Dodeljevanje atributov

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
Zmajček
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Jan 26, 2012 2:29 pm

Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a Zmajček » Ne Jan 29, 2012 8:10 pm

Eno vprašanje se mi zastavlja pri dodeljevanju atributov, pa ker sem sama še bolj zelena, tule pa ste zbrani že precej bolj izkušeni zakladolovci, prosim za nasvet. :)
Težave mi povzroča atribut "recommended for kids" oz. primeren za otroke. Pot, ki vodi do zaklada, je urejena in dobro označena, mestoma pa vseeno precej ozka ali pa se strmo vzpne. Starejši otroci bi jo ob potrebni pomoči odraslih po moji oceni brez večjih težav prehodili, za malčke pa bi bila prezahtevna. Prav tako seveda ni dostopna z vozički. Splošna ocena težavnosti terena je 3.
Dilema se mi postavi v tem, ali je bolje označiti teren kot "ni primeren za otroke" ali ta atribut izpustiti ("not related")?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Jan 29, 2012 10:13 pm

Jest bi ga v dvomu izpustil. Smisel atributa je povedati, da je zakladek otrokom prijazen. Če je dostop težaven, seveda tak ravno ni in zato otrok posebej ne vabiš. Vsak starš pa bo vedel ali je za njegovega malčka vseeno še primerno ali ne.

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a stoparg » Ne Jan 29, 2012 10:42 pm

Sam si ta atribut razlagam bolj kot, da je ta zadeva za otroke zanimiva. Za težavnost dostopa so zato tu ocene D/T ocene. 8-)

LP

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a pikacu » Ne Jan 29, 2012 11:22 pm

Jaz ta atribut dodam, če je sprehod primeren za majhne otroke (tja do 5-6 let), ker starejši itak gredo skoraj povsod (seveda, če jih spraviš od računalnika ;) ). In obratno, če ni primeren za tako majhne otroke, posebej označim s prečrtanim atributom.

Uporabniški avatar
Zmajček
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Jan 26, 2012 2:29 pm

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a Zmajček » Po Jan 30, 2012 9:09 am

Hvala za vse odgovore!
Bom atribut kar izpustila, da se izognem nepotrebni zmedi.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Apr 13, 2014 9:38 am

Stara tema, nova vprašanja:
- primeren za osebe na vozičkih (Wheelchair Accessible): zaklad mora biti dosegljiv z vozička ali je lahko tudi na tleh, na cca 2m višine, se moraš zanj stegniti v luknjo,
- dosegljiv pozimi (Available During Winter): zaklad skrit ob korenini drevesa, torej je lahko pokrit s snegom, ampak je dostop do njega splužen,
- naloga na terenu (Field Puzzle): gre tu za nalogo, kot je nabiranje podatkov (za rešitev multija) ali za nalogo, ki jo moraš dejansko rešiti, ko prideš tja (kot npr. Da Vincijeva Sifra)?
Slika

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a 5-r » Ne Apr 13, 2014 12:37 pm

Wheelchair Accessible
To zame pomeni, da ga lahko doseže tudi nekdo, ki je priklenjen na invalidski voziček. Torej kešek nižje od recimo pol metra ali višje od recimo metra in pol to ne more biti.

Available During Winter
Po moje to pomeni, da je kešek mogoče brez težav najti tudi ko zapade sneg. Če je kešek prekrit s snegom, ga je veliko težje najti, torej pri keških, ki jih bo predvidoma pozimi prekril sneg, dam atribut NOT available during winter.

Field puzzle
Pomeni reševanje uganke na terenu. Torej na terenu najdeš nekaj, kar predstavlja uganko in moraš to rešit, da najdeš kešek.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Apr 13, 2014 3:16 pm

Oj. Odgovori, kot sam vidim stvari, dokaj podobni Petrovim, toda ker imam že napisano :D :
Dosegljiv z vozičkom pomeni, da je invalidu dostopen. Če je na dveh metrih višine to ni, ravno tako ne, če je na tleh. Ker če bi gledal z vidika, da se nekdo zvrne z vozička in puza v eno luknjo, potem mogoče lahko, če je zadosti močan zleze tudi po stopnicah. Samo to ni to.
Dosegljiv pozimi pomeni, da je dosegljiv brez težav. To pomeni, da je nekje pod streho ali na drogu ali kaj podobnega. Če moraš do njega skopati en meter globoko luknjo v sneg in led, ga boš sicer dobil, toda tak si vsekakor zasluži atribut, da pozimi ni dosegljiv.
Field puzzle pomeni, da moraš rešiti nalogo na terenu. To se uporablja, kadar je treba neka posebna spretnost ali gruntanje, največkrat pri tradiju, lahko pa tudi pri drugih vrstah, ko gre za nalogo, ki ni ponavadi vezana na recimo multija. Če gre torej za običajno nalogo (štej late v ograji, preberi letnico na plošči in podobno) to ne utemeljuje atributa. Če pa gre za posebno nalogo ali spretnost, kot je recimo da vinči, River nearby ali pa kar nekaj zakladov v okolici Krškega, potem pa je atribut vsekakor upravičen.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Apr 13, 2014 5:51 pm

Hvala obema. Saj se mi je nekako zdelo, samo sem bil malo zbegan, ker včasih najdeš zaklade ob korenini drevesa, pokrit s snegom, pa ima zimski atribut, saj je "pot do tja splužena". In tudi ptičjo hišico, ki jo moja pritlikava vrsta težko doseže označeno kot prijazno do invalidskih vozičkov, saj je pot do tja asfaltirana (noja, celo gozdna).

Glede field puzzle: šteje sem tudi, če je na terenu skrit recimo tangram, ki ga moraš sestaviti, da dobiš koordinate naslednje stopnje?

Saj vem, vprašanja so malo bukova, mokra za ušesi in zelena, ampak do sedaj sem videl že marsikateri atribut, ki mi ni bil jasen. Kako je pa kaj z Wireless Beacon zakladi pri nas?

LP Luka
Slika

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Dodeljevanje atributov

Odgovor Napisal/-a 5-r » Ne Apr 13, 2014 7:27 pm

Nič niso vprašanja bukova! Zato pa je tu forum, da si ljudje med seboj pomagamo in izmenjamo mnenja!

Tangram je po moje vsekakor lep primer field puzzla!

Wireless Beacon keškov pri nas je nekaj, ampak jih ni veliko.
Serija
MB-T&T
v Mariboru je že en tak primer.
Potem imaš recimo v Velenju dokaj nov Chirp kešek:
http://coord.info/GC4WJZP
Pa mislim da je Picassoman nastavil še enega z NFC tehnologijo, ki jo je tudi možno šteti pod "Wireless".
To je to, kar se v tem trenutku spomnim...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov