Sledljiva koda

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Odgovori
Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Sledljiva koda

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Maj 15, 2016 1:34 pm

Živjo,

samo hitro vprašanje, ki bi morda koristilo tudi raznim sovicam, pošastkom, kamenčkom, ... Ali obstaja kje kaka storitev, ki bi ti za razumno ceno (tudi brezplačno je opcija, sem z Gorenjskega doma) tvorila več deset ali morda celo sto sledljivih kod in ki bi jih lahko potem avtorji podobnih zadev uporabili pri svojih kreacijah? Ni nujno povezana z GeoCaching stranjo, bolj mi je važno, da je enostavna za uporabo in od najditelja po možnosti ne zahteva registracije pred logiranjem najdbe.

LP Luka
Slika

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Sledljiva koda

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Maj 16, 2016 7:52 am

Bilo je nekaj takih poskusov, celo neka slovenska stran je delovala, na kateri si si lahko ustvaril sledilno kodo. Problem je v tem, da se zavzetost za beleženje zmanjša na skoraj nič, če je treba to opraviti zunaj GC računa. Saj vem, da je to tudi lenoba, ampak jaz Geokretijev niti pogledam ne. Pa tistih nekaj Pathtagov, ki jih imam, nisem nikoli zabeležil. Še huje, niti pogledal nisem, kaj sploh narediti z njimi. Po mojem nisem edini tak primer. Tako da je vprašanje, ali je sploh vredno truda.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Sledljiva koda

Odgovor Napisal/-a bubiji » Po Maj 16, 2016 9:33 pm

Hehe, če ni na GC statistiki, se ne splača. Še posebej, če se moraš še registrirati. :)

Kaj pa GC kode? Ali obstajajo ali so nujno zgolj dogtagi?
Slika

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Sledljiva koda

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Maj 18, 2016 9:25 pm

Ne gre za statistiko, ampak za priročnost. Uradne sledljivčke enostavno poklikaš, ko zabeležiš najdbo zaklada. Pa že s tem je včasih veliko dela, tako da mora biti velik motiv, da greš na zunanji sajt še nekaj počet.

Glede sledilnih kod pa poglej: https://support.groundspeak.com/index.p ... age&id=332

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Sledljiva koda

Odgovor Napisal/-a bubiji » Če Maj 19, 2016 4:08 pm

:) Sej vem, icabrian, saj vem. Tudi sam kretyje puščam pri miru :)

Mi pa je PathTag ideja bila všeč. Če je že nekdo toliko dober, da mi je podaril enega, sem se bil pripravljen vseeno potruditi, pa ga logirati, čeprav ne na GC strani. Verjamem pa, da sem v manjšini :)

Torej cena za 1 kodo je $1,50, minimum je 50 komadov. Torej $75. Kar drago, če pogledaš, da jih koda stane samo enega mesta v bazi podatkov. Hkrati če prav razumem, jih lahko uporabiš samo za kovančke, ki pa jih mora odobriti GC. Torej spet doma narejeni kamni in ostali spominki odpadejo. Škoda. Bi bilo kot lastniku zanimivo imeti neko dejansko bazo, kaj se z njimi dogaja in da bi bili kot predmet trgovanja. Vem za določene lego figurice, kjer bi se marsikdo s spalko postavil v vrsto pred zaklad, če bi vedel, da bo tja kaj pripotovalo :)
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov