Sledljivi popotniki - sledljivčki

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Uporabniški avatar
Janski3
Bunkelj
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jan 24, 2012 10:20 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a Janski3 » Ne Mar 11, 2012 10:07 pm

Berem malo o teh TB-jih in se sprašujem kdaj jaz mogoče naletim na enega?
Ampak, da ne bom pol čukast gledu če ga bom našu ali ga uzet ali pa pustit, sedaj sprašujem :
Če ga uzamem, kaj potem naredim ali to objavim na uradni geocaching strani-(na tistem geocachu kjer sem ga našel? in kako to označim da bodo drugi vedli kje je/in kam bo šel na naslednjo lokacijo) in tudi ko ga pustim v nekem drugem geocachu spet kje to objavim ?? In tudi v profilu na Geocaching strani kje se to objavi (sem videl pri drugih uporabnikih da imajo že precej svojih sledljivčkov ter tudi precej so jih že našli/prenesli!!)

Govorim hipotetično, da ne bo kdo mislil, da ga imam zdej doma spravlenga! :?: :?: :?:

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a 5-r » Ne Mar 11, 2012 10:28 pm

Ko v škatli sledljivčka najdeš in ga želiš odnesti naprej do naslednje škatle:
1. V logbooku napišeš, da si ga vzel
2. Ko cache logiraš na strani Geocaching.com, napišeš da si ga vzel.
3. Na strani geocaching greš v meni "Play --> Find Trackables" ter s pomočjo tracking kode poiščeš tega sledljivčka in tudi tega posebej logiraš (Retrieve from...)

Ko sledljivčka odložiš v naslednji škatli:
1. V logbooku napišeš, da si ga odložil
2. Ko cache logiraš na strani Geocaching.com, napišeš da si ga odložil in v spodnjem delu okna za vpis loga, kjer se ta sledljivček takrat tudi pojavi, označiš da si ga odložil (Drop off)

Če sledljivčka vidiš v škatli ali kje drugje in ga ne boš odnesel nikamor:
1. Na strani geocaching greš v meni "Play --> Find Trackables" ter s pomočjo tracking kode poiščeš tega sledljivčka in tudi tega posebej logiraš (Discover...)

Upam, da je nedvoumno :)

Uporabniški avatar
Janski3
Bunkelj
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jan 24, 2012 10:20 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a Janski3 » Ne Mar 11, 2012 10:50 pm

UUUU zlo vesel za odgovor, Hvala ti za pojasnilo :o :D
Zdej vem kaj morm narest k vidm kšnga notri super :D :D

Zlo lepo, da tale forum tako hitro deluje in tud karnekaj novih tem je odprtih sm opazil LEPO LEPO :) :)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Mar 29, 2012 3:10 pm

TB hotel je namenjen menjavi TB-jev - kaj pa drugega :) Torej se spodobi, da se upošteva navodilo lastnika zaklada, ki ponavadi zahteva menjavo 1-za-1. Če pa ven vzameš 2, pa je...i ga.
Večina TB hotelov ni namenjena menjavi, vsaj ne številsko enaki menjavi, ampak so bolj mišljeni kot čakalnica na naslednje potovanje. Zato so tudi postavljeni na mestih, kjer je verjetno, da jih bo kdo odnesel kam dlje kot do sosednjega zaklada (v bližini letališč, železniških postaj, avtocest,...). Če zahtevaš menjavo ena za ena, kot je na primer v Žanovem novem TB hotelu, se bo zgodilo to, da bodo sledljivčki ostajali not, ne da bi jih kdo odnesel, čeprav bi jih lahko. To pa je ravno nasprotno njihovemu cilju. Lastnik TB hotela na pariškem letališču CDG (http://coord.info/GC1K1W4) je to posebej poudaril:
This is a travel bug hotel:
It’s made to allow quick and easy TB/GC share for all cachers of the world passing through this airport.
Remember a TB does not belong to a cache but only belongs to its owner and that its main goal is to move from cache to cache in the right direction
Therefore, you can add and retrieve as many TB as you wish, and even retrieve all of them if you wish , though you can also leave some or drop some new TB for the next cacher happiness..and please do not drop junk and useless goodies in this box.
Dobra ideja se mi je zdela zahteva enega TB hotela (se ne spomnim več katerega, sem bil prepričan, da prav CDG), da jih lahko vzameš, kolikor hočeš, vendar naj notri vedno ostane en sledljivček, kar pomeni, da lahko zadnjega samo zamenjaš ena za ena. Sam jih redko menjam. Če grem kam daleč, jih doma poberem, kolikor jih lahko, potem pa tiste, ki jih prinesem, tudi raztrosim okoli brez menjav (od včeraj sem jih potalal v zaklade okoli Ljubljane že kar nekaj).

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Mar 29, 2012 10:38 pm

drugo pa, malo neprijetno je, če želiš narediti menjavo in naletiš na prazen cache. Če je lokacija dovolj prometna, mislim da s takimi navodili ni problem. Pa so le samo to - navodila in ne pravila, ker ne moreš garantirati, da se jih bo kdo držal ;) Če TB predolgo
Hja, potem pač pustiš not, kar imaš, in nič ne odneseš. Če si seveda imel namen kaj pustit in ne nujno zamenjat. Ker če nič not ne najdeš, pomeni da sledljivčki potujejo, in to je tudi kul. :) Večji problem je to, da jih najditelji ne vpišejo in sledljivčki kar poniknejo. Pol imaš pa hotel z 20 gosti, ko prideš do njega, je pa prazen. Ali pa to, da jih imajo ljudje po par mesecev doma. Sicer pa po mojem ni problem prit do kakega, ker jih v Sloveniji kroži kar veliko. Pa vsake tolko kakšna nova pošiljka pride... ;)

Ja, res je Exchange in ne Hotel. Sem površno prebral.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Apr 10, 2012 7:51 am

Tak zaklad je odskočna deska v svet. Kot vidiš, ga je našlo kar nekaj tujcev, ki bi lahko sledljivčka, če bi bil kakšen notri, odnesli daleč. Kot lastnik sledljivčka bi bil gotovo bolj zadovoljen, da mojega poberejo in odnesejo, kot da bi gledal, kako počiva medtem ko se obiskovalci vrstijo in ga disciplinirano puščajo not, ker nimajo nič za zamenjat. V hotelu na pariškem letališču sem bil že 4-krat, tudi pustil not nekaj, in šele ob zadnjem obisku nekaj našel za vzet (zdaj sem pogledal moje stare loge, dejansko je lastnik tega hotela spremenil pravilo - ko sem ga obiskal prvič, je veljalo, naj notri vedno ostane vsaj en). Na takih lokacijah sledljivčki hitro pridejo in hitro odidejo, v veselje njihovih lastnikov. Se mi zdi, da bo tako tudi z Ravbarkomando. Ampak ne se sekirat, zdaj se začenja sezona, turisti si bodo podajali kljuko in tudi marsikaj pustili. Z zadnjim stavkom pa se seveda zelo strinjam, čeprav jaz ob takih zakladih ne postanem :twisted: ampak bolj :roll:. (pika) :lol:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Apr 22, 2012 10:25 pm

http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... pic=235406

http://www.cacheupnb.com/a-guide-to-geo ... rackables/
Remember that all bugs/coins that are in the wild are meant to move. Some cache owners seem to think you shouldn’t take a bug if you can’t replace it with another one. Remember that cache owners have no say in what a bug does. The bug owner does. Don’t let travel bugs get stuck in a cache just because an owner says they don’t think you should take it.

Many TB Hotel owners put a policy on their cache saying you can only take as many bugs as you leave. This is a policy that can result in bugs being trapped in a cache for long periods of time. If you have the chance to move them along, do so. Cache owners have no control over how many bugs you take and if you are concerned, email the bug owners.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Maj 03, 2012 7:50 am

Pred dnevi poiskal en zakladek nad Omišem. Ker je bil ftf, je bila notri tudi masivna nova ročna ura, nanjo pa z elastiko "pripet" listek. Sem mislil, da je ftf nagrada, potem pa prebral, da lastnik hoče, da bi ura potovala od zakladka do zakladka in da bi se ga obveščalo, kako potuje. Sem uro vzel in mu jo hotel vrniti, saj je bilo notri tudi kup vizitk firme v Omišu. Pa je bila firma v soboto in nedeljo zaprta, potem pa smo tudi mi odšli. Sem mu sedaj poslal mail, da mu jo lahko pošljem nazaj ali pa vtaknem v kešek. Ker če naredim slednje, bo vsaj po enem ali dveh "skokih" listek odpadel, uro pa bo eden čisto dobronamerno vzel kot trading item. Mislm, krneki...

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » So Avg 18, 2012 11:22 am

Ta je pa res optimist :)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Sledljivi popotniki - sledljivčki

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Avg 20, 2012 10:13 pm

Z mojo pomočjo, niti ne tako velik...http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=3566429
Je pa zanimivo, kako se dogajajo naključja. Ura je pritrjena na copytag keška, ki sem ga odložil na Snežki (najvišji vrh Češke), od koder je naredil en preskok in izginil. Copytag z uro je enega svojih prvih premikov od kar sem ga dal z rok, naredil prav do tega istega keška na Snežki...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov