Kaj trenutno počnete

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Nov 23, 2014 10:18 pm

dr.gumpi napisal/-a:Size other ne pomeni, da je velik. To bi bil large. Other se po navadi uporablja za "škatlice" ki jih ni možno stlačiti v nič drugega. Nekateri to uporabljajo za nanote, kar ni prav, saj so to mikroti. Other bi bila recimo magnetna nalepka, na katero se podpišeš ali kaj podobnega. Torej nekaj kar ne moreš opredeliti kot klasično škatlo. Ker je tukaj notri kup coinov gre vseeno za škatlo, zato je možno, da opredelitev velikosti ni pravilna ali pa je nekaj takšnega, kar kot pravijo pravila, ne moreš stlačiti v nobeno drugo kategorijo.
Ali pa recimo ne želiš v popolnosti izdati velikosti, ker bi to izničilo vrednost igre ?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Nov 23, 2014 10:26 pm

Ne. To se pa ne dela. Velikost ni za šalo. To je podobno, kot bi jest skril zaklad sredi stene, težavnost definitivno 5 in dal težavnost 1, da ne bi "razvrednotilo presenečenja" iskalcev. Velikost je treba napisat kot je, ne pa zavajati z napačno velikostjo, ne glede na to, da bo to "razvrednotilo" presenečenje, ki si ga pripravil.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Nov 23, 2014 10:44 pm

dr.gumpi napisal/-a: Velikost je treba napisat kot je, ne pa zavajati z napačno velikostjo, ne glede na to, da bo to "razvrednotilo" presenečenje, ki si ga pripravil.
Ne gre za zavajanje, temveč za obliko, ki ne sodi v nobeno od ostalih kategorij. Žal bo z njo precej vzdrževanja, a to sem vzel v zakup.

Jaz bi se na vašem mestu bolj posvetil enici v letnici. Bo z njo več dela. Internet te številke ne premore.
Na prvi pogled izgleda, da enica ni pomembne, a brez nje ne bo šlo.


Dovolj namigov. Ni fer, da povem preveč, ker delam s tem krivico slovensko ne-govorečim.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Nov 23, 2014 11:00 pm

Oblika ni važna, temveč volumen. Po njem tudi Groundspeak loči škatle po velikosti. Tudi če je oblika gobe, kuščarja, drevesa ali hiše ima volumen, ki se ga da opredeliti. V takšnih primerih je namerna napačna oznaka zavajanje ali pa posledica začetniške neizkušenosti. Zanesljivo pa je morebitno napako bolje popraviti takoj, kot pa poslušati potem pritožbe in kritike najditeljev. Toliko sem imel za povedati. Več pa bom po tistem, ko bom šel enkrat morebiti zadevo tudi sam pogledat.

The first step is to get a general idea of the cache's size. The size is shown on each cache page. A general overview of the cache size graphic is found below. Please note that these are just examples; sizes can vary.

Micro - Less than 100ml. Examples: a 35 mm film canister or a tiny storage box typically containing only a logbook or a logsheet. A nano cache is a common sub-type of a micro cache that is less than 10ml and can only hold a small logsheet.
Small - 100ml or larger, but less than 1L. Example: A sandwich-sized plastic container or similar.
Regular - 1L or larger, but less than 20L. Examples: a plastic container or ammo can about the size of a shoebox.
Large - 20L or larger. Example: A large bucket.
Other - See the cache description for information.

Small, Regular and Large containers typically contain trade items.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 24, 2014 12:46 am

dr.gumpi napisal/-a:Oblika ni važna, temveč volumen.
Strogo tehnično gledano je oblika tista, ki definira volumen. Ni nujno da enoznačno.
dr.gumpi napisal/-a: Več pa bom po tistem, ko bom šel enkrat morebiti zadevo tudi sam pogledat.
Bolje ja. Ker zadeva upošteva vse kriterije, ki si jih navedel. Opredelitev je po teh kriterijih pravilna. Včasih je zadeva namreč lahko taka, da se volumna ne da določiti, ali pa je variabilen.
Če me obvestiš ( velja tudi za ostale) si bom vzel čas in bom na željo, iskanje posnel s kamero, posnetek dam kot spomin tistemu in samo tistemu, ki je iskal.

No v redu - še zadnja informacija, ki malček razkriva zadeve. Od tu dalje ne povem nič več, kar bi tekmovalcem pomagalo pri odkrivanju.

Nekateri bodo uspeli najti zaklad, ki bo imel volumen, ki zagotavlja dnevnik in nekaj prostora za drobnarije ter TB. Drugim bo upelo zaklad najti v bistveno večjem volumnu. Vse je odvisno od tega kako in na kakšen način, ter kdaj, bo kdo iskal. Z najdbo se lahko, ni pa nujno volumen tudi spremeni.

O letnici pa še vedno nič ?

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 24, 2014 8:00 am

No medtem, ko mi tu modrujemo, so zaklad že našli, no vsaj njegov obvezni del. Grem pogledat za morebitno škodo, ker zaklad res ni namenjen nočnemu iskanju, sploh ne zdaj, ko so ftf nagrado že odnesli.

Nič, tole je pač končano. Gremo delat naslednjega.

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Po Nov 24, 2014 9:04 am

VolkD napisal/-a:Grem pogledat za morebitno škodo, ker zaklad res ni namenjen nočnemu iskanju, sploh ne zdaj, ko so ftf nagrado že odnesli.
Potemtakem manjka atribut, ki ne priporoča nočnega iskanja.
VolkD napisal/-a:Nič, tole je pač končano. Gremo delat naslednjega.
Zadeva ne bo nikoli končana, zakladek je potrebno oskrbovati.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 24, 2014 9:51 am

Back. Vse je v redu. :)
@Ljubljanski pirati : Seveda, zato pa sem šel pogledat. Check it. Tudi vpisal sem.
No ali je primerno za noč ali ne, je težko ugotoviti. Odvisno pač od posameznika, kakšno je povprečje bom šele ugotovil, pa po potrebi dodal še to opozorilo. Me je pa to zaskrbelo, zato sem napisal.
Tudi sam sem že našel zakladek ob cerkvi, pa žal nisem mogel poslikati - videti cerkve same. Nekaj vrednosti zadeva s tem prav gotovo izgubi, za razliko zakladkov, ki so temu namenjeni in z nočjo samo pridobijo.

Še nekaj, ne odobravam zakladkov, ki se postavijo več 100km od doma. Ti so namreč obsojeni na nevzdrževanje lastnika. Tale je dovolj blizu, da si lahko privoščim obliko, ki zahteva res precej vzdrževanja, če treba tudi vsak dan ( je koristno za stanje mojega sladkorja). Naslednji bo manj zahteven kar se tega tiče.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 24, 2014 10:04 am

Ker je tole tema kaj trenutno počnete, bom glede na naslov nadaljeval.

Pripravljam naslednji zakladek. Gravura v FTF nagrado je že v delu. Škatla je že dolgo doma. Lokacija je tudi določena. Danes grem do lastnika, da se o tem dogovoriva, potem je treba poiskati vire in napisati zgodbo. Ne bo še tako hitro.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov