Začetniki in njihove napake

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a pikacu » Če Apr 05, 2012 8:09 am

Če bom sprejet (druga tema) bodo šli keški, katerih avtoji imajo malo kilometrine najprej v pregled in šele potem v objavo. Z nekaj lokalci bomo zadevo spravili v red
1. Kaj točno pomeni "malo kilometrine" ? Ali bo to arbitrarna odločitev?
2. Ali bodo za objavo zadoščala groundspeak pravila? Ali pa bodo morda bolj stroga, npr. da škatla od skute ni primerna, da lokacija ne sme biti "kr neki", da zraven ne sme biti sprehajališče za pse (beri pasje bombice), itd. ?
3. Kdo bo zabeležil FTF pri teh zakladkih? Oziroma, ali bo tisti, ki ga bo šel preverit pred objavo štel to za FTF ali pa ga bo prepustil drugemu iskalcu, ki ga bo naredil po objavi?

Ne vem zakaj, ampak imam občutek, da se bodo pri nas pravila potem zaostrila. Začetniki pa rabijo vzpodbudo, ne zatiranja!

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Če Apr 05, 2012 8:41 am

Hočem se izogniti ravno takim težavam. Če ima nekdo 3 najdene in skrije zakladek ponavadi ni OK. Bolje že pred objavbo napisati v log težave in jih rešiti, da - ko je enkrat zaklad objavljen - dobiš dobre pohvale za zaklad.

Pravila bodo GS-jeva, če se sami odločimo da želimo strožja (in jih seveda nekam objavimo), potem bomo igrali po strožjih pravilih. Vse je stvar dogovora.

Kako bo s FTF-ji. Treba se bo pač "odreči FTFju" kdor bo šel to pogledat in pisati "beta tester". Še enkrat ponavljam - Vse je stvar dogovora.
icabrian napisal/-a:A je to kje v Groundspeakovih pravilih? Če ni, si ne izmišljaj svojih... Ravno takega "spravljanja v red" se najbolj bojim.
Ne tega ni v pravilih. Sem pa že v drugi temi rekel. Naj se javi še kdo drug, ki misli da bi bil boljši kot Vrso.
Pa še tebe vrpašam. Kaj je bolje? Da tisti ki prvi najde (ali celo ne najde, ker ga sploh ni) popolnoma skritizira kešek in ga zaradi očitnih kršenj pravil arhiviramo ali ga popravimo pred objavo?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Apr 05, 2012 8:55 am

"Najbolj je sicer izpostavljen tisti bedni poskus takistega proizvajalca, da bi ljudem vsilil kao "odprto" različico zakladolova, omenjen pa je tudi geocaching.com"

Hm, ja, bedni poskus in odprta različica. Kaj pa vem. Ali ni bedno tudi to, da zelo verjetno neki amigosi bogato služijo na račun geocachinga?

Sicer pa je tako. Jest dam mucku prav. Ne rečem, da je treba začetnika, ki ga polomi skenslat. Smiselno pa je, da se takšni keški res preverijo, saj se s tem postavljalcem tudi pomaga, da se nekaj naučijo in kasneje ne delajo več (toliko) napak. Predstavljajte si primer, ko bo otrokom prijazen kešek z oceno 1/1 postavljen na rob tridesetmetrske stene. Ali na mesto, kjer mrgoli narkomanskih igel. Ali kaj podobnega. Mislm :shock:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Apr 05, 2012 9:44 am

Hm, ja, bedni poskus in odprta različica. Kaj pa vem. Ali ni bedno tudi to, da zelo verjetno neki amigosi bogato služijo na račun geocachinga?
Ponujajo soliden servis in s tem pač zaslužijo. To ni greh. Vsak se lahko odloči, ali bo sodeloval z njimi ali ne. Ampak so vsaj karte na mizi. Uno drugo pa je beden poskus late comerja, da bi si odtrgal kos te pogače, zavit v neko foro "odprtega" in "neodvisnega" spletnega mesta, za katerega so porabili kar nekatere elemente iz celostne podobe nekega drugega, povsem corporate sajta. Nekaj teh "odprtih" zakladov je skril kar slovenski zastopnik tega proizvajalca in so polni njihovih reklamnih drobnarij.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Apr 05, 2012 10:24 am

No ja, mene vsekakor ne moti, da služijo. Moti me to, da imaš neke "premium" keške, ki niso dostopni vsem (kar je bistvo igre) in pa da ne more vsakdo dati favorita. To je eno veliko sranje. Vse ostale prednosti premium membershipa (npr. ftf alert, pq) se mi zdijo sprejemljive in razumljive. Sicer pa imaš prav glede opencaching keškov. Sem opazil. Da ne govorimo potem o štoriji, ki se s temi zakladi zgodi, ko jih nekdo objavi (iste) še na geocaching.com strani (npr. http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... wp=GC3AA3M)

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a pikacu » Če Apr 05, 2012 11:06 am

Pravila bodo GS-jeva, če se sami odločimo da želimo strožja (in jih seveda nekam objavimo), potem bomo igrali po strožjih pravilih.
Pravila morajo biti GS-jeva, tukaj ni debate! Kdor hoče imeti svoja pravila, naj naredi svoj geocaching site - tako kot imajo Madžari, kjer pred objavo zakladka o njem glasuje skupina recenzentov in imajo zelo stroga pravila tudi glede lokacije (turistična znamenitost, itd.).
Sklicevanje na nek neuraden forum, kot je tale, ne gre, tudi če so tam pravila objavljena. Saj tega foruma vendara ne spremljajo vsi slovenski geolovci, niti se ne more tega od njih zahtevati.
Naj se javi še kdo drug, ki misli da bi bil boljši kot Vrso.
S tem "take it or leave it" se nekako počutim stisnjenega v kot in to mi ni všeč :o
Pa še tebe vrpašam. Kaj je bolje? Da tisti ki prvi najde (ali celo ne najde, ker ga sploh ni) popolnoma skritizira kešek in ga zaradi očitnih kršenj pravil arhiviramo ali ga popravimo pred objavo?
Naj tisti, ki naredi FTF, pokomentira kaj je narobe in da priložnost lasniku, da kaj popravi, dodatno pojasni, itd.. V tem času je lahko zaklad zaradi mene tudi neaktiven, ne pa da gre takoj v arhiv. Šele če se lastnik ne odzove oziroma pametuje in trmoglavi ter zaklad res odstopa od pravil, se mu pokaže, kdo je tu glavni...
V tem konkretnem primeru se mi zdi do neizkušenega lastnika krivično, da je bil zaklad takoj arhiviran. In pa tukaj gre verjetno tudi za poseben primer, kjer imamo vojno/dokazovanje nesposobnosti z Vrsotom, in je bilo arhiviranje zaklada "kolateralna škoda".
Smiselno pa je, da se takšni keški res preverijo, saj se s tem postavljalcem tudi pomaga, da se nekaj naučijo in kasneje ne delajo več (toliko) napak. Predstavljajte si primer, ko bo otrokom prijazen kešek z oceno 1/1 postavljen na rob tridesetmetrske stene. Ali na mesto, kjer mrgoli narkomanskih igel. Ali kaj podobnega.
Če ima FTF lovec s tem probleme, pa naj počaka na druge, mar ne? Saj v tem je ravno čar FTF-ja, da prideš na "deviški" teren ;)
Glede napak sem pa zgoraj povedal, da se lahko ob primerni komunikaciji z lastnikom, odpravijo tudi naknadno.

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a 5-r » Če Apr 05, 2012 11:38 am

Sprememba keška je očitno možna po objavi, ampak verjetno to lahko naredi reviewer.
Primer:
http://coord.info/GC3D8NE
Kešek je bil objavljen, nato je Vrso naredil "retract listing" in čez njegovih famoznih "7 days" je sledil ponovni "publish listing", takrat kot unknown.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Če Apr 05, 2012 11:40 am

Torej Vrso je pri prej omenjenem zakladu ravnal točno po pravilih. Zaradi zavajanja cenzorja pri prvem pregledu, ga je arhiviral. So vam všeč pravila ja...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Apr 05, 2012 11:57 am

Dajte nehat zoprat. Se opravičujem za tak ton, toda sedaj je res že potreben. Večina nas z Vrsotom ni zadovoljna. Večina ( z izjemo nekaj prestrašenih ftf lovcev) jih navija za domačega recezenta. Večina se zaveda prednosti. Mucek se je prijavil, če ima kdo voljo in veselje, se ravno tako lahko, mislim, da ne bo nihče imel nič proti. Potem se bo pa v praksi videlo ali je to to ali ne. Zdaj zgledate tako kot dec, ki stoji pred fajn dečvo, pa namesto da bi jo povabil na pijačo z očitnim namigom, da bi bilo njegovo premoženje vredno pogledati, začne gruntat, če je ona že s kom, pa kolikimi, pa kako je z zaščito, pa če nima kakšnih gljivic, pa kaj bo mama rekla, pa kaj če ju kdo vidi, pa, pa, pa... Če ima kdo konstruktivni predlog super, drugače pa počakajmo, pa bomo videli. Slabše kot je, zagotovo ne bo.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Začetniki in njihove napake

Odgovor Napisal/-a pikacu » Če Apr 05, 2012 12:40 pm

Potem se bo pa v praksi videlo ali je to to ali ne.
In če ne bo to to, potem kaj, bomo klicali Vrsota nazaj? :shock:
Dajte nehat zoprat
Sem mislil, da bom na razne pomisleke dobil odgovore, ki bodo moje dvome razpršili. Tako sem pa čedalje bolj zaskrbljen... Tudi iz teh debat se da kaj razbrati o prihodnjem načinu komunikacije :?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov