Težave pri objavi zakladka- lokacija

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a krossnik » Če Feb 19, 2015 10:40 am

lynx.attentus napisal/-a:Zadnji oz. najnovejši odgovor od GC HQ-ja:

You can always update your home/country when you are placing a geocache in a different location........

Iz tega sklepam, da samo spremeniš lokacijo, objaviš zaklad in spet podatke nazaj na originalne postaviš.... Poizkusi še selitev v Šmartno pri Litiji s koordinatami.

Drugače pa če to velja že eno leto, kako so lahko tujci objavljali tako pri nas (http://coord.info/GC5FEYJ), kot tudi v sosednji državi (recimo češki trail ladjica med Krkom in Dramaljem - 40+ zakladov!)?? Ali pa če pogledaš link do objave avstrijca par dni nazaj v Istri, par postov nazaj...

Se mi zdi da nekaj testirajo pa se jim seseda sistem (beri kot bug), druge razlage nimam...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
lynx.attentus
Geolovec
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe Dec 03, 2010 1:13 pm

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a lynx.attentus » Če Feb 19, 2015 11:31 am

Tudi meni se zdi, da je neka sistemska napaka, ker drugače ne bi mogel objavljati zakladkov npr. na Strmcu pri Logu pod Mangrtom, ali pa eventa v Kanalski dolini.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Feb 19, 2015 2:50 pm

Ne vem od kod mi ideja, da hočeš postavil EC nekje blizu prihajajočega eventa. To najbrž pride od površnega branja... :oops: Potem jim moraš samo še enkrat na nos nalimat, da hočeš objavit zaklad v svoji državi in celo v svoji pokrajini in da naj ti pomagajo ugotovit, kaj te pri tem ovira. In še enkrat. če bo treba...

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a VolkD » Če Feb 19, 2015 11:46 pm

Tale njihova ideja je resnično butasta. Če že, potem bi lahko recimo omejili na krog nekaj 100km od doma. S tem bi mogoče zagotovili boljše vzdrževanje zakladkov.
Ampak še vedno so ljudje, ki so svetovni popotniki in se mnogo zadržujejo v kar nekaj področjih sveta.

Mnogo bolj primerna ideja bi bila, da nekdo ne more postaviti zakladka, če pred tem na nekem določenem področju ni odkril določeno število zakladkov. Na ta način bi prispevali, da bi ne bilo zakladkov, ki so postavljeni povsem po nepotrebnem, na povsem napačnih mestih in brez vsake zgodbe. Istočasno pa bi zagotovili, da igralec, ki postavlja zaklad nekje, tja tudi pogosto zahaja.

Tudi realizacija takega pravila bi bila mnogo lažja, saj je lažje računati koordinate v določenem krogu, kot pa definirati vse točke meja, kar jim očitno tudi dela težave.

Uporabniški avatar
lynx.attentus
Geolovec
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe Dec 03, 2010 1:13 pm

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a lynx.attentus » Pe Feb 20, 2015 11:33 am

Živijo,

torej po igračkanju, copy pastanju, vračanju na začetek objave, gori doli, levo desno, me je program ''spustil'' naprej. Še sam ne vem kako in zakaj. Niti ne vem, kaj sem naredil, kliknil ali drugače naredil zadevo. Je bilo pa kopica čudnih ''anomalij''. No. Zaklad bo verjetno objavljen :D

Kar pa se tiče tega novega pravila o ''prepovedi'' objavljana zakladkov... Morda jo testiram v kratkem.

lp Lynx

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a icabrian » Pe Feb 20, 2015 6:07 pm

Saj svoje čase je bilo nekaj govora o tem, da recenzenti zahtevajo lokalnega skrbnika, če hočeš postaviti zaklad kje daleč od doma. Ne vem, kaj se je potem zgodilo s tem, na Hrvaškem se še kar pojavljajo zakladi turistov...

BumbleAndBee
Bunkelj
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 05, 2016 10:51 am

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a BumbleAndBee » Sr Jul 13, 2016 12:45 pm

Pozdravljeni,
saj nevem če paše to sem noter, pa vseeno.

Kakšen teden nazaj sem opisala svoj, najin prvi zakladek, sedaj pa me zanima koliko časa se ponavadi čaka, da se ga objavi? Ker kar sm js zasledila naj bi bilo rok tam okoli 7 dni pa še kar ni ne duha ne sluha o kakšni objavi.

Hvala!

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a bubiji » Sr Jul 13, 2016 8:36 pm

Včasih 5 minut, včasih par mesecev. Odvisno od recenzentove razpoložljivosti. Ni pravila, recenzenti so prostovoljci in delajo po svojih najboljših močeh. Je pa tudi odvisno kako zapleten je zaklad, kakšen je, kako zanesljiv je postavljalec, ...
Slika

BumbleAndBee
Bunkelj
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 05, 2016 10:51 am

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a BumbleAndBee » Če Jul 14, 2016 7:04 am

Aha, no najlepša hvala za ta odgovor :) Za najin prvi zaklad sva si res izbrala nekaj enostavnega :) v mislih pa se že pripravlja malo večji projekt :)

lep dan!

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Težave pri objavi zakladka- lokacija

Odgovor Napisal/-a bubiji » Če Jul 14, 2016 10:44 am

Glede na letni čas je možno, da imajo recenzenti več dela, saj imamo mi več časa za postavljanje zakladov. Hkrati pa jih veliko gre tudi na dopust, kar je tudi lahko razlog za zamudo. 7 dni je orientacijski čas. Od prejšnjega recenzenta sem dobil odgovor tudi čez dva tedna, v odgovoru samo namig na eno napako, nato pa spet dva tedna do tega, da mi je "našel" drugo napako :) Sta bila dva meseca naokoli, preden je objavil. Za Nikrmano pa nimam izkušenj, so pa nekaj pisali že v drugih temah...
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov