Začetniki in njihove napake

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Jan 31, 2012 1:42 pm

Sedajle sem pogledal še 1x.
Koordinate ima vpisane v opisu - nezaželjeno. Predvsem zaradi tega, ker jih vidi vsak, ki ni prijavljen in nič ti ne pomagajo pri paperless geocachingu. Razen ročnega prepisa.
In pazi tole... Citiram
Koordinate niso natancne, morale bi vas pripeljati do mostu nad avtocesto na PSTju. Cahe je spodaj.
Ko najdete, zasujte z travo, in na travo položite kamenje.
Pojdi tja 2x, naredi povprečje, pomeri z več napravami, preveri na najdi.si... Mogoče še kaj?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Jan 31, 2012 2:27 pm

Just guessing: izberi boljše skrivališče? (to zasujte s travo mi že ni všeč press) :?

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Jan 31, 2012 5:51 pm

jeancaffou napisal/-a:Zato, če bo pri katerem (sploh v mestu) prišlo do kakšnih težav (izguba / kraja), ga bomo prej arhivirali, kot popravili.
Začetniška napaka! Keški naj bi bili objavljeni NA DOLGI ROK. Če se kešku kaj zgodi ga najprej poizkušaš popraviti, mogoče prestaviti v drugo skrivališče, če res ne gre drugače pa arhivirati. To je zadnja opcija.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Jan 31, 2012 7:40 pm

Pomagalo bi, če bi se večkrat spomnili na tisto z Getting started strani da "When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." To skoraj vedno drži. Pa tudi da so mikroti in nanoti res majhni, kar pa ne pomeni, da jih zato lahko postaviš kjer koli. Nanoti so čist OK, če jih postaviš na dobro lokacijo, kjer se drugače ne da.

Kar se pa števila zakladov tiče: pač ni treba vseh iskat. Sam že delam selekcijo. Če ne bo obiska, se bo morda tudi lastnik vprašal, kaj je naredil narobe in se kaj naučil. Ker po mojem vsi postavljamo zaklade zato, da bi jih drugi geolovci iskali. Glede nasičenosti pa: za dobro idejo je čisto vseeno, koliko zakladov je že okoli. Če pa gre za skrivanje škatle zaradi skrivanja škatle, pa je (skoraj vedno) preveč, tudi če je edini.

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a stoparg » To Jan 31, 2012 8:22 pm

Če ne bo obiska, se bo morda tudi lastnik vprašal, kaj je naredil narobe in se kaj naučil.

S tem se pa ne strinjam. Zakladki tipa drive in in tisti, ki imajo atribut less than 1km so obiskani veliko bolj, kot pa kakšne zakladek za katerega se je treba malo potrudit - npr hodit v hrib. http://coord.info/GC2D1R1 - eden izmed lepših, zakaj samo 7 obiskov? Lastnik ni naredil popolnoma nič narobe.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Jan 31, 2012 8:28 pm

Čista klasika. Moj kolesarski most je najbolj obiskan. Markotov river 160m stran dobi pol manj obiska. Tako pač to je. Leni smo.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Jan 31, 2012 8:34 pm

He, he, se sicer lahko strinjam, da bi vsak lastnik moral iti svojega multija dvakrat skozi. Bi pa rad videl lastnika, ki si je zmožen dvakrat zbrisat vsaj kratkoročni spomin, da bi lahko uganko dvakrat regularno rešil...no ja, mogoče bo to lahko kasneje, v "zrelih" letih, z napredovano demenco :D

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Jan 31, 2012 8:36 pm

Zakladki tipa drive in in tisti, ki imajo atribut less than 1km so obiskani veliko bolj, kot pa kakšne zakladek za katerega se je treba malo potrudit - npr hodit v hrib. http://coord.info/GC2D1R1 - eden izmed lepših, zakaj samo 7 obiskov? Lastnik ni naredil popolnoma nič narobe.
Tudi sam imam več kot enega takega. Petnajst minut v hrib, pa ga gre iskat samo vsak deseti, ki pobere nižje ležeči drive-in. Nisem imel tega v mislih. Bolj sem imel v mislih lokacijo, kjer bi lastnik lahko pričakoval več obiska, pa ga ne bi bilo. Tvojega, ki ga omenjaš, sem imel poleti že naloženega na GPS, pa se je obrnilo drugače...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Jan 31, 2012 8:41 pm

Nanotov in microtov je preveč, po mojem mnenju...
Se strinjam. Ampak to je zato, ker se zlorabljajo zaradi velikosti. Če jih uporabiš s pametjo, so čist OK.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Jan 31, 2012 9:15 pm

Tudi sam imam več kot enega takega. Petnajst minut v hrib, pa ga gre iskat samo vsak deseti, ki pobere nižje ležeči drive-in. ...
Jaz imam pa malo drugačen hendikep: gospa ima pogoj, da mora vsaj toliko časa hodit, kolikor traja vožnja do oddaljene lokacije. Tako, da drive-ine delam samo sam, ali pa če ta dan oddelava še kakšen daljši pohod :lol:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov