Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
gregorbe
Zelenec
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 9:48 am

Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a gregorbe » So Apr 07, 2012 8:09 am

Danes se je pojavil zaklad, ki je skrit v bližini šolskega poslopja : http://coord.info/GC3GBBJ. Zaklad tudi "oglašuje" program te šole, kar se mi ne zdi ravno cilj geocachinga. Kaj si mislite glede tega ?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a icabrian » So Apr 07, 2012 9:15 am

Kako je s pravilom glede šole, je pojasnil lastnik. Pri nas je res (malo) drugače kot v Ameriki, kjer so šole res ograjene in varovane in ti lahko zatežijo 100 na uro, če se tam muvaš brez razloga. Če je zaklad na javni površni zraven šole je morda še sprejemljiv. Ni pa nujno, da je pri vseh našh šolah tako, zato bi bilo treba pravilo tudi pri nas razlagati bolj restriktivno. Še bolj kot glede pravila pa se sprašujem, kaj je takega na tej lokaciji, da se je nekomu zdelo vredno tam postaviti kešek. Na videz se zdi še en krneki.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a mucek4 » So Apr 07, 2012 5:17 pm

6 pravilo pravi
Geocaches are not placed on school property or military bases. Many primary, middle and secondary schools, as well as most military bases do not allow geocaching within their borders. Further, it is inadvisable to place geocaches near schools or military bases as the borders shown on a map may be inaccurate. Geocachers who are actively searching for a cache are likely to arouse suspicion in such environments, and we want to avoid this situation.
Zraven bi osebno štel otroška igrišča. Predstavljajte si tujca, starega okrog 50 let, recimo povprešnega američana okrog 150kg da skače z veliko napravo v rokah sem in tja po otroškem igrišču?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a icabrian » So Apr 07, 2012 9:47 pm

Glede reklam - teh se kar veliko pojavlja: Mestni muzej, Narodna galerija, Železniški muzej, (bivše) Stožice.
Kaj točno je reklama pri Narodni galeriji? Ali Železniškem muzeju? :shock: Sta samo kraja, ki sta vredna ogleda, tako kot slap Savica, za katerega ogled prav tako plačaš, pa se še nihče ni spomnil, da so zakladi tam reklama. Pa še marsikaj. Potem bi tudi za Kočo Mladika lahko rekel, da je reklama.

Uporabniški avatar
AADT
Zelenec
Prispevkov: 34
Pridružen: To Feb 21, 2012 8:14 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a AADT » Ne Apr 08, 2012 9:45 am

No to je pa sedaj že iskanje dlake v jajcu.Če je keška dostopna na javnem mestu in ni v dosegu varnostnikov in varnostnih kamer bi še lahko bilo sprejemljivo.Glede znamenitosti v mestu je pa tako.Dal bom primerjavo.Ko sem bil na Češkem in sma s prijateljem tam iskala te mikro keške po mestu Kutna Hora in je bila keška skrita v vsaki drugi ulici kar v zidu in z opeko pokrito.Pa tudi ni bila nobena znamenitost tam zraven razen malega cucka ki naju je tako prestrasil da sma skoraj pozabila na skatlo.Je pa res da so pravila za to da se jih držimo v mejah normale in pa za to da jih kršimo.Taksna je pač realnost.
Geocaching je zakon tako kot laško pivo.

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Ne Apr 08, 2012 11:39 am

Mene tudi ne moti, če je skrit v bližini šole ali ne, pojmovanje šolskega poslopja je pri nas navsezadnje precej drugače kot npr. v Ameriki. Sigurno da ni fajn če se ob masi kakšnih tisoč šolarjev pojavi skupina upokojencev s sumljivimi napravami in to še znotraj privatnega zemljišča, ampak tega pri nas praktično ne poznamo. Kar se pa tiče znamenitosti, pa menim, da ni potrebe, da bi bil zaklad vedno spremljala neka posebnost. Vsak kraj je meni neponovljiv, poseben in če se ti gre toliko za znamenitost, ki pa jo določen cache ne nudi, potem pač ne greš iskat, enostavno prebereš opis zaklada in rečeš "ne hvala". Mi je pa res bolj v veselje, če te poleg zaklada avtor nagradi še z lepim razgledom, zgodovinsko in kulturno posebnostjo. Meni je temeljni kamen geocachinga dobra ideja, skrivališče zaklada ter nekakšna rekreacija od vsakdanjih skrbi, kar pa pride zraven je samo še bonus. In ne vem zakaj ne bi na poti v trgovino skočil še za vogal po zaklad; vsakdanje stvari so lahko samo še bolj pestre :)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Apr 08, 2012 4:53 pm

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Ne Apr 08, 2012 5:06 pm

Ja pač izjava nekega geocacherja, ki misli drugače, ima pa vsak svojo filozofijo in tako je prav. Saj ne pravim, da more biti zaklad na vsakem pasjem vogalu, ampak meni, če se ravnamo po sloganu "hide it, find it, log it" je meni osnovni smisel skrivanje in iskanje. To pa ne pomeni, da bi se vozil na drugo stran Slovenije, samo zato, da bi povečal števec najdb :)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Apr 08, 2012 6:04 pm

Ja pač izjava nekega geocacherja, ki misli drugače
Našel jo boš na http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx v okvirčku takoj pod Placement guidelines. Najbrž hočejo s tem nekaj povedat... No, na srečo se najdejo tudi taki, ki jo spregledajo. ;)

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: Skrivanje zakladov pri šolah, je pri nas dovoljeno ?

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Ne Apr 08, 2012 6:27 pm

Nisem je spregledal, samo hecno mi je, da se vsa pravila in smernice jemlje ne vem kako striktno. Držim se svojih načel, prepričanj in jih ne nameravam spreminjati. Pač "furam" svoj stil, ki mi je všeč in verjamem, da nisem edini. Ne vem kaj je s tem narobe, saj ne omejujem nobenega :)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov