Reševanje sledljivčkov

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Uporabniški avatar
markpolona
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Mar 01, 2012 12:08 am

Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a markpolona » Sr Maj 16, 2012 11:58 pm

Ali gre kdo na Lošinj, ali poznate koga, ki gre na Lošinj, ali poznate koga, ki je na Lošinju?

Ob obisku zaklada GCG7VW, Lošinj south - Island series #2 http://coord.info/GCG7VW sva v njem pustila TB TB3EBZ1, InterContinental http://coord.info/TB3EBZ1 Zaklad se nama je zdel primeren, na zanimivi lokaciji in dovolj obiskan.

Lastnik zaklada se je odločil (nemško ne razumeva, zato ne veva točnega razloga - podrobnosti je opisal v log-u, a Google translate naredi iz tega latovščino), da se ne gre več te igrice in je vse svoje zaklade arhiviral. Sledljivček je ostal v škatli. Ker sva ga dala midva v škatlo, imava sedaj malo slabe vesti in čutiva odgovornost, da sledljivčka spraviva na svobodo, da bo nadaljeval s svojo misijo. Malo je verjetno, da bo običajen zakladolovec iskal arhiviran zaklad, zato iščeva in prosiva za pomoč oziroma idejo, kako rešiti sledljivčka.

Ker je lastnik tega zaklada arhiviral vse svoje zaklade, so se med arhiviranimi znašli tudi trije slovenski zakladi:
Morda je tudi pri teh potrebna kakšna intervencija.

Mark in Polona

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a pikacu » Če Maj 17, 2012 7:49 am

Tale stran je predvidena za podobne primere: http://www.tb-rescue.com/

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Maj 17, 2012 7:53 am

Gospod je razočaran nad tem, da geocacherjev nič več ne ustavi in da nastavijo škatlo (hehe, zanimiv glagol bedosen, Google Translate ga ne pozna :) ) že vsepovsod, kjer se to zdi izvedljivo in sprejemljivo. Najbolj pa ga je razburilo, da so za postavitev zaklada uporabili informacije, ki jih je na spletu objavil o svojem obisku ene jame na Mallorci. Saj ne rečem, da ni zrna soli v tem... Meni se še ne zdi tako hudo, čeprav se mi včasih zdi, da bomo kmalu na tem, da bo z vsake hišne številke ena škatlica dol visela (kot v Nemčiji, glede na en zapis v logu zaklada pri izviru Soče).

Problem pristopa, ki ga opisuje Žan, je, da pravila - vsaj ko sem to nazadnje bral - izrecno ne dovoljujejo prenosa lastništva zaklada brez privolitve lastnika. Še po smrti lastnika to menda nardijo le na podlagi sklepa zapuščinskega sodišča. Je pa res škoda, da so šli trije naši hribovski zakladi v arhiv. Vsekakor bi se splačalo kontaktirati lastnika, se mi pa zdi, da glede na ton zapisov v logu arhiviranih zakladov najbrž ne bo preveč pripravljen na sodelovanje. Seveda pa nam nič ne preprečuje, da postavimo nov zaklad na istem mestu (ne kot Reloaded, to se mi zdi precej mimo) in vključimo not referenco na starega. Lahko tudi piratsko prenesemo vsebino stare škatle v novo. Zdaj že razmišljam, da bi stopil do Krnskega jezera...

Sledljivčka z Lošinja se ne da rešiti drugače kot z obiskom lokacije. Po mojem bo ta zaklad še kdo obiskal, marsikdo ne bo osvežil PQ in bo šel tja v dobri veri, da je zaklad še aktiven. Sicer bomo pa malo razširili to informacijo, pa se bo že kdo našel...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Maj 17, 2012 8:00 am

Wüsste man wo die Gebeine von Jesus liegen, so gäbe es bestimmt auch dafür einen Geocacher der Ihm einen Petling in den Arsch schiebt !
To je napisal na http://coord.info/GC3F3G2 v očitno veliki jezi. Google translate s tem ne bo imel težav... :) Je pa res malo za razmislit o tem, čeprav je reakcija za moj pogled na te stvari nekoliko pretirana.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Maj 17, 2012 8:22 am

Še po smrti lastnika to menda nardijo le na podlagi sklepa zapuščinskega sodišča.

:lol:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Maj 17, 2012 9:07 am

Hja, na GS piše, da je geocache del zapuščine pokojnega lastnika. Da ne bom napisal zaklad, ker razprav, na katerih se dediči tepejo za zapustnikove zaklade, ni tako malo... ;) Nič, treba bo še to v oporoko vključit, da se mi ne bodo stepli za Narodno galerijo. :lol:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Maj 17, 2012 9:39 am

Jever: Wüsste man wo die Gebeine von Jesus liegen, so gäbe es bestimmt auch dafür einen Geocacher der Ihm einen Petling in den Arsch schiebt!

Poenostavljen prevod: Če bi kdo vedel, kje ležijo Jezusovi ostanki, bi se našel zakladolovec, ki bi mu zanesljivo porinil dildota v rit!

Malo pretirana reakcija, sicer pa ima načeloma prav :roll:

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » So Jul 07, 2012 10:24 pm

Sem se spomnil, da je en TB v arhiviranem zakladu na Lošinju, pa je očitno šel naprej (OUT: TB "InterContinental"). Še dobro da imajo nekateri še stare PQ :)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Maj 29, 2013 7:20 pm

Nisem hotel nove teme odpirat, pa saj ti so tudi potrebni reševanja. Kot kaže je izginil TB hotel na letališču v Benetkah:

http://coord.info/GC21B95

Not bi lahko bilo tudi do 11 sledljivčkov. Najbrž ena najhujših izgub v zgodovini GC. In nič nisem srečen, da sem bil glede tega FTF. :( Res pa je, da skrivališče ni bilo najbolj posrečeno, ker je bilo precej na očeh. Namesto za tiste kamne, ki pritegnejo pogled, bi se dalo škatlo na istem mestu skriti tudi kam drugam.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Reševanje sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a icabrian » So Avg 03, 2013 5:56 am

http://coord.info/GCG7VV

Pred nekaj dnevi sem bil na Krnskih jezerih in sem iz naftalina potegnil še tale zaklad. Seveda je bil lepo na svojem mestu, ihti lastnika navkljub. Se strinjam z mnogimi njegovimi opazkami glede geocachinga, ampak... Res je škoda, da je zaklad arhiviran, je na zanimivem kraju, do katerega se je treba še malo potruditi. Imamo pa vsaj na forumu link do opisa in koordinat, tako da upam, da ga bo obiskal še kdo. Škoda le, da pohoda nisem načrtoval (se nam je zdelo prevroče, pa so nas prijatelji vendarle prepričali), sicer bi res vzel s sabo eno svojo škatlo.

Ne spada ravno v to temo, ampak zaklad je bil omenjan tule, pa...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov