Žalostne zgodbe sledljivčkov

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Odgovori
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a icabrian » So Maj 13, 2017 9:42 am

Na blogu SGK lahko te dni beremo o srečnem razpletu zgodbe nekega sledljivčka, ki je prišel lastniku nazaj v roke kar dvakrat:

https://www.geocacher.si/zgodba-nekega- ... ovno-doma/

Mnogi pa nimajo te sreče. Zato v tej temi iščemo sledljivček slovenskega lastnika z najkrajšo življenjsko dobo. Sodelujte s svojimi žalostnimi zgodbami in objavite povezave na svoje sledljive prijatelje, ki so nas zapustili prezgodaj. ;)

Naš kandidat je Key for Lackey, ki ga je izgubil že prvi geolovec: https://coord.info/TB5C17K

Mimogrede, sledljivčke, ki so izginili v večna geolovska lovišča lahko odložite v prav temu namenjen zaklad v Idriji: https://coord.info/GC554ET

dvidmar
Zelenec
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Avg 28, 2016 11:25 pm

Re: Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a dvidmar » So Maj 13, 2017 9:44 pm

Kakšen pa je korekten postopek, če si na drugi strani... Če si nekomu izgubil sledljivčka? :?

Imamo še figurico, med gozdnim listjem nekje na poti do bonusa Krossnikovega traila pa se je izgubila ploščica s kodo. Lastniku sem že pred časom pisal, kaj želi da naredim, ponudil sem mu tudi novo ploščico in reinkarnacijo sledljivčka, pa ni bilo odziva.

LP, David

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Maj 14, 2017 12:00 am

Po mojem je tvoje ravnanje čisto korekten postopek. Ampak če ni odziva nimaš kaj nardit.

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Ne Maj 14, 2017 9:27 am

Če imaš slučajno še kodo, ki je bila na ploščici, naredi proxy in ga pošlji naprej. Travel bugi imajo itak še eno rezervno, pa jo kasneje lastnik zamenja, ko mu pride v roke.

dvidmar
Zelenec
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Avg 28, 2016 11:25 pm

Re: Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a dvidmar » Po Maj 15, 2017 12:54 pm

Ne, nimam kode. Verjetno je dobra praksa, slikati vsako ploščico, ki pride mimo.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a bubiji » Po Maj 15, 2017 6:21 pm

Če si ga logiral pred kratkim in nisi brisal zgodovine v brskalniku, imaš morda kodo še shranjeno v spominu tistega vnosnega polja. Meni je to že večkrat prišlo prav, ko sem "prezgodaj" oddal sledljivčka v zaklad in nisem vnesel vseh zakladov, ki jih je obiskal...

Si pa po mojem naredil skoraj vse, kar si glede na neodzivnost lastnika, za sledljivčka lahko. Edino, če slučajno nekako prideš do kode, ga pošlji v svet z kakim papirjem ali novo tablico ...
Slika

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Maj 15, 2017 8:00 pm

Mogoče ima kodo kdo od geolovcev, ki so ga prenašali okoli pred vami? Ali pa če je bil zabeležen na kakem dogodku? Da bi slikal vsakega je mogoče malo preveč, po drugi strani pa ima kamero že vsaka ura iz pralnega praška... ;)

dvidmar
Zelenec
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Avg 28, 2016 11:25 pm

Re: Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a dvidmar » Ne Maj 21, 2017 4:51 pm

Žal je z mano že nekaj časa, kode tudi v zgodivini ne.

Pa poskusimo, če jo ima kdo od tistih, ki so na posedovali pred menoj, odlična ideja!

Gre za Jonathan Livingston Seagull, ki sem ga konec lanskega leta našel na Molniku.

Se pa ni žal prav dolgo zadrževal v Sloveniji...

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Žalostne zgodbe sledljivčkov

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Po Maj 22, 2017 1:12 pm

Lastnik je neaktiven (ni poiskal zaklada) od 01/2010. TB pa je prišel direktno iz sosednje Avstrije in pristal pri tebi. Drugih SLO iskalcev po moje ni videl.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov