GeoKrti

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a krossnik » Sr Avg 27, 2014 9:58 pm

Kakor vzames... Pri krtu moras vsak premik od keska do keska logirati, kar pomeni vsakic kodo krta in gc kodo zakladka tipkat... Pri tb ti cajt vzame samo ko ga grabas ali jemljes iz skatle, potem pa preden log, z enim klikom das visit ali drop...

Kar pa se tb-jev tice, pa so dogtagi ze za 6 eur ce se ne motim... Drugace pa imamo v moji familiji ze 12 tb-jev... Kaj imam od tega? Prav zanimivo je, ko otrok skoraj dnevno gleda kje je njegov tb trenutno - eden od njih je v zda, kamor ga je nesel prav icabrian in hodi po krajih kjer verjetno mi ne bomo nikoli... Ce se prepustis domosliji..

Da ne zaidemo s teme... Krti so brezplacna alternativa tb-jem, samo se ne primejo ravno zaradi tezavnega logiranja... Jaz jih naceloma pustim v skatli, ce pa jih ze vzamem, logiram samo da sem ga vzel in dropal, nikoli pa ne logiram vmesnih zakladkov...

Itak prek Tapatalka, ker me ni doma...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Sr Avg 27, 2014 11:16 pm

Ja, smo še občutno zeleni in šele odkrivamo vse zakonitosti in posebnosti igre. Zame je isti šmorn TB ali GeoKrety. Mogoče ravno zaradi majhne kilometrine se mi še da pisati dolge opise in to celo v angleščini, da jih še kdo drug razume ali prebere. Bi bil pa vesel dodatnih informacij o nakupu TB Dog Tag-ov, ker na pobrateni strani (s katero si delimo forum), jih ni.

Na počitnicah so me presenetili tudi z lesenimi GeoCoin-i, ki naj bi bili ponekod zelo priljubljeni in si jih člani medsebojno menjajo oz. podarjajo. Ker smo nedavno zabeležili 100 odkriti zakladek, sem za hec želel kupiti en tak spominček, ampak me je cena skoraj na rit vrgla. Če bi šlo za kak simboličen znesek, ne bi pomišljal. Tudi sama izdelava oz. količina materiala ne more biti tako draga?

Ampak imam pri vsem občutek, da gre za nekakšen monopol nad igro in pritiklinami. Tako kot še vedno razmišljam o premium članstvu ali da ali ne ali nas bo prej minilo?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Avg 28, 2014 6:37 am

Igro, kot jo poznamo na današnji ravni, je ustvaril in jo vodi Groundspeak, podjetje iz ZDA. Sledljivčki so zanj pomemben vir prihodkov, zato je razumljivo, da krtom in podobnim ne bodo dali dostopa skozi API. Geokrety ni alternativa, ampak ena od brezplačnih možnosti, ki nikakor ni na isti ravni, kot "uradni" sledljivčki. Do resne alternative Geokretyju manjka še marsikaj, za začetek kakovostno spletno mesto, ki bi moralo z uporabniško izkušnjo nekako preseči omejitve, ki jih ima zaradi odsotnosti neposrednega dostopa do podatkov o zakladih. Tako pa sem včeraj po njem taval sem in tja in neuspešno skušal dobiti seznam krtov, ki sem jih kdaj prenašal... Sledljivčki pa so vsaj meni ena glavnih privlačnosti geocachinga, čeprav jih raje prenašam, kot da bi poslal svoje v obtok. Moj zadnji je poniknil že po 10 kilometrih...

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a pošastki » Pe Avg 29, 2014 6:32 am

Kremenčkovi napisal/-a:Bi bil pa vesel dodatnih informacij o nakupu TB Dog Tag-ov, ker na pobrateni strani (s katero si delimo forum), jih ni.
Ko sem pred časom spraševala zanje, mi je geobunkelj omenil, naj bi jih dobili septembra. Najbolje, da pri njem preveriš, kdaj bodo na voljo.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Avg 31, 2014 8:28 pm

Kaj ti bo dogtag, ko imaš tu veliko bolj zanimivih za isto ceno - http://www.geobunkelj.si/sledljivi-popo ... i.html?p=1 . Sicer pa, presneto, zakaj vedno jamrate dva tedna prepozno. Če bi pred gigo kdo omenil, bi mu jih lahko prinesel, kolikor bi hotel.

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a pošastki » Po Sep 01, 2014 10:09 pm

Meni se dogtag zdi dobra izbira, ker ima dokaj nevtralen izgled, če ga obesiš na kak predmet. Ne predstavljam si, da npr. na krtka obesim kravo.

Aja, še to. So že na voljo: http://www.geobunkelj.si/sledljivi-popo ... ki/tb.html
Trenutno so cenejši od "ta lepih". :)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Sep 02, 2014 6:01 am

No, vsekakor stvar odločitve. Je pa res, da so dogtagi, če hočeš kaj posebnega, dokaj dragi, saj recimo lahko dobiš kup res lepih in zanimivih coinov za ceno okoli osem evrov, kar je komaj kaj dražje kot dogtag. Hm, seveda ne pri nas. Če pa že dogtag - vsekakor v geobunklju sedaj vzet, je cena ugodna.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Sep 02, 2014 6:45 am

Hm, še nekaj. Verjetno bom zaradi menjave enega artikla kmalu nekaj naročal iz ene največjih tovrstnih trgovin in sicer http://www.geocoinshop.de/ Če bi kdo tam vzel kakšen kovanec ali kaj podobnega, naj me kontaktira in naročimo skupaj in si potem razdelimo stroške dostave.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » To Sep 02, 2014 1:24 pm

Naj se še jaz oglasim. Kot uporabnik - uradni so mi zakon, ker jih z enim klikom odložiš v zaklad katerega ravno logiraš - 1 klik - that is it 8-)
Še kot prodajalec. A so dragi? Pa poskusi naročiti sam pri geocaching.com. Za pošiljko v vrednosti $200 daš $65 poštnine plus carina in 22% DDV - in če vse prodam v dveh mesecih (pa jih ne :cry: ) pokrijem ravno obveznosti do države :roll: Takole je to pri naši 2MIO populaciji. Tudi jaz bi jih žele prodajati po 3€, pa žal ne gre.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Sep 03, 2014 10:01 am

Potem je treba narediti, kot je nekdo pri nas že naredil: narediš svojega.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov