Dropbox je spremenil pravila

Odgovori
Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a pikacu » Ne Mar 19, 2017 12:22 am

Če ste lastnik zaklada in v opisu uporabljate povezave na slike in druge datoteke na strežnikih dropbox.com: sedaj te povezave ne delajo več. Firma je spremenila pravila glede deljenja datotek.
Poskusil sem aktivirati "sharing", a zadeva ne deluje tako kot prej in kot bi jaz želel. Tako, da bo treba poiskati drugega ponudnika...

Ali morda kdo pozna kakšen zanesljiv in ugoden spletni serivs? Nekako tak, kakor je bil dropbox v preteklosti?

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a bucar » Ne Mar 19, 2017 1:11 am

Te dni ima Dropbox kar naprej tehnične težave, kar se pa tiče sharinga, so decembra napovedali, da po 15. marcu ne bo več delal public folder, kjer so bile vse datoteke pavšalno dostopne, še vedno pa ostane deljenje posameznih datotek prek povezav.
Kaj potrebuješ? Odprte folderje?

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a pikacu » Ne Mar 19, 2017 1:39 am

Public folderja ne rabim, dovolj so posamične datoteke. Url, ki kažejo na dropbox, se morajo renderirati v html strani, ki te linke vsebuje. Na primer, če imaš tag img, se mora slikica izrisati v html strani (ne pa, da v novem oknu odpre dropboxovo stran s to sliko). Ko klikneš na url za PDF, se naj odpre/downloada vsebina.

Sem že našel rešitev. Vse povezave sem moral popraviti, na srečo jih ni bilo toliko...

Postopek:
1. Na datoteki vključiš delitev (Share...) in potem "Create link"
2. S "Copy link" dobiš povezavo (npr. https://www.dropbox.com/s/klxrnk.../fotka.jpg?dl=0)
3. Popraviš povezavo: zbrišeš "?dl=0" in spremeniš "www.dropbox" v "dl.dropboxusercontent"
(npr. https://dl.dropboxusercontent.com/s/klxrnk.../fotka.jpg)
4. V opis zaklada prekopiraš novo povezavo.

Za vsako datoteko/povezavo moraš narediti točke 1-4. Celotni folderji ne delajo več.

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a krossnik » Ne Mar 19, 2017 9:09 pm

Če govorimo o geocachingu, jaz za objavo slik v zakladu nikoli nisem uporabljal zunanjih virov. Slike sem zmeraj naložil na geocaching.com in jih od tam tudi vstavljal v listinge in ja, link ostane tudi če iz listinga zbrišete sliko.
Zakaj? Kot prvo, če bo "crknil" geocaching.com, potem listingov ne bo več in tudi slike bodo postale neuporabne, poleg tega pa tako svetujejo tudi v samem HQ. Kot drugo, odpadejo občasne kontrole ali so linki še aktivni oziroma da so slike vidne. Kot tretje, jaz imam v službi blokirano kakoršno koli povezovanje z raznimi oblačnimi diskovji (prepričan sem, da nisem edini), kar pomeni, da na računalniku ne vidim ničesar razen teksta.

Vem, da nastane problem, če želiš v listing dodati pdf ali kakšno interaktivno zadevico, ampak temu se jaz izogibam že v štartu, če pa je to že potrebno, potem to minimaliziram in bi verjetno uporabil pikačujevo rešitev.

To je samo moje mnenje, vsekakor pa je tale tema uporabna tudi za druge zadeve ;)
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a pikacu » Ne Mar 19, 2017 11:11 pm

Jaz bi geocaching.com takoj uporabil za vir slik in drugega materiala, če bi le bil bolj uporaben in prijazen. Nazadnje, ko sem to poskušal uporabiti, me je motilo naslednje:
- maksimalna velikost slike (mislim, da 800x600), kar je bilo več, je bilo zmanjšano med uploadom,
- na koncu listinga so prikazane vse uploadane fotografije, kar je moteče, če želiš oblikovati videz strani malo po svoje, in seznama nočeš imeti,
- ime od uploadane fotografije se spremeni v "naključen" string, kar je smotano uporabljati v html opisu (jaz si lažje zapomnim "zid.jpg", kot pa "3ebab030-1bcf-4e18-8d9a-d0888f8d513f.jpg" ;) ),
- drugi tipi datotek niso dovoljeni.

Od takrat nisem preverjal, če se je kaj izboljšalo. Se je?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Mar 20, 2017 8:54 am

Največja velikost slike je veliko večja kot 800 x 600, nisem pa nikoli preverjal, koliko je v resnici. Večina slik, ki jih jaz naložim, se shrani v izvirnih dimenzijah, res pa je, da do slike v izvirni velikosti ne prideš čisto naravnost. Če greš na Urejanje in tam klikneš na sliko, jo boš dobil v polni velikosti. Moteč seznam pa mene nič ne moti, stvar okusa pač. Glede imena fotke pa jaz nardim c/p povezave.

Uporabniški avatar
Kinčoropi
Geolovec
Prispevkov: 100
Pridružen: To Nov 03, 2015 8:47 pm

Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a Kinčoropi » Po Mar 20, 2017 1:42 pm

Če naložiš fotografijo v listing zaklada in jo potem zbrišeš, fotografija ostane na GC serverju in jo lahko uporabiš v listingu, ne da bi bila navedena v seznamu fotografij na koncu listinga. Seveda si moraš pred zbrisanjem shraniti link do fotke.
Slika

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Mar 20, 2017 8:46 pm

Kinčoropi napisal/-a:
Po Mar 20, 2017 1:42 pm
Če naložiš fotografijo v listing zaklada in jo potem zbrišeš, fotografija ostane na GC serverju in jo lahko uporabiš v listingu, ne da bi bila navedena v seznamu fotografij na koncu listinga. Seveda si moraš pred zbrisanjem shraniti link do fotke.
Hm, kako pa veš, da ne bodo enkrat počistili in dokončno zbrisali take fotke?

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: RE: Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Mar 20, 2017 9:56 pm

pikacu napisal/-a:
Kinčoropi napisal/-a:
Po Mar 20, 2017 1:42 pm
Če naložiš fotografijo v listing zaklada in jo potem zbrišeš, fotografija ostane na GC serverju in jo lahko uporabiš v listingu, ne da bi bila navedena v seznamu fotografij na koncu listinga. Seveda si moraš pred zbrisanjem shraniti link do fotke.
Hm, kako pa veš, da ne bodo enkrat počistili in dokončno zbrisali take fotke?
To ves toliko, kolikor ves za spremembo politike dostopa do oblacnih storitev... Sem ze omenil, da tudi sam HQ svetuje nalozitev na njihovo stran in mislim, da je manjsa moznost, da HQ zbrise slike, kot da se spremeni politika dostopa v oblaku. Drugace se tudi jaz posluzujem kincoropijeve metode.

Poslano z GSM, pa je mogoce kaksna napaka

Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Dropbox je spremenil pravila

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Apr 15, 2017 5:53 am

He, vidim, da se da tudi lažje. Jest sem do sedaj to delal tako, da sem "odprl" pripravo novega zaklada z imenom "slike". Noter sem nalagal slike in potem linke dajal v prave zaklade. Omenjeni zaklad je bil čez kakšni dve leti arhiviran s strani HQ slike pa so ostale. Seveda to ne zagotavlja, da pri čiščenju slik, ki je bil omenjen zgoraj ne bi prečistili tudi teh zakladov, ki nikoli niso bili niti poslani v objavo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost