Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovori
Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovor Napisal/-a bucar » Ne Jun 17, 2012 10:52 am

Hm, ne razumemo najbolje nemško, a očitno so posredi neke zamere. Lastnik (tujec) je arhiviral vse svoje zakladke, med njimi tudi nekaj v Sloveniji:

The Morbegnakaserne 2533m 1st Alpine Cache by Jever (GC78A6) by JEVER
Krn Jezero 1452m 2nd Alpine cache by Jever (GCG7VV) by Jever
Mangart 2677m (GCGN2Z) by Jever

Škatlice so še tam, saj jih fizično ni umaknil, le status zakladkov je "arhiviran". Še vedno se jih sicer da najti in logirati, ampak... škoda bi jih bilo izgubiti. Morda bi se dalo dogovoriti o posvojitvi, če je kdo pripravljen?

Ali kdo razume dovolj, da ugotovi, kaj se je zgodilo, da je lastnik tako obupal nad tem hobijem?

Uporabniški avatar
mrvidk
Zelenec
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Sep 25, 2011 9:10 am

Odg: Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovor Napisal/-a mrvidk » Ne Jun 17, 2012 7:02 pm

Uf, škoda.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Odg: Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Jun 17, 2012 8:18 pm

Jah, tako je, če imamo v Sloveniji dva foruma. Ko je neka tema na enem že obdelana v nulo, se pojavi še na drugem :?
http://forum.geobunkelj.si/viewtopic.php?f=24&t=112

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovor Napisal/-a bucar » Ne Jun 17, 2012 9:32 pm

Pa res, saj sem celo takrat prebral, pa pozabil. :oops: Zadnjič pa sem čistil domačo bazo in jih spet zagledal, tele arhivirance. K sreči se zaklad še da najti in vpisati tudi če je arhiviran, tako da morda še pridejo na vrsto pri nas.

Tema je bila pa res obdelana v nulo, mislim, da tvojemu prevodu ni več kaj dodati :silly:.

A je kdo takrat kontaktiral lastnika? (Jaz še čakam na odgovor.)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Odg: Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Jun 18, 2012 6:16 am

Ja, to smo že obdelali. Jaz zlahka posvojim vsaj Morbegno (ki je menda itak potrebna resnega vzdrževanja). Mislim, da je ena ekipa ta vikend obiskala Krnska jezera, bomo videli, kaj bodo povedali. Od lastnika pa jaz ne bi pričakoval preveč sodelovanja, vsaj glede na njegove zapise... Nas pa seveda nič ne ovira, da na istih mestih postavimo nove zaklade (in lastnika razjezimo še bolj ;) )

Uporabniški avatar
soncek
Administrator
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Feb 08, 2010 11:54 pm

Odg: Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovor Napisal/-a soncek » Po Jun 18, 2012 12:22 pm

Predvidevam, da zaradi razlogov, ki so vodili do arhiviranja omenjenih zakladkov, verjetno Jever ne bo želel dati svojih zakladkov v posvojitev.

Presenetljivo pa je, da ni odstranil škatlic!

Mislim, da navodila za geocaching in "dobra praksa" le-to od geosledca zahtevata. Menim, da je Javer, s tem, da je zakladke arhiviral, ne da bi škatlice odstranil, sam "zagrešil" podobno "napako", ki jo očita drugim. ;)

Se pa strinjam z njegovo mislijo, da se danes "vtakne" škatlico na vsa mogoča in nemogoča mesta. S širšim "spreminjanjem" bunkeljnov v geosledce in širjenjem geocachinga kot aktivnosti se posledično povečuje tudi številko zakladkov. Tako dobrih kot slabih!

Pa ne me narobe razumeti; Mislim, da slabe zakladke ne postavljajo samo "novi" geosledci. Tudi starejša geosledska generacija dela napake - obenem pa imamo zagotovo vsi nekoliko različne poglede na to kaj je dober zakladek.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Odg: Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Jun 18, 2012 1:19 pm

Če pogledaš, kje vse je postavil škatlice, niti ni tako presenetljivo, da jih ni (vseh) odstranil... ;) Ob seznamu njegovih zakladov se mi njegovo pritoževanje nad tem, da je že vse poškatlano, zdi malo mimo. Tudi sam je očitno škatle kar s sabo nosil in jih puščal marsikje. Je bil po letu 2003 še kdaj na Mangrtu? Res pa je, da jih je večino postavil v enih drugih časih, ko so bila pravila drugačna, geocacherjev pa malo.

Uporabniški avatar
soncek
Administrator
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Feb 08, 2010 11:54 pm

Odg: Umaknjeni zakladi v Julijcih

Odgovor Napisal/-a soncek » Po Jun 18, 2012 2:37 pm

Se strinjam s prvo in drugo ugotovitvijo. :lol:

in res je bilo v Sloveniji včasih nekoliko drugače z geocachingom:
  • FTF je bil na voljo tudi teden...
  • če si želel najti nov zakladek si se peljal čez pol Slovenije - dobesedno
  • več kot 5 zakladkov v enem dnevu pa so bile skoraj že sanje... ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov