GC5EPQZ - Let me take a selfie

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Okt 14, 2014 6:21 am

Klemen, vse kar si napisal bi bilo res in prav, če bi šlo za začetnika, kar tukaj ni in če bi šlo za "nateg" revjuerja, ki bi bil minoren. Toda pazi zdaj, kot praviš. Eno je, če so koordinate malo narobe, drugo, če je lastnik za skrivanje odrinil nekaj malega zemlje, tretje (že hujše), če je pomotoma pri tradiju naredil eno stopnjo preveč. Ja, takrat lahko, da bomo ploskali, eminenca gor ali dol. Toda, če dokaj izkušen geolovec objavi zaklad, kjer sploh ni škatlice (kar je esenca tradija) in to z očitnim zavajanjem revjuerja, povrh pa da opis samo v slovenščini, kjer pred opozorili drugih sploh ni navedeno, da škatlice ni, je pa zrelo za ... za kaj? Ja, ti bi rekel disejblanje. Toda čakaj malo. Tu ni šlo za napako začetnika, tu že odziv lastnika kaže na to, da se mu z zakladom ni zdelo nič narobe. Saj končno je že sam imel čas, da bi po NA logu zadevo hitro disejblal in odgovoril na tak log z obljubo, da bo postavil škatlico. Pa ni. Se je raje šel kregat. In še več. Ko smo že pri posipanju s pepelom. Si kje v svojem logu odločno zahteval disejblanje? Zakaj ne? Ali si predstavljaš tujca, ki bo priletel mimo po AC in si za najdbo iskal tega "lahkega" tradija? In se mu sanjalo ne bo, kaj lastnik napleta v neki čudni slovanščini? Nerodno, vsekakor. Neodgovorno s strani lastnika, še bolj. Odziv scene, pravilen. Lastnik ima sedaj možnost, da zadevo popravi in uskladi s pravilom, ki ni opcijsko in ki ga ni možno razlagati "malo po svoje".
____________________________________________________________________

In pod črto ... ogromno razburjanja, vpitja, groženj, spraševanja o smislu, poslavljanja, izpisovanja, jokanja in vitja z rokami. Zakaj? Brez potrebe. Zaklad je potegnjen v fazo, kjer nikomur ne škodi, lastnik ima možnost, da svojo napako popravi, z nasveti smo vedno pripravljeni, da pomagamo in škatlica bo lahko že čez dan ali dva oziroma glede na znano odzivnost Vrsota raje recimo en teden, že lahko zasijala v vsem svojem siju in bo morebiti pravi magnet za favoritke. Torej nobene škode. Če je bilo vse skupaj nenamerno se je lastnik tako nekaj naučil in takšne napake ne bo več naredil, škode ni nobene, če pa že je kakšna, si jo delamo sami prav sedaj, s temi brezplodnimi razpravami.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a bubiji » To Okt 14, 2014 6:31 am

So drugi že dovolj povedali. Jaz samo dodajam, da se strinjam z muckovo reakcijo. Bi jo naredil sam, pa sem bil prepozen (mucek me je prehitel za par minut). Gumpi je pa vse že dovolj podrobno razložil. Osebno tudi ne verjamem, da bi izkušen geolovec (al' kakšen je že terminološki dogovor) slučajno pozabil, da tradi zahteva tudi škatlico.
______________________________
Še moj pod črto. Dajte nehat zgubljat čas s kregom pa rajši postavite še kak dober zaklad. Da bomo začetniki vedeli, kaj je originalna ideja in kaj odlična izpeljava. Vse ostalo je krneki.
Slika

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Okt 14, 2014 6:57 am

Glede na grožnje, ki sem jih dobil imam občutek, da bodo od sedaj naprej moji zakladi izginjali. Zatorej ne vidim smisla o postavljanju novih

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a bucar » To Okt 14, 2014 9:02 am

Gumpi, meni se pa te razprave ne zdijo brezplodne. Ker se mi zdi prav, da povem, da se mi naše reakcije ne zdijo ok. Če sem glede tega v manjšini, me ne moti. Zagovarjam pristop "first ask, then shoot". Jasno mi je, da se ne bo spremenilo nič, saj je javno mnenje ravno kontra, ampak vsaj nimam občutka, da sem bil tiho.

Strinjam se, da kasnejša reakcija postavljalca v tem primeru ni bila primerna! Ampak jaz sem svoje negodovanje sprožil PRED njo. Mislim, da se strinjamo, da je bila užaljena reakcija postavljalca reakcija na NA log, tu ni dileme. Ravno temu sem se hotel izogniti, saj je bilo predvidljivo, izkušnje kažejo, da človek, ki ga napadeš, takole raeagira nazaj. Ni prvič! A je zadnjič? Mislim, da premoremo dovolj kolektivne pameti, da se takim scenam v prihodnje izognemo. Kar debatirava ti in jaz med sabo na privat, je drugače, takrat padajo ostre besede, ampak lej, mi gremo na pir, pa se zmenimo. Fer je, da smo do ostalih pa toliko prijazni, da jih ne označimo vnaprej z neprimernimi nalepkami, ki jim morda niti ne pritičejo. Potem prihaja do kregarij, ljudje napišejo užaljene odgovore in se umaknejo (recimo pri tistem 5c+ ali kaj je bilo, tu se postavljalec niti ni oglasil, pa me prav zanima, kako bi ga sprejeli, če bi se oglasil tu, ko že točno vemo, kaj se mu je pletlo po glavi).

Mucek, kje točno ti je kdo grozil? Sem ga konkretno vprašal in dobil od njega odgovor, da se glede tega ni bati. Nima dovolj časa, niti ne želje, da bi šel okoli in karkoli uničeval. Mislim, da si lahko glede tega miren, jaz mu verjamem. To, da je pa nekdo spremenil password na tistem accountu, je pa tudi zgovorno z "naše" strani (torej vseh ostalih). Podobno kot nategovanje reviewerja (ki je, kot pravi Gumpi, minorno čisto ok, ampak tole je bilo pa preveč, saj je vendarle jasno, kje je meja) je tudi nategovanje kolegov postavljalcev z bypassi pri reševanju ugank, ampak to je že druga zgodba in sosednja tema. Vse to izhaja iz iste težave: tekma egov, kdo bo koga.

Skratka, jaz vidim v naši mentaliteti kar nekaj lukenj, ki takole občasno udarijo na plan, že večkrat, in bi bilo prav, da si nastavimo ogledalo. Bolj za naprej kot pa iskanje krivcev za vse prepire za nazaj. Ne pravim, da se ni treba držat pravil igre, samo dajmo ta pravila uveljavljat na so-igralcu prijazen način in vzemimo napake kot del vsakdana.

Uporabniški avatar
lynx.attentus
Geolovec
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe Dec 03, 2010 1:13 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a lynx.attentus » To Okt 14, 2014 9:09 am

Ljudje božji, ne vem zakaj in od kod toliko ''jajcanja''. Zdi se mi, da si bomo sami, po lastni krivdi, ''zakislili'' tole igro. Pravila so znana, tudi če so zgolj smernice. Tudi sam hrepenim po kvalitetnih zakladih. Kaj pa je kvalitetni zaklad in kdo je upravičen do sodbe? Tisti, ki jih ima največ postavljenih? Število ujetih? Ali morda število geocacherskih let? Bistvo igre je, da greš ven in imaš zanimivo izkušnjo ali izveš kaj novega, obiščeš kraje, ki jih drugače ne bi. No, bodi temu romantičnemu pogledu in moraliziranju dovolj.

Vsi smo bili nekdaj ''zelenci'' v tej igri, vsakdo ima na vesti kakšen geocacherski greh ali je skušal prinesti okoli Vršota. Sam sem recimo postavil svoj prvi zaklad, preden sem sploh našel kakšen zaklad http://www.geocaching.com/geocache/GC2K ... r-bunker-1 :D Edina večja pritožba, ki sem jo dobil čez zaklad, je bila od pikacuja, zakaj ga nisem postavil teden dni prej :D In postavil sem tudi kakšen brez vezen zaklad npr. Most čez Ižico, a vseeno ima določeno zgodbo in spravi človeka ven v naravo, kar je cilj igre.

Potem ko človek dobi nekaj kilometrine, tako kot jaz ali večji ''kalibri'' po številu najdb, ugotovi, da so avtocestni zaklad brez DDV-ja, powertraili za nabijanje statistike in človek hitro pozabi nanje ali morda celo razvrednotijo druge boljše zaklade v bližini. So del geocacherske realnosti, na nas samih pa je ali jih bomo šli iskati ali ne. Ljudje smo si različni, tako tudi naša dojemanja zakladov. Nekdo bo rekel, da so zakladi okoli Bohinjskega jezera še en powertrail (kar po mojem mnenju ni, vsaj po številu) in so kot taki brez vezni. Meni pa bodo ostali v trajnem spominu, ker sva se z lutro prudens podala na lov za njimi s kanuji po jezeru na čudovit jesenski oktobrski dan, evo fotke, da boste vedeli o čem govorim http://www.geocaching.com/seek/log.aspx ... 21c297f6b3 .

Vsekakor pa mislim, da je potrebno opozoriti na napake ali kršitve, ter najti rešitev. Ne vem pa, če je pametno, kot je nekdo že zapisal, uprizoriti čudež pri Kobaridu z vsemi topovi. Hitro nas takšen način komunikacije via tipkovnica in monitor zavede, ter zapelje v ''brutalnost'' in ''sovražnost''.

Jaz bom v naprej e vedno skušal najti vse zaklade, sem pač tak. Brez vezne zaklade bom ''pofočkal'', a na njih tudi hitro pozabim, malo pogodrnjam v logu in s prijatelji na eventih, a grem dalje :D Žalosti me le to, da nekateri dobivate grožnje in potem v sveti jezi prenehate z igro.

Želim vam mir in dobro, ter veliko uspešnih in lepih najdb.

Uporabniški avatar
lynx.attentus
Geolovec
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe Dec 03, 2010 1:13 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a lynx.attentus » To Okt 14, 2014 9:17 am

PS: Žal ne vem ali pa nisem dovolj obveščen ali posvečen za razne namige okoli paswordov, groženj, niti ne vem o katerem zakladku teče pogovor.

Vseeno pa se mi zdi, da je bolje zadevo raziskati, preden se lotimo kanonade. Kolikokrat sem se že zakadil v kakšno stvar, kot pes v avto, na koncu pa ugotovil, da bi bilo morda bolje razmisliti o celi zadevi tri korake prej in morda z določeno časovno ali dejansko distanco. Npr. se zakadiš po azimutu po klancu za zakladom, na koncu pa ugotoviš, da pelje do njega lepa in udobna potka :D

Jaz osebno se trudim imeti z vsakim, če ne že prijateljski odnos, pa vsaj korekten. Tako ostane več časa za igro :D Sedaj pa čao, diplomska se ne bo napisala sama :D

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Okt 14, 2014 9:39 am

bucar napisal/-a:Mucek, kje točno ti je kdo grozil? Sem ga konkretno vprašal in dobil od njega odgovor, da se glede tega ni bati. Nima dovolj časa, niti ne želje, da bi šel okoli in karkoli uničeval. Mislim, da si lahko glede tega miren, jaz mu verjamem.
Tudi sam sem ga vprašal. Ampak zaenkrat odgovora še nisem dobil in zadnje kar je prišlo od njega je prišlo po drugem kanalu. Ko dobim njegov odgovor (in kot ti sam praviš zakopano sekiro) pa se menimo naprej.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Okt 14, 2014 9:41 am

Jaz po svoje razumem mucka, ker sem tudi sam zadnjič enega virtualno na gobec, čeprav mi je po naravi bližji edukativni pristop. Ampak včasih res steče prek. Samo je fajn, če to vidiš in na to nisi ponosen in ne goniš stvari naprej. Tole vse pa je šlo veliko predaleč. Ni mi všeč ne tako poceni izigravanje preglednika ne revolveraško razmetavanje NA vpisov.

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a bojank » To Okt 14, 2014 10:37 am

Pri kakršnih koli prepirih in zamerah se mi od vsega zdi najbolj nizkotno posledično dejanje uničevanje zakladov. Povzročena škoda prizadene posredno še ostale geoiskalce. Upam, da se to ne dogaja in se ne bo dogajalo v bodoče.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: GC5EPQZ - Let me take a selfie

Odgovor Napisal/-a jean » To Okt 14, 2014 10:43 am

Prepričan sem, da se to ne bo dogajalo in da so bile vse besede izrečene 'in the heat of the moment' in niso bile mišljene resno.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov