Težavnost in hint

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Apr 17, 2012 11:16 am

Še težje je težavnost določiti pri misterijih. Koliko je prava ocena. Lastniku, ki se je uganko izmislil, je vse jasno. Kaj pa tistim, ki iščejo. Ko sem gledal število napačnih pri moji Josipini sem se kar za glavo držal. In za enkrat še vztrajam na trojki in trdim, da je neprimerno lažja od Celsiusa, ki je štiri in pol in seveda tudi gps puzzel ali volčjega hriba. ki sta štirki. Je pa vedno precej odvisno tudi od specifičnega znanja, zame je bila obla gorica (trojka) velik izziv. Pa si poglejte tole dvojko: http://coord.info/GC1PDH6. Silber ima izkušenj več kot kdorkoli od nas, vse kar dobiš, pa je ime keška. Ursus Arctos ali rjavi medved...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Apr 17, 2012 11:27 am

Tale je praktično identičen, lastnik ima krepko čez 1000 najdenih in 49 skritih : http://coord.info/GC1WWVN

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a stoparg » To Apr 17, 2012 11:53 am

Ali pri misterijih ocenjujemo težavnost uganke ali težavnost najdbe na terenu tako kot pri tradijih? :? Lahko bi mystery zakladi zraven imeli še oceno težavnosti uganke, kar pa je spet subjektivno. Mislim da je treba razlikovat med težavnostjo tradijev in mysterijev. Volčji hrib je težavnost 1,5 če ne štejemo uganke.

Uporabniški avatar
marko0037
Geolovec
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:44 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a marko0037 » To Apr 17, 2012 12:01 pm

Še vedno pa ni noben komentiral ali so res težavnosti skrivanja pri nas podcenjene.
Ne vem, a se lastniki bojijo posmehljivih komentarjev in so zato raje na drugi strani in se raje posmehujejo nerodnežem??? :lol:

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a stoparg » To Apr 17, 2012 12:08 pm

Mislim, da so nekje podcenjene, nekje pa precenjene (primer sem napisal v enem izmed prejšnjih objav). Verjetno se malo čudno počutiš, če daš težavnost 3 potem pa ti v loge pišejo, lahka, hitra najdba, najdeno takoj in podobno. :D

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Apr 17, 2012 12:11 pm

Jest poznam eno petko (ni več), kjer so bili vsaj prvi logi v stilu, najdeno takoj, brez težav... Ane stoparg :lol:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Apr 17, 2012 12:15 pm

Težavnost 3 po Groundspeakovi lestvici pomeni "Challenging. An experienced cache hunter will find this challenging, and it could take up a good portion of an afternoon". Roko na srce, malo je zakladov (če odmislimo uganke), kjer bi izkušen geolovec za najdbo potreboval večji del popoldneva. Treba pa je imeti v mislih večino, ker ekstremi bodo vedno, vsakemu se je že zgodilo, da je zaklad, ki ga večina najde v trenutku, iskal in iskal in iskal... Kar pa ne pomeni, da je težavnost 4 (Difficult. A real challenge for the experienced cache hunter - may require special skills or knowledge, or in-depth preparation to find. May require multiple days / trips to complete.) če en posameznik potrebuje 2 ali 3 obiske, da najde škatlo. Predvsem pa ne mešat težavnosti terena in težavnosti iskanja.

Je pa res problem lestvica s premalo stopnjami (zato so najbrž polovičke), sploh med 2 in 3 bi bilo fajn, če bi bilo še kaj. Kak zaklad zna biti res tako dobro skrit, da večina porabi več kot pol ure, večji del popoldneva (kar bi pomenilo nekaj ur) pa je že malo huda... Jaz te ocene gledam bolj kot okvirno vodilo, kaj lahko pričakujem, ne pa neko u nulo natančno oceno.

Moj občutek je ravno nasproten: težavnost se mi zdi prej kdaj precenjena kot podcenjena.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Apr 17, 2012 12:54 pm

"Moj občutek je ravno nasproten: težavnost se mi zdi prej kdaj precenjena kot podcenjena."

Tu se strinjam z icabrianom. Ravno tako pa tudi glede terena. Že večkrat sem opazil, da so zakladki na relativno težkem terenu, npr. kje v hribih, avtomatsko ocenjeni višje (težavnost), čeprav ga takoj najdeš pod kakšno skalo ali štorom.

Uporabniški avatar
marko0037
Geolovec
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:44 pm

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a marko0037 » To Apr 17, 2012 1:23 pm

Potem bo pa tale še neobjavljen otročje lahek ;) :
GGC3H8EB ▼
XXXXX XX XXXXXXXXX: Xxxxxx Xxxxxxxxx
A cache by marko0037 Hidden : 04/18/2012
Difficulty:2,5
Terrain: 2,5
Size: (Small)

Naslov seveda niso iksi, le zamenjane črke, da ne bi koga kaj zamikalo...

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Težavnost in hint

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Apr 17, 2012 1:26 pm

Ne vem, a se lastniki bojijo posmehljivih komentarjev in so zato raje na drugi strani in se raje posmehujejo nerodnežem???
Jaz osebno zaradi tega raje dam malce nižjo težavnost (ponavadi pol točke manj, kot jo izvrže groundspeakov recept).

Ker ni posebne kategorije za uganke, pa vključim v težavnost iskanja tudi težavnost reševanja uganke.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost