Recenzija zakladka

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Apr 06, 2012 11:49 am

If a shovel, trowel or other pointy object is used to dig or break ground...

Jest ta "to dig or break ground" razumem kot da ni dovoljeno kopati ali drugače "zlomiti" zemlje. Torej tudi izkopavanje luknje v katero bi se vstavil kešek ni dovoljeno. Je pa seveda, če mene vprašaš spet tako, da se tudi teh pravil ni treba vedno držati kot pijanc plota. Če je tisti, ki skriva dogovorjen z lastnikom, je on sam lastnik ali mu s tem nikakor ne povzroči škode ali težav, potem se mi to zdi bistveno manjši "greh", kot pa skrivanje na kakšno mesto, kjer potem iskalci porušijo zidove, razmečejo kamenje, čeprav lastnik pri skrivanju pravila 3 sploh ni kršil.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a icabrian » Pe Apr 06, 2012 12:35 pm

No, jaz mislim, da je lomljenje zemlje treba gledati v povezavi z "buried". Razlage pa so seveda različne, hotel sem pa samo povedat, da jaz za davinčija, kolikor vem o njem, ne bi rekel, da krši pravilo 3. Sem se spomnil še enega takega, kjer je bilo za dobro skrivališče potrebnega nekaj malega lomljenja zemlje, ampak ti ne bom - iz razumljivega razloga - o njem nič povedal. ;) Je pa seveda veliko zakladov, kjer je lastnik malo lomil zemljo, npr. da je škatla lepše sedla pod kamen.
sam lastnik ali mu s tem nikakor ne povzroči škode ali težav, potem se mi to zdi bistveno manjši "greh", kot pa skrivanje na kakšno mesto, kjer potem iskalci porušijo zidove, razmečejo kamenje, čeprav lastnik pri skrivanju pravila 3 sploh ni kršil.
To je pa itak že pravilo 4... :D

Seveda se strinjam glede pijanca in plota. Vsa ta pravila je treba razlagati z zrnom soli.

Uporabniški avatar
gregorbe
Zelenec
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 9:48 am

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a gregorbe » Pe Apr 06, 2012 12:56 pm

Jaz mislim, da če rečeš, da si luknjo naredil z raztreljivom ne kršiš tega pravila.

Uporabniški avatar
marko0037
Geolovec
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:44 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a marko0037 » Sr Apr 18, 2012 8:03 am

Včeraj sem spet izvisel pri Vrsotu za objavo VOJNA ZA SLOVENIJO #3: Predor Karavanke.
Priznam, čisto upravičeno. Falil sem pri tipu, ker sem izbral Multi, izkazalo pa se je, da je Mistery.
Zakladek ima 2 stopnji, ampak prvo stopnjo izračunaš doma in zato to ni Multi.
Se pravi, Vrso le preštudira zadeve.
A kdo ve, koliko časa se zdaj čaka na objavo, če si zavrnjen?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Apr 18, 2012 8:44 am

Pa ne preštudira vseh, ker je zadnje čase spustil skoz nekaj misterijev, ki so v resnici navaden multi. Morda pa ga je kdo opozoril, in se je poglobil? Ali pa si, naivno kot recimo jaz, vključil še dober opis v angleščini, ki ga je samo zmedel. ;) Sem pa opazil, da pomaga, če po Vrsotovem "ostavu" zaklad disablaš in ga ponovno enablaš, kot da bi ga prijavljal znova (in tudi Reviewer note napišeš v tisto okno kot ob prvi prijavi). Zgleda, da sistem to recenzentu prikaže drugače kot če mu pošlješ Reviewer note skozi Log your visit, in vidi prej/takoj.

Glede tipa je to res malo mejen primer. Vsekakor zaklad ni na izhodiščnih koordinatah, torej je samo vprašanje, ali ga razvrstiti kot multi ali unknown. Če ni nobenega ugibanja in se koordinate končne stopnje izračuna iz podatkov v opisu oziroma je iz opisa povsem jasno, katere podatke je treba vzeti, potem bi bil tudi jaz bolj za multi (oziroma kot je v oklepaju napisano offset cache - ni nujno, da ima ta tip zaklada več kot eno stopnjo). Če pa mora iskalec prave podatke za izračun koordinat izbrati sam izmed več možnosti, potem bi zaklad označil kot unknown.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Sr Apr 18, 2012 11:44 am

Tudi klasičen multi "mora" včasih biti označen kot "?". Recimo chirp. Če se ga ne da brez Chirpa potem mystery. Ampak naš RadioGaGa se sedaj da narediti brez le tega. Torej glej ga zlomka kaj pa sedaj?
Kako definiraš kešek je včasih bolj ugibanje kot izvedba. Po Navodilih Vrsota bi moral biti Udin Boršt tudi mystery.... KrNeki

Uporabniški avatar
marko0037
Geolovec
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:44 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a marko0037 » Sr Apr 18, 2012 1:45 pm

Pri VOJNA ZA SLOVENIJO #3: Predor Karavanke, gre za mešanico med Mistery in Multi.
Koordinate za prvo stopnjo izračunaš s pomočjo podatkov na internetu, ''starejša generacija'' jih pa zna vedeti na pamet.
Končne koordinate pa izračunaš s podatki dobljenih na 1. stopnji.
Zdaj sem spremenil tip in ga čisto na novo skopiral in dal v objavo, starega pa arhiviral. Po izkušnjah bi bil na ta način že isti dan objavljen, zdaj pa računam, da bo tekom dneva, verjetno pa zvečer.
Ima pa atribut not recommended at night, tko da FTF bo jutri al pa tud ne, ker je D3. Ampak saj zame itak velja da previsoko ocenim.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Apr 18, 2012 1:52 pm

Udin Boršt 2 vsebuje uganko, brez katere, če se prav spomnim, ne moreš izračunati končnih koordinat. Torej? Je pa seveda res, da ga doživiš predvsem kot multi zaklad in je kar se mene tiče kar prav, da je tipa multi. Očitno si v to uspel prepričati tudi Vrsota.

Uporabniški avatar
marko0037
Geolovec
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:44 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a marko0037 » Sr Apr 18, 2012 2:00 pm

Pa saj ga nisem prepričal, je zdaj Mistery, čeprav bi raje videl, da bi bil Multi. Imam že čist dost Misterijev...
Ampak mislim, da je prav, da je označen po regelcih.
Pa saj bi lahko 1. stopnjo podal koordinate in bi bil potem Multi, ampak namen je, da je vključena tudi vojna tematika... in je sedaj zato Mistery :evil:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Recenzija zakladka

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Apr 18, 2012 2:03 pm

No ja, saj je potem tudi Mala Ajdna dejansko misteri, aneda ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov