Opis tudi v angleškem jeziku

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a Korencki » Sr Apr 18, 2012 3:31 pm

Hvala vsem za ponujeno pomoč in pa hvala vsem ki ste delali zame. Sedaj sem pripravljen za postavitev. Upam da rata :mrgreen:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Maj 11, 2012 9:04 pm

Evo. Mogoče je preveč pikro, toda nisem si mogel pomagat. Verjetno tudi zaradi prvomajskega potepanja po Dalmaciji, kjer v vseh brošurah in internetnih straneh najdeš prevode v mljaužent jezikov, samo v slovenščino ne. Se vedno tolažim, da to ni podcenjevalni odnos do sosedov, temveč zgolj njihova domneva, da že razumemo Hrvaščino. Sam jo razumem in tudi govorim dobro. Otroci ne razumejo ničesar. Torej: A1 - Rest with view GC3HNQG, moj log:
"Kaj naj recem? Seveda našel. Kraj zanimiv, morda celo za odtenek bolj kot drugi avtocestni. Sršenov danes ni bilo. Skrito, no ja, še kar. Seveda pa me je zmotilo nekaj drugega. Hrvašcina seveda ni Slovenšcina. Ce lastnik skriva zakladek v drugi državi, bi se spodobilo, da bi naredil prevod še v lokalni jezik, ce tega ni zmožen, pa vsaj prosil za pomoc kakšnega slovenskega zakladolovca (lahko tudi mene, ni problema). In koncno, ce že nic od tega, bi se spodobilo vsaj to, da ne žali domacinov s tem, da za jezik, ki ga uporabljamo Slovenci, "razglasi" Hrvašcino.
Kljub tem nekaj napakam in nekako tudi v opravicilo temu pikremu odzivo - HZZ."
Gre pa za odziv na tole:

[HR/SLO]
Jedno osamljeno odmaralište sa stolic'em i klupama u zelenilu sa pogledom u okolna brda, dostigno sa obe strane autoputa.

Direktno od navedenih parkirališnih kordinata vodi jedan put uzbrdo prema cachu. Cache je jedna mini filmova dozica oko 20m udaljena od stolic'a. Molim drugu upisnu knjigu logiranja upotrijebiti tek onda kad je prva sasvim ispunjena. Trebalo bi biti mjesta za više stotina upisa.

UPOZORENJE! Zbog stršljena koje nisam primjetio preporučeno je prebližavanje preko slobodnog prostora, ne kroz šumu!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Maj 11, 2012 9:07 pm

Aha, šele sedajle sem videl, da je v resnici nemec. Mu jih bom pa še v nemščini napel...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Maj 11, 2012 9:19 pm

Na, sem mu kar prevod naredil. Mislm, da gre odvreči eno škatlico na avtocestno počivališče, kar tako, kr neki...

Kaj naj recem? Seveda našel. Kraj zanimiv, morda celo za odtenek bolj kot drugi avtocestni. Sršenov danes ni bilo. Skrito, no ja, še kar. Seveda pa me je zmotilo nekaj drugega. Hrvašcina seveda ni Slovenšcina. Ce lastnik skriva zakladek v drugi državi, bi se spodobilo, da bi naredil prevod še v lokalni jezik, ce tega ni zmožen, pa vsaj prosil za pomoc kakšnega slovenskega zakladolovca (lahko tudi mene, ni problema). In koncno, ce že nic od tega, bi se spodobilo vsaj to, da ne žali domacinov s tem, da za jezik, ki ga uporabljamo Slovenci, "razglasi" Hrvašcino.
Kljub tem nekaj napakam in nekako tudi v opravicilo temu pikremu odzivo - HZZ

Noch eine kürze notice für den "owner". Die Dose ist in Slowenien versteckt. Und Croatische sprache ist nicht das gleiche als Slowenische. Meiner meinung nach, soll das "owner" das schon verstehen, wenn er schon Lust hat, die Dosen auch in andere Länder zu verstecken. Wenn er ein Problem mit unsere sprache hat, die Slowenische text ist so:

Osamljeno počivališe s klopmi in mizami, sredi zelenja in s pogledom na okoliške hribe. Dostopno je z obeh strani avtoceste.
Točno od danih koordinat parkirišča, se vzpenja potka proti zakladu. Ta je majhna filmska škatlica, približno 20 metrov oddaljena od klopi. Prosim, da drugo vpisno knjigo za logiranje najdbe uporabite šele takrat, ko je prva povsem polna. Obe bi morali zadostovati za več sto vpisov.
OPOZORILO: Zaradi sršenov, katerih nisem opazil prej, priporočam, da se zakladu približate po odprtem in ne skozi gozd.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Maj 11, 2012 9:21 pm

Nisi pozabil, sem sedaj opazil:
You probably didn't even write it, but just used Google Translate and pasted it here.
Somebody should slap you in the face. :lol:

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a Korencki » Pe Maj 11, 2012 9:23 pm

:lol: :lol: :lol:

Ma ne se obremenjevat. Sicer nas je dosti ki nas bi tole razjezilo ampak zakladolov naj bi bil zabaven ;)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Maj 11, 2012 9:28 pm

Glej, lastnik ima čez 3000 najdenih. Torej bi nekaj pojma že moral imeti. Zdaj pa ti povej, če se nebi njemu dvignila pokrovka, če bi mu skril zaklad 100 metrov od doma in dal vpis samo v slovenščini? Po moje bi že naslednji dan skupaj z lokalnim haimatdienstom zaplesal bojni ples okoli skrivališča in nato škatlico obredno skuril :evil:

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a Korencki » Pe Maj 11, 2012 9:42 pm

Verjetno imaš prav. Pravzaprav imaš prav. samo jezit se pa ne ker je slabo za zdravje pa še kožo guba ;)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Maj 14, 2012 12:01 pm

Lastnik: Thx a lot to "dr.gumpi" for translation to Slovenian! Sorry for mixing the different languages HR/SLO.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Maj 14, 2012 8:28 pm

Če ga je pa zapeklo, ko si ga oklofutal :lol:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov