Tradicional ali mystery??

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Tradicional ali mystery??

Odgovor Napisal/-a bucar » So Jul 27, 2013 11:11 pm

Tudi s smerjo, razdaljo in danimi začetnimi koordinatami je mogoče že doma izračunati končno točko in iti direktno tja, tako da kaj dosti razlike ni.

Možnosti sta dve:

1. mystery oz. verjetno še bolje multi, kjer se podatke za izračun dobi na terenu in je torej nujno iti na razgledno točko, tu je potem potrebno najti ustrezno uganko.

2. tradi, kjer je razgledišče navedeno kot neobvezna točka in se ga v opisu priporoči.

Če je razgled res lep in je razdalja res samo 40m, lahko mirno uporabite tradi (2. točko). Večina bo ob privlačnem opisu z veseljem naredila tistih nekaj korakov do razgledišča in ne bo šla samo po škatlico.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Odg: Tradicional ali mystery??

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Avg 05, 2013 12:43 am

Eh, škoda, da nisi poslušal nasveta izkušene ekipe. Na taki lokaciji bi bilo čisto OK postaviti navaden tradicionalni zaklad. Kdor bo prišel samo po zaklad, ga niti ta zvijača ne bo pretentala, da bi se poglobil v razgled. Vmesni korak z iskanjem smeri in razdalje je samo nepotrebno zapletanje, ki ne doda nobene vrednosti. Poleg tega so misteriji manj obiskani, marsikdo ga preskoči ne da bi se poglobil v opis. Pa tudi nobena GPS naprava, ki sem jo imel do sedaj, ne omogoča vnosa smeri na 3 decimalke ali vnosa razdalje na milimeter natančno... Meritve smeri in razdalje najbrž nisi naredil z GPS napravo v roki na terenu?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Odg: Tradicional ali mystery??

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Avg 05, 2013 6:07 am

Zdaj je, kar je. Mene je pri enem zakladu recenzent prisilil, da sem traditional spremenil v misterija, ker je treba zadnjih 10 metrov iskati po opisu in ne z GPS napravo. Pa nisem bil preveč srečen. Saj koordinate si bo najbrž res vsak sam doma izračunal... A za kaj več kot škatlico od filma pa niti na malo oddaljeni lokaciji ni bilo prostora?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov