Recenzija zakladka

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Mar 21, 2012 7:55 am

Avstrijski načeloma ne bi nič spremenil. Razen, če bi bil Korošec ali Štajerc, ki podobno kot Silber dostikrat pridrvi dol in tako vsaj približno pozna lokalno sceno in pa vsaj nekaj besed slovenščine. Jest mislim, da je edino smiselno razmišljati o tem, da ostanemo "pod" Vrsotom ali pa da predlagamo svoje(ga) revjuerja.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Mar 21, 2012 8:04 am

Btw. še nekaj iz teme na prejšnji strani. Jean, ni mi jasno, kako nameravaš narediti ftf listo (če pustimo ob strani vse dileme o tem ali je ftf sploh smiseln, kaj šele lista). Ker edina možnost je, da vzameš tiste, ki so se prvi logirali kot found, vendar ni rečeno, da se je vedno logiral prvi tisti, ki ga je tudi prvi našel, da ne govorimo o team ftfjih in pa ftfjih v tujini. Edini realni listi, ki se jih da narediti brez težav sta nedvomno že objavljena o skritih in pa tista o najdenih zakladkih...

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a pikacu » Sr Mar 21, 2012 8:18 am

Jest mislim, da je edino smiselno razmišljati o tem, da ostanemo "pod" Vrsotom ali pa da predlagamo svoje(ga) revjuerja.
Po moje to nista edini dve možnosti. Kaj pa, če Vrso dobi pomočnike, s katerimi si razkosajo njegov teritorij? Ne vem, kakšna so nova pravila (če se je sploh kaj spremenilo), ampak prej je bilo tako, da mora obstoječi recenzent sam zaprositi za pomoč oziroma dati odpoved. Morda bi napisali Vrsotu sporočilo, da nismo zadovoljni z njegovim delom in da naj pove, kakšne so opcije...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Mar 21, 2012 8:37 am

Glede na njegovo dosedanjo kooperativnost, vprašanje če bo sploh odgovoril :? Sicer pa ne vem, zakaj bi morali dobiti ene slovakove pomočnike. Presneto, zaslužimo si svoje, samostojne, revjuerje...

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a pikacu » Sr Mar 21, 2012 9:26 am

Sicer pa ne vem, zakaj bi morali dobiti ene slovakove pomočnike. Presneto, zaslužimo si svoje, samostojne, revjuerje...
Se strinjam, da je najbolje imeti svojega recenzenta. Jaz bi imel več lokalnih, ki so najboljši! ;) Pa več regij.

Ampak nekako sklepam, da mora biti števček najdenih zakladkov pri osebi, ki bi se kvalificiral za recenzenta, dovolj visok. Nekaj naših lokalnih iskalcev je komaj pred kratkim doseglo 4-mestno številko, pa še pri teh nisem opazil nekega navdušenja, da bi kandidirali za to vlogo. Se pravi, da po tem kriteriju dobimo prej nekoga iz katere gosteje "posejanih" dežel.
Tudi zelo dvomim, da nas bodo odločevalci kaj spraševali za mnenje. Saj - koga pa naj vprašajo? Na tem forumu nas je koliko registriranih? Je ta forum "uraden" predstavnik oziroma združenje slovenskih geolovcev?

Zato mislim, da je bolj realna možnost za neko spremembo na bolje to, da Vrso sam ugotovi, da ne zmore več in da nismo z njim zadovoljni. Če bi dobil več sporočil na to temo, bi morda začel razmišljati o tem... Seveda pa ne žaljivih sporočil, ki bi naredila več škode, kot koristi :? Verjetno obstaja kdo, ki ima več spretnosti na tem področju.

Uporabniški avatar
family.kusar
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: To Mar 20, 2012 5:57 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a family.kusar » Sr Mar 21, 2012 9:39 am

Jaz mislim, da bi bilo najbolje, da se mucek4 javi Groundspeaku za reviewerja. Upam, daje še pripravljen to narest. Potem pa bomo videli kaj mu bodo odgovorili. Ko dobimo enkrat svojega lokalnega reviewerja se bomo BISTVENO lažje dogovorili SAMI med sabo kako in kdo bi bil reviewer. Ko imamo enega lahko zaprosi za pomočnike, lahko se odpove, predlaga drugega, ... Skratka smo na svojem. In prvi korak k temu je, da se nekdo javi Groundspeaku in upam,d a je mucek4 to še pripravljen narest. Je pa ob tem OBVEZNO treba napisat Groundspeaku, da Slovenia ni Slovakia, da imamo totalno različen jezik, da smo 1000km narazen, da je vmes Madžarska, ... Skratka možno je tudi, da nas US Američani mešajo s Slovaki.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Mar 21, 2012 11:25 am

Se podpišem...

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a Korencki » Sr Mar 21, 2012 7:41 pm

Pa a je sploh važno kdo je FTF. Važno da se maš lepo ko si zunaj in da iščeš zaklade ... Sicer pa sam z temi reviewerji še nisem imel opravka tako da nebom ne hvalil in ne grajal. Vsekakor pa se strinjam da bi za našo malo dežeico rabili svojega kandidata ki pozna deželo, probleme, pokrajino, običaje, tern ... poleg tega je lažje z lokalcem reševati probleme še posebej če si začetnik kot pa z kakim slovakom. Skratka osebno podprem kogarkoli iz SLO kar se pa FTFjev tiče se mi pa tut komentirat ne da, saj to ni borba za zaklad ampak veselje do iskanja (moje mnenje).

Uporabniški avatar
family.kusar
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: To Mar 20, 2012 5:57 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a family.kusar » Sr Mar 21, 2012 8:53 pm

Meni se tudi udeležba reviewerja na FTF tekmah ne zdi problematična. Itak je vse v fair playu in etiki. Če si reviewer pač pri sebi razčisti, da si vzame recimo po objavi zaklada še pol ure ali uro preden se odpravi na teren - zakaj pa ne! Premium userji itak dobite vsi istočasno na mail, kdaj so novi zakladi. Če ti je FTF v veselje. Nam je FTF v veselje predvsem v smislu Geoeventa :) In če imaš lokalnega reviewerja, ki ga poznaš, se z njim lahko tudi domeniš, da nove zaklade approva praviloma recimo ob 19ih. In imajo vsi enake možnosti. Če pa želiš zaklade zlorabljati za FTF pa lahko tudi preden ga pošlješ reviewerju obvestiš svoje kolega iskalce o novem zakladu in ... Skratka, če se igraš igro, se jo lahko igraš fer tudi če si reviewer. Podobno je tudi pri ugankah. Glede Vrstoa pa smo mi naleteli pri njem na edino težavo, ki se ji reče NEKOMUNIKATIVNOST in posledično neodzivnost. In angleščino pač vzamemo kot jezik za sporazumevanje v Geocachingu. Nas osebno zelo motijo logi ali opisi zakladov le v lokalnem jeziku - pa naj bo to češčina ali grščina, ki je ne znamo. Tu si pač pomagamo z gugl prevajalnikom. Pač smatramo geocaching kot mednarodno igro v angleščini. Geolens reviewer, ki je bil pred Vrsotom je bil tudi Slovak in je bil odziven! Vsaj mi imamo z njim dobre izkušnje. Za Vrsota pa sem nekaj časa mislil, da je le računalniški program :?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Mar 21, 2012 9:19 pm

A ni zabavno če slišiš od neznanega človeka namesto "ej ti! kaj delaš! bom poklical poezijo!"

Se strinjam, da je to ultra zabavno slišat :lol: A potem ti pa začne recitirat ali kaj :lol: Sicer pa, namesto, da se ubadaš s FTF, pripopaj listo z največ najdenimi. Me zanima, koliko slovencev je že čez 1000. Vem za sončka, pa 5ra, pa bučarje, pa tatanato. Le kdo je še...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov