Opis tudi v angleškem jeziku

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a bojank » So Apr 07, 2012 8:46 pm

Sem in tja se zgodi (tudi danes je bil objavljen en tak), da so opisi in ostali podatki zakladov na področju Slovenije le v slovenskem jeziku. V pravilih sicer o kakšnem določanju jezikov nisem nič zasledil. A vendar bodimo prijazni do tujcev in tistih, ki ne obvladajo slovenščine in naj bodo opisi tudi v angleškem jeziku. In kako je izven Slovenije. Lahko povem za Bruselj. Tudi tam se zgodi, da je kdaj vse v francoščini, flamščini ali nizozemščini, a skoraj vedno so ključne stvari kot je npr. Additional hint tudi v angleščini.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Ne Apr 08, 2012 7:07 am

Jaz se tega poizkušam držati, čeprav vedno ni lahko.

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a stoparg » Ne Apr 08, 2012 10:43 am

V večini primerov vedno dodam tudi angleški opis, čeprav je po navadi veliko krajši kot pa opis v maternem jeziku. Namig pa je vsekakor tudi v angleščini. Po eni strani se mi zdi prevajanje teksta v primerih, ko gre za kešek postavljen v turistično bolj obleganem mestu npr. Bled smiselno, če pa gre za kešek na neki lokalni sceni, ki že tako nima veliko obiska, pa se mi zdi smiselno prevesti samo tiste nujne stvari. Sem pa le toliko patriota, da bodo moji opisi in logi VEDNO napisani v slovenskem jeziku, vse ostalo kar paše zraven pa je dobra volja.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Apr 08, 2012 12:01 pm

Sem pa le toliko patriota, da bodo moji opisi in logi VEDNO napisani v slovenskem jeziku, vse ostalo kar paše zraven pa je dobra volja
Tudi jaz podpiram to, da so opisi za zaklade na naši zemljici VEDNO v slovenskem jeziku. Se pa strinjam, da je zelo dobrodošlo dodati vsaj delček opisa v angleškem jeziku, če pa že tega ni, pa vsaj namig.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Apr 08, 2012 5:48 pm

V bližini A meje jest poleg itak slovenskega opisa uporabim tudi nemščino, pri meji pa poleg te, še angleščino. Se strinjam, da je tuj jezik več kot dobrodošel...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Apr 08, 2012 5:54 pm

Predstavljaj si, da prideš na Norveško in hočeš poiskat en multi s 100 favoriti. Pa je opis samo v norveščini. Geocaching je globalna igra. Lepo je, če že ne skoraj obvezno, da je opis slovenskega zaklada v slovenščini. Vendar nismo sami v vesolju... ;)

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a Korencki » Po Apr 16, 2012 10:28 am

Pozdravljeni

Pripravljam naš prvi zaklad. No imamo jih sicer že 5 a so vsi posvojeni. Tale pa bo naš prvi ki ga bomo postavili sami. Nekako pa se mi je zapletlo pri prevodu in bi rabil pomoč. Ker bo zaklad dostopen predvsem turistom in bo na hrvaškem otoku si želim dobrega angleškega opisa a mi nekaj izrazov dela probleme celo v google prevajalniku. Torej ali je kdo pripravljen pomagat prevest 4 vrstice tipkane v arial fontu velikosti 14 (torej skoraj nič). Prevod bi rabil v angleški jezik in morga pregled prevoda v hrvaški jezik, če pa je kdo pripravljen prevajati še v nemški jezik pa bom toliko bolj vesel. Se mi pa mičken mudi ker odidem na pot v petek zjutraj :roll:

LP

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Apr 16, 2012 12:12 pm

Za nemščino lahko jest pogledam. Če ni prekunštno, bi bil lahko malo boljši od GT :D

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Apr 16, 2012 12:49 pm

Korenček, angleško verzijo dobiš zvečer :)

Uporabniški avatar
Zmajček
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Jan 26, 2012 2:29 pm

Re: Opis tudi v angleškem jeziku

Odgovor Napisal/-a Zmajček » To Apr 17, 2012 3:46 pm

Jaz lahko pomagam pri hrvaščini ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov