Recenzija zakladka

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Jan 31, 2012 8:51 pm

Ja, skozi je spustil take, da ti kar lasje pokonci skočijo. Če je tudi v ostalih regijah, ki jih pokriva, podobno kot pri nas zadnje čase, potem je čisto zatrpan, glej kolk je bilo slovenskih ta vikend... Najbrž bi ga morali zamenjati ali dopolniti z več kot enim.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Jan 31, 2012 9:03 pm

Seveda je bolje, da recenzent razume jezik področja, ki ga pokriva. Sploh, če zakladki nimajo prevoda.
Vendar jaz osebno nimam problemov, če z njim govorim angleško, seveda bi mi bilo ljubše slovensko - vendar sem že pogosto med fazo prevajanja, brisanja, reformiranja stavkov sam prišel do pravilnih odgovorov/zaključkov/boljšega razumevanja ;)

Pri vrsotu me najbolj moti (poleg tega, da je nedosleden) da je nekomunikativen, da se ne da z njim nič zmenit. Geocaching ni neka strogo formalna zadeva, pač pa igra, katere namen je, da v njej ljudje uživajo. Marsikatera stvar se da narediti na več pravilnih načinov, kot npr. pri Matjaževi jami. On pa tega verjetno ne šteka preveč... Nimam nič proti, da mi razloži, kaj delam narobe, bom takoj popravil. Ne pa nek dvoumen/nejasen odgovor, potem pa nič. Pri sudokuju sem prav gledal, ali je človek prijavljen ali ne, morda je na kakšnem potovanju, pa nima časa. Pa ne, vsak dan je doma objavil po par zakladov. Potem je objavljal tudi pri nas, meni pa nobenega odgovora. Totalno sem bil zafrustriran. Še dobro, da obstaja appeals@geocaching.com - šele ko sem se pritožil tja, je čez par dni objavil.

Drugače se pa strinjam s prejšnjimi komentatorji, da bi bil slovenski recenzent kar hendikepiran, saj doma ne bi mogel tekmovati za FTF (po moje ne bi bilo pošteno, tudi če za recenzije uporablja drug nickname) in samostojno reševati ugank. Ampak, če se sam tako odloči, ni problema.

Kakorkoli, dokler pa nimamo drugega recenzenta, je najbolje, da se/ga sami opozarjamo na napake.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Jan 31, 2012 9:08 pm

Ja, skozi je spustil take, da ti kar lasje pokonci skočijo. Če je tudi v ostalih regijah, ki jih pokriva, podobno kot pri nas zadnje čase, potem je čisto zatrpan, glej kolk je bilo slovenskih ta vikend... Najbrž bi ga morali zamenjati ali dopolniti z več kot enim.
Ja, definitivno rabi pomoč. Ampak sem bral na GC forumih (ko sem iskal pomoč za moje probleme ;) ), da dokler recenzent sam ne zaprosi za pomoč groundspeaka, tam ne bodo ukrenili ničesar. Baje so recenzenti skoraj nedotakljivi (skoraj razumljivo, saj ipak delajo prostovoljno in dela imajo nekateri ogromno). Se pravi, se mora vrso sam ugotoviti, da ne obvladuje več situacije tukaj... Mislim, da imajo v Texasu podobno situacijo - en recenzent za ogromno področje, veliko dela, veliko pritožb, ampak nič ne pomaga, ker kao noče spustiti iz rok.

Uporabniški avatar
Simon07
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:36 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a Simon07 » Pe Feb 03, 2012 3:25 pm

Vrsotu sem poslal mail, ko sem želel nekaj od njega izvedeti. Mail sem mu poslal 28.11.2011 odgovor pa dobil 28.1.2012... Šele po dveh mesecih mi je odgovoril.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a pikacu » Pe Feb 03, 2012 4:02 pm

Vrsotu sem poslal mail, ko sem želel nekaj od njega izvedeti. Mail sem mu poslal 28.11.2011 odgovor pa dobil 28.1.2012... Šele po dveh mesecih mi je odgovoril.
Ti je odgovoril, ali zgolj poslal "odgovor"? ;) Ker mi nekatera njegova pisma niso bila v pomoč, kvečjemu morda v majhno uteho, da le ni povsem pozabil name...

Uporabniški avatar
Simon07
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:36 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a Simon07 » Pe Feb 03, 2012 5:04 pm

Evo tak odgovor sem dobil, ki mi nič ne pomeni... Mogoče kdo od vas ve kako bi se to naredilo, pa bom še novo temo odprl. Se pa vidi, da ima iPad :lol:

Hello,

You can easy adopt her caches, players do that without reviewer.

Thank you

Rasto

Sent from my iPad

On 28.11.2011, at 17:41, Geocaching <noreply@geocaching.com> wrote:

> Hello!
>
> My friend Anose had stopped Geocaching. So, we were thinking if I could, somehow, took care of his caches. If you could transfer his 2 caches (Kapelica v Gozdu / Chapel In Forest - NIGHT CACHE - GC34DB3 and Rovi pod starim Kranjem/Tunnels below Kranj - GC34JME) to my account.
>
> Regards,
> Simon

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Sr Feb 15, 2012 12:46 pm

Evo. GC.com je spremenil pravila. Sedaj se reviwerji lahko javijo. Jaz sem se pripravljen javiti, saj je stanje pri nas več ali manj katastrofa. Če me pa kot skupnost želite podpreti pa povejte...

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Sr Feb 15, 2012 1:39 pm

Jaz te podpiram :) Samo ne vem, kako je potem z iskanjem - zate FTF odpade al kako? Kaj pa puzzle - inside info? Mogoče se pa lahko javiš samo za tradije in multije, da ti ostane mistery za možgane klaužlat :?:

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Sr Feb 15, 2012 1:49 pm

Poglej. Tukaj se grem na "fair play". Veliko večino mysterijev sem rešil. Tudi od sedaj naprej jih bom, pa če bo treba rešitev komu povedati jo pač bom. Ne mislim končnih koordinat, ampak potek rešitve - nekomu ki je že našel zadevo.
S FTFji je pa tako. Če sva do sedaj z gumpcem hodila skupaj, bova pa še sedaj :)
Komunikacija z mano pa je vedno odprta. Dokler nas bo malo lahko povem tudi mojo telefonsko številko.

Lp

Uporabniški avatar
gregorbe
Zelenec
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 9:48 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a gregorbe » Sr Feb 15, 2012 2:15 pm

Jaz podpiram kandidaturo Mucka4 za revieweja. Mislim, da ima dovolj izkušenj za kritično presojo in nepristransko recenzijo zaklada. Obenem pa je dovolj oprt in komunikativen za reševanje bilokaterih nesporazumov, ki bi pri tem tem nastali.
Skratka, Mucek4, prijavii se ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov