Instant Notification Service

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » To Feb 11, 2014 9:19 am

Pred kratkim sem si nabavil premium članstvo in me zelo pritegnila funkcija "Instant Notification Service". V zvezi s tem imam par vprašanj. Je možno, da z eno samo nastavitvijo obvestila "zajameš" vse vrste zakladov, ali moraš za vsakega posebej? Drugo vprašanje pa se tiče nastavitve lokacije: Želim, da mi na mail hodijo obvestila o vseh novih zakladih v Sloveniji. Ali obstaja kakšna hitra nastavitev za Slovenijo ali je edina pot s koordinatami? Pri tem namreč dobivam cel kup obvestil iz sosednjih držav, kar me pa ne zanima :) Hvala za odgovore!

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a jean » To Feb 11, 2014 11:17 am

Žal ne,
- za vsak tip posebej
- samo na koordinate (lahko daš zraven še državo menda, ampak ne vem če lahko zajameš celo državo s koordinatami)

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » To Feb 11, 2014 8:55 pm

Najlepša hvala za odgovor!

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a bojank » Ne Jun 08, 2014 5:48 pm

S 1.6.2014 je SIOL prenehal s SMS obveščanjem preko Planet Siol.net portala. Kar nekaj časa je lepo potekalo takole:
- Grounspeakov Instant Notification Service mi je postal mail o novem zakladu
- ta mail sem avtomatsko posredoval na mail geo.bojank@planet.si
- SMS je priletel na moj mobi
Kaj pa zdaj? Ali kdo pozna kakšno podobno rešitev?
Lp B.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Jun 08, 2014 8:54 pm

Seveda. Gmail.

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a bojank » Ne Jun 08, 2014 9:32 pm

Branje obvestil na gmailu ni problem, vendar mora biti mobi priključen na mobilni internet ali WiFi. SMS sporočila pa prihajajo "brez interneta". Da še enkrat razložim: pošto z gmaila sem filtiral s subjectom npr. "Vrso published" in gmail je avtomatsko to posredoval na planet.si. Tam pa so omogočali to SMS avtomatsko storitev.

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a bucar » Ne Jun 08, 2014 9:34 pm

mail2sms je najhitrejši prav pri mobilnem operaterju, ki za SMS v lastnem omrežju "nima stroškov". Simobil mislim da tak servis še podpira.
Obstaja nekaj drugih servisov, a so bodisi plačljivi ali pa zelo omejeni (preverjajo pošto le vsako uro, omejeno število sms,...). Če imaš non-stop podatke, bo verjetno mail notification, kot je predlagal dr. gumpi, še najboljši.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a jean » Po Jun 09, 2014 12:40 am

Jaz že od začetka uporabljam tole varianto:
github/PHP-Najdi-SMS

Zadeva zahteva malenkost znanja v PHP za dopolnit (kako konstruirat SMS - POP3 ali IMAP na mail server?), pa še kakšen backend, na katerem zadeva stoji.

HTH

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Jun 09, 2014 7:14 am

Jest imam vsaj v domačem omrežju stalno vklopljen prenos podatkov in stalno dobivam elektronsko pošto. Pri tem je količina prenešenih podatkov bagatela. Evo, v maju sem imel porabo na mailu slabih 10 mega, ravno tako aprila, torej bo to kar relevanten podatek. Če plačuješ po porabi mislim, da je mega okoli štiri cente, torej je bil cel mesec 40 centov. Drobiž.

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Instant Notification Service

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Po Jun 09, 2014 1:00 pm

Tale tema bo po 1.7. zelo dobrodošla. Tudi jaz tako kot bojank uporabljam Siol Planet za posredovanje novo prispelih mailov na SMS. Da bi imel pa nonstop vklopljene mobilne podatke, se mi pa ne izplača. Mene pride 1Mb prenosa 0,43008€, kar po dr.gumpi-jevem izračunu pomeni 4,3008€ za 10Mb na mesec. Da ne govorim o vseh ostalih zadevah, ki bi se mi hotele osveževat vsake 5 sekund (če mene vprašaš, se jih ne da niti vseh izklopit).

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov