometrine pa bi bil urednik seveda bolj ažuren.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Jun 09, 2014 9:21 am

Glede na to, kaj je doslej našel, se vsemu skupaj nič ne čudim. Ključno pri začetnikih je, da se uprejo skušnjavi skriti svoj zaklad na valu navdušenja po nekaj najdbah. Po kakih 100 najdbah bi morda tudi gasilec našel kak boljši zgled kot nekaj urbanih zakladov. Do tedaj bi morda tudi ugotovil, ali mu je vse skupaj sploh dovolj zanimivo, da se spusti tudi v skrivanje in ne samo v iskanje.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Jul 13, 2014 8:21 am

Igooooor. Zbudi se. Čas za tvoj pohod :lol: Začetniki spet na delu: http://coord.info/GC58A56 :roll:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Jul 13, 2014 8:37 am

Evo, še ena njena cvetka iz drugega ravnokar objavljenega zaklada http://coord.info/GC58GMJ. Sicer pa 21 najdenih in 5 skritih ...

Breški kamen so v preteklosti postavili na tem mestu kot meja med mestom Cerknica in vasjo Brezje. Do zdaj ni imel nobenega pomena, od včeraj pa je tam skrit zaklad. :lol: :lol:

In kaj medvedi, pazite se gozdarjev - http://coord.info/GC58GMN: Ta zaklad je varno spravljen, a paziti je treba na gozdarje v tem predelu.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Jul 13, 2014 9:22 am

Me nič ne gane... :D Ravnokar sem se vrnil z vasi s svežimi bagetami in nekaj ponoči ujetimi morskimi listi v nahrbtniku. Pred tem sem popil eno noisette v Cafe du port in se v normandskem dežju zapeljal mimo treh zakladov, ki sicer niso bili nek presežek, ampak za sivo jutro čisto OK. Moja edina trenutna skrb je kako očistiti in usposobiti žar. :D O teh cvetkah je bilo pa že itak vse povedano...

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Jul 13, 2014 10:58 am

dr.gumpi napisal/-a:Breški kamen so v preteklosti postavili na tem mestu kot meja med mestom Cerknica in vasjo Brezje. Do zdaj ni imel nobenega pomena, od včeraj pa je tam skrit zaklad.

Ta zaklad je varno spravljen, a paziti je treba na gozdarje v tem predelu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nsem niti bral, ker sem kontempliral, ali se splača skočit v Cerknico po FTF ali ne. Hvala za odgovor :D

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov