Noč čarovnic

Odgovori
Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Sr Okt 29, 2014 11:00 am

Ali pri nas obstajajo kakšni "strašljivi" ali nočni zakladi, ki bi jih lahko obiskali z otroki, kot predlagajo na http://blog.geocaching.com/2014/10/tips ... halloween/?

Na barju naj bi bil en grozljiv, v okolici Podpeči pa en nočni, pa sem seveda pozabil imena. Ima kdo kak predlog za preganjanje dolgčasa med krompirjevimi počitnicami, pa da ni predaleč iz Ljubljane? ;)

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a pošastki » Sr Okt 29, 2014 11:27 am

V Črnučah imate From Dusk Till Down: http://www.geocaching.com/geocache/GC4H ... -till-dawn

Dovolj kratek, da greste z majhnimi otroki. Zame je bil prekratek, za otroke - sploh fantina, ki ga je 'napadla' žaba - pa dovolj dolg.

Pa zadnji log pri zakladu preberite, da ne boste zaman tavali naokrog, če je drugi odsevnik na končni lokaciji morda spet odpadel.

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Sr Okt 29, 2014 8:02 pm

Hvala za izvrstni predlog. Sem malo gledal GC karto in ugotovil, da je tam kar nekaj zakladkov namenjenih prav otročajcem. Naš tabornik je že rešil eno uganko na temo izgubljenih staršev. Ali slučajno potrebujemo UV lučko za From Dusk Till Down, ker je nimamo? Kako pa se najelegantneje dostopa do le-teh, ker nismo najbolj domači z lokacijo? :oops:

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a pošastki » Sr Okt 29, 2014 8:26 pm

Ja, Geocache Park v Črnučah je lušten za (majhne) otroke, ker razdalje niso prehude - mi smo v njem uživali.

Dostop: zdajle most v Črnučah še obnavljajo, kolikor vem, tako da vsakem primeru pridete iz LJ čez rondo v Tomačevem in potem po obvoznici v smer Trzina. Na križišču (naravnost Trzin, levo Črnuče, desno - ne vem točno kaj :)), zavijete levo - v Črnuče.
V Črnučah pri Mercatorju desno v naselje in se vozite, dokler ne zagledate Ceste v Pečale in zavijete levo nanjo. Peljete se po njej in nadaljujete po gozdni cesti do prvega primernega prostora za parkiranje - Parking (Optional).
Druga možnost - če greste samo na nočnega in ostale v bližini je Parking (P1), ki je blizu neke mlake (levo), desno pa je en ograjen piknik plac - mislim, da so neki indijanski šotori, igrišče...

Mi smo izbrali kar prvo, od zaklada bolj oddaljeno parkirišče, da smo se nahodili. Če so otroci manjši, si hojo skrajšajte in pojdite na drugo parkirišče, ob piknik placu.

UV lučke ne rabite, potrebujete le dobre svetilke; mi smo šli s čelkami, da smo imeli roke frej.

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Sr Okt 29, 2014 9:17 pm

Danes smo imeli obiske, pa sem ocenil, da če bi od doma odrinili ob štirih, ne bi mogli obiskati celotnega GC parka. Bi pa šli tako, da bi nas ujela tema in bi lahko preiskusili svetilke. Se spomniš, koliko časa ste potrebovali za vse? Koliko je od parkinga, do najbolj oddaljenega Lost parents II?

Hvala za pot, do Črnuč mi je poznana ruta 20-ke, pozabil sem pa na zaprtje mostu. Bolj sem se zanimal glede zadnjega dela poti in parkinga. Sedaj ne bo težav z zavzetjem pozicije. :D

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a pošastki » Sr Okt 29, 2014 9:43 pm

Mi smo šli na nočnega samostojno in je bil otrokom zvečer čisto dovolj, ker so bili že zaspani.

Ostalo smo hodili po delih, ker smo park v Črnučah osvajali v času, ko je nastajal, pasmo šli tja, ko je bilo kaj novega. Tako da ne vem, če smo šli kdaj na dva zaklada hkrati. Večinoma vsakega posebej, razen Green traila, ki smo ga osvojili v kompletu.

Tako ti žal ne morem povedati, koliko časa porabiš za vse.

Do najbolj oddaljenega so šli otroci kar s kolesi oz. poganjalčki, jaz pa zraven peš. Koliko je bilo dolgo, se pa ne spomnim. Meni ne prehudo - najbolje da si po zemljevidu malo razdaljo naračunaš.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a VolkD » Sr Okt 29, 2014 11:47 pm

Tale bi znal biti času primeren. Se pa bojim, da bi bil strašljiv celo za odrasle....

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » So Nov 01, 2014 1:25 am

Hvala za predloge, smo šli preganjat čarovnice v GC Park, kar nam je občutno bližje. Sicer smo prilezli do nočnega multija, a smo imeli težave s signalom in prvo točko. Našli smo ene par odsevnikov po drevesih, a so nas temperature prisilile v umik. Se pa še zagotovo vrnemo, saj smo bili pozitivno presenečeni nad najdbami in izvedbo. :D

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Noč čarovnic

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Nov 01, 2014 9:41 pm

Čarovniški brlog ni prav nič grozljiv, je pa res, da je ob kakšnem mrazu lazenje v luknjo lahko sitno, saj je železna lestev presneto mrzla.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov