Recenzija zakladka

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Feb 15, 2012 2:34 pm

Jaz bi toplo odsvetoval recenzenta, ki je aktiven geolovec v lokalnem okolju. Nazkrižju interesov in raznim vrstam pristranskosti, resnične ali dozdevne, se ne da izogniti, zato mislim, da se to na dolgi rok ne bi dobro obneslo, kdor koli že bi bil recenzent.

Jaz si želim predvsem recenzenta, za katerega bom vedel, da lahko stopim v stik z njim, ko ga potrebujem. Zaradi mene je to lahko še naprej Vrso, če ga razbremenijo v drugih regijah, da bo imel za našo dovolj časa.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Sr Feb 15, 2012 2:53 pm

Moje mnenje je sledeče.
Recenzent rabi poleg obveznh znanj tudi znanje lokalnega jezika, poznavanje okolja in navad ljudi, ter biti mora komunikativen. To obljubim da bom.
V vsah drugih državah imajo svoje recenzorje, s katerimi lahko komunicirajo v lokalnem jeziku. Še več. Vrso pregleduje tudi svoje keške. Moje mnenje je, da rabimo lokalnega človeka, s katerim se lahko pomeniš. pa naj si bo to kdorkoli.

Uporabniški avatar
mirobori
Zelenec
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 7:30 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a mirobori » Sr Feb 15, 2012 3:09 pm

Nekatri so ZA, nekateri PROTI, ampak jaz sem definitivno ZA. Mucka, kot veliko ostalih zakladolovcev, osebno poznam in vem, da ga navskrižje interesov ne bo prav nič motilo. Čeprav je v zadnjih časih pobral večino FTF-jev v različnih "združbah" :lol: , bo, če bo SLO reviewer, zraven šel rade volje za družbo. In njegova družba je odlična...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Feb 15, 2012 4:44 pm

Hm, sem ZA ali PROTI?

Edina razumna kontra razloga sta samo dva. Prvi je FTF, drugi je PUZZLE. Pa če začnem pri zadnjem je enostavno tako, da vsak lahko goljufa samo samega sebe. Ker vsak, ki je rešil kakšnega misterija ve, da je to neprimerno večje zadovoljstvo, kot pa zgolj pobrati enega tradija. Ko sem pogruntal muckov strip, sem pol ure samo vriskal in se režal dobri ideji. Pa še kakšen je bil tak. Torej je zdaj samo od revjuerja odvisno ali se bo za rešitev malo potrudil, mogoče vprašal za hint, ali laufal po enega "tradija". Drugi problem, ki bi lahko bil za koga večji, je pa FTF. Za tistega, ki mu ftfji kaj pomenijo. Tu je treba vzeti v zakup, da ima revjuer res prednost, icabrian ima prav, lahko bi šlo za nasprotje interesov. On odloča kdaj in kako bo objavljeno, lahko se postavi pred kešek in pritisne "objavi", lahko v geocheckerja enostavno vtipka od lastnika dobljene koordinate. S tega vidika, bo vsak iz Lajba glasoval, da je revjuer izi Murske Sobota ali obratno :lol:

To sta bili pomanjkljivosti. Sedaj pa poglejmo, če je tudi kakšna prednost. Revjuer pozna jezik in tako pri keških, ki so zgolj v slovenščini, takoj vidi, če ni zraven še kakšna traparija zapisana. Povrh, če je skrben in odgovoren, lahko začetnikom tudi kaj svetuje. Pozna pokrajino in tako lahko hitro ugotovi, če kakšna stvar res ne štima. Da ne govorimo o tem, da bo dejansko dejaven na tem področju, kar pomeni, da bo že sam lahko lastnikom predlagal tudi kasneje izboljšave, hitro arhiviral keške, ki so izginili pred časom in ne čakal po leto in več. Lahko bo ukrepal, če bo ugotovil, da ga lastniki kaj lomijo, recimo s prestavljanjem koordinat. Povrh bo marsikaterega keškarja poznal osebno, kar je lahko tudi dodatna prednost, drugi pa bodo poznali njega. Jest ne bi nikoli pisal Vrsotu, naj nekaj naredi, kakšnemu, ki ga poznam bi pa takoj kaj "zatožil" :lol: . Da ne rečem, da bo tudi (lahko) aktiven na tem forumu in tu prejemal pohvale, kritike, predloge. ;)

Torej si dejansko nasproti stojita ftf, ki je samo en vidim geocachinga, niti vsem tako zelo pomemben in pa kup drugih razlogov, od katerih bi imeli po moje bistveno več koristi in to dejansko vsi. Če torej pretehtam, tehtam, tehtam...

Sem vsekarko ZA slovenskega revjuerja ;) In zdaj, a naj bo to mucek. Hm, hm, hm, kaj pa vem...imam filing, da mi bo vse v moji okolici pobral, še preden bom jest sploh rekel keš... :lol: Hecam. V tem letu, kar pobiram zakladke, sem spoznal kup slovenskih zakladolovcev. Zdaj, resda sem pri nekaterih videl že tudi kakšne prakse, ki mi niso bile čisto všeč. Vendar pa si za veliko večino upam trditi, da so fejst fantje in še bolj punce. In mucek je zanesljivo eden od njih. In kolikor sem ga uspel spoznati tudi zelo spoštuje fair play. Samo primer. Pred dnevi je Woldo postavil kešek nad Tržičem. Vem, da je mucku ponudil, da ga gre po objavi iskat. Vendar je ta to odklonil, saj je bil konec koncev zraven in se je raje ponudil za beta testerja. Torej glasujem tudi za MUCKA (če obljubi, da mi bo v krogu dvesto metrov okoli bajte pustil kakšen ftf pobrat :lol: ).

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a zanejc » Sr Feb 15, 2012 7:31 pm

Ker meni ftf-ji ne pomenijo nič, tudi sam podprem kanditaturo mucka4, samo povejte kdaj in kako.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Sr Feb 15, 2012 7:33 pm

@jean... problem je, da ko je cache enkrat objavljen ne moreš spreminjati tipa zaklada.
@zanejc... Ko bomo vedeli ti sporočim :)

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a bucar » Sr Feb 15, 2012 9:28 pm

Cenimo Muckovo željo, da želi aktivno izboljšati stanje na sceni na račun svojega prostega časa, in spoštujemo, da se je odločil povprašati za mnenje ostale. Če imamo sploh kaj besede pri tem pri groundspeaku, bi bilo pametno, da temo v miru predebatiramo in se skupaj pametno odločimo, saj lahko ukrepanje na vrat na nos dolgoročno naredi več škode kot koristi.

Strinjamo se z icabrianom, da bi bilo najbolje, če recenzent ne bi bil aktiven iskalec zakladov na področju, kjer zaklade objavlja. Absolutno pa ne lovec na FTFje, saj to pokvari zaupanje v neodvisnost in nepristranskost.
Če pa že je aktiven iskalec na področju, ki ga pokriva, mora biti diskreten, umirjen in čustveno neobremenjen z geolovom. Biti mora neke vrste trden steber, na katerega se lahko zaneseš in si prepričan, da ne bo popolnoma nič drugače, ker on pozna rešitev oziroma ker ima on v rokah objavo tvojega zaklada. Recenzent mora vzbujati brezpogojno zaupanje in spoštovanje, s svojo potrpežljivo vljudnostjo in prijaznim odnosom do začetnikov in takih, ki očitno potrebujejo pomoč pri postavljanju zakladov, pa utrjevati zadovoljstvo in razumevanje med udeleženci igre.

Po našem mnenju je še kar nekaj lokalnih iskalcev, ki bi bili zelo dobri recenzentje, na primer icabrian, soncek, vane_si,... morda pepi's, lagosi ali vanjainvaldi kot predstavniki vzhodnega dela naše dežele. Ter zagotovo še kdo, ki je bolj distanciran od osrednjega dogajanja, kar je za tako funkcijo zagotovo prednost. Ob tem se nam postavlja vprašanje ali bi bilo možno imeti za Slovenijo dva recenzenta: med seboj bi si lahko pomagala, dobivala v objavo zaklade morda naključno, objavljala zaklade drug drugemu,...

Ne izgubimo pa izpred oči enega in edinega cilja: da geocaching (p)ostane igra, ki jo vsi igramo z veseljem. Ne dovolimo, da nam jo recenzentje pokvarijo. ;)

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a 5-r » Sr Feb 15, 2012 9:40 pm

Na to temo se lahko le pridružim mnenju icabrian-a in Bučarjev
Geocaching je v mojih očeh zelo vsestranski "šport" nudi ti možnost možganske telovadbe, nudi ti izzive za pešačenje/kolesarjenje, adrenalinskim navdušencem nudi možnost izživljanja na tem področju, včasih nas pripelje na čudovita mesta, ki jih sicer ne bi videli, ena zelo mamljiva zadeva pa je tudi FTF hunt. Če nekaterim to ne pomeni nič, še ne pomeni da se lahko to stvar kratko malo "skensla" za vse ostale (razen reviewerja - FTF hunterja).
Nekomu je recimo vseeno za mistery cache - ali jih bomo kar ukinili? Nekomu se recimo zdijo zakladki na nevarnih mestih nepotrebni - jih bomo prepovedali?
Poskusimo ohraniti igro zanimivo za vse.
Malo sem pobrskal okoli reviewerjev naših severnih sosedov - Pupsino:1437 najdenih/8 FTF, Tafari:813 najdenih/8 FTF, El Krawallo(krauswaller):4253 najdenih / v zadnjih 600 nič FTF - dalje nisem gledal.

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a zanejc » Sr Feb 15, 2012 10:00 pm

Ker je meni vseeno za ftf-je,pa vprašanje za mucka4: kaj bi ti več pomenilo, da si lovec ftf-jev ali recenzent?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Feb 15, 2012 10:10 pm

He, he, he. Bučar, me prav zanima katere od kvalitet, ki jih naštevaš in ki bi bile zanesljivo resnično primerne za recezenta ima naš Vrso :D Kar pa se tiče preostalih recezentov. Za vaneta zanesljivo takoj glasujem, za slovenskega earth cache recezenta, ostali pa naj se javijo. Ker lahko je naštevat. Samo vprašanje, kdo je to pripravljen sploh delat. Jest zanesljivo ne. Mogoče ti? Naj se javijo tisti, ki bi bili priravljeni, pa jim bomo skušali prilepiti tvoje atribute in videti kdo se jim je sposoben najbolj približat ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov