Kako spopularizirati geolov...

Uporabniški avatar
mmar
Bunkelj
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Sep 14, 2011 9:29 am

Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a mmar » Sr Sep 14, 2011 11:39 am

Pozdravljeni,
vso stvar sem sicer (kot vedno) zasledil na ameriških spletnih straneh. Ker pa jo imam možnost nekoliko spopularizirati predvsem med mlajšo generacijo, bi prosil za začetek za kakšna osnovna navodila in nato kako stvar funkcionira v SLO. Igra se mi zdi nadpovprečno zanimiva in interesenti bi bili nad njo izjemno navdušeni. Ker sem "nov", bi pa prosil za "uvajanje". Če ima kdo čas, ga povabim na pijačo ;-)

lpm.

Uporabniški avatar
mmar
Bunkelj
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Sep 14, 2011 9:29 am

Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a mmar » So Sep 17, 2011 9:19 pm

Sicer ni odgovorov, ampak sem že ugotovil.

Uporabniški avatar
soncek
Administrator
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Feb 08, 2010 11:54 pm

Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a soncek » Če Okt 06, 2011 5:42 pm

Popularizacija na POP TV:

http://24ur.com/novice/it/sodobno-iskan ... ladov.html

Malo me firbec, če je kdo od novo prijavljenih na forumu pobrskal po internetu in sem zašel zaradi tega prispevka. :)

Uporabniški avatar
c4c
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Okt 16, 2011 3:25 pm

Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a c4c » Ne Okt 16, 2011 5:37 pm

Tudi zaradi tega članka med ostalim.Bi bil pa vseeno dobrodošel en FAQ za novoprispele :dry:

Uporabniški avatar
mmar
Bunkelj
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Sep 14, 2011 9:29 am

Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a mmar » Ne Okt 16, 2011 6:24 pm

Zelo enostaven FAQ bi se glasil nekako takole:

Na http://www.geocaching.com napišeš pred lupo Slovenija in dobiš vse zaklade, ki jih je kdo vpisal v Slovenijo. Lahko pa vpišeš kraj npr. Ljubljana in dobiš ljubljanske zaklade itd...Če hočeš še kaj več, npr. pogledati kaj se s posameznimi zakladi dogaja ali celo vpisati svoje dogodivščine v zvezi z iskanim zakladom, se moraš brezplačno registrirati. Če storiš to, dobiš podatke zemljepisnih koordinat kjer se zaklad nahaja in namig kje naj bi točno bil. Lahko namreč stojite na njem, a če vam lastnik zaklada ne namigne, da je zakopan pod vašimi nogami, ga boste iskali zaman.

Lahko pa plačate cca. 20? letno in imate s tem pravico skriti zaklad, vnesti njegove koordinate na portal ter spremljati kaj se z njim dogaja, kdo ga odkriva itd.

Če najdete zaklad, vpišete v njegov zvezek datum najdbe. Lahko vzamete ven nekaj stvari in date vanj nekaj svojih novih, oz. vsaj toliko, kot jih je bilo prej.

Vsak zaklad vsebuje plastični nepremočljiv zaboj, nalepko z lokacijo in naslovom, svinčnik, šilček, in zvezek ali notesnik. V zaboj lahko položite tudi karkoli, kar ni hrana, ni živali oz. kar ni pokvarljivo. Zaboji so lahko "mikro" npr. 2 ali 3 cm velika plastična škatljica, srednje veliki ali zelo veliki.

V zaboju je lahko tudi "sledljivček" ali plastični kovanec. Oba morate kupiti uradna, ker vam na sledljivčka vsekajo številke sledljivosti, kovanci pa so unični in jih izdelujejo le certificirani proizvajalci. Sledljivčka se vpiše posebej, njegova naloga pa je, da potuje iz zaklada v zaklad. Tega ne smete odnesti v stalno hrambo domov, pač pa ga morate dati v kak drug zaklad ali pa pustiti tam kjer je. Če ste ga prestavili, morate obvezno vpisati na portal v kateri zaklad ste ga postavili. Nekateri temu pravijo tudi "štopar". Prodajalci ponujajo tudi uradne zaboje, notesnike, svinčnike, nalepke itd. Tega vam ni potrebno, če nočete. Vse to si lahko preskrbite sami.

Brezplačne nalepke lahko dobite tu:
http://www.techblazer.com/geocaching-log-sheets/ za mikro

za ostale:
http://www.google.com/url?sa=t&source=w ... mApU8vtHzw

Pazite, da bo nalepka na suhem! To je vse. Namesto dolgočasnih sprehodov, lahko iščete zaklade. Uporabite lahko garmin ali kak drug gps, jaz uporabljam kar telefon z vgrajenim gps. Splača se vam namestiti še Google Zemlja in zaklad boste našli še hitreje.

Če ima kdo še kako vprašanje, pa le na dan z njim.

Uporabniški avatar
c4c
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Okt 16, 2011 3:25 pm

Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a c4c » Ne Okt 16, 2011 7:49 pm

Najlepša hvala za izčrpen odgovor.

Uporabniški avatar
jakagode
Zelenec
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Apr 19, 2012 2:06 pm

Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a jakagode » Sr Apr 04, 2012 6:32 pm

k
Zadnjič spremenil jakagode, dne Ne Nov 06, 2016 3:01 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a bucar » So Maj 05, 2012 12:13 am

Pohvalno, vendar je pri tem potrebno biti previden: lepo je, če je video prispevek o nekem zakladu usklajen z njegovim lastnikom, še posebej, če je prikazana tudi lokacija same škatle (spoiler). Marsikateri lastnik nad tem ne bi bil navdušen!

Pred časom je bil na pop-tv prispevek http://24ur.com/novice/it/sodobno-iskan ... ladov.html in na Špici se je kasneje tam pojavila še ena škatla čisto poleg prave in je sedaj kar zmeda, ker sta dva zaklada z vpisno knjigo. Tako da javno razkritje lokacije zakladov lahko prinese težave...

Uporabniški avatar
mrvidk
Zelenec
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Sep 25, 2011 9:10 am

Odg: Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a mrvidk » So Maj 05, 2012 6:20 pm

@mmar: Lahko pa plačate cca. 20? letno in imate s tem pravico skriti zaklad, vnesti njegove koordinate na portal ter spremljati kaj se z njim dogaja, kdo ga odkriva itd.

to ravno ne drži, saj je za to potrebna le registracija.

Uporabniški avatar
FamilyMarussig
Bunkelj
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Maj 10, 2013 8:40 pm

Odg: Re:Kako spopularizirati geolov...

Odgovor Napisal/-a FamilyMarussig » Pe Maj 10, 2013 10:50 pm

Kakor vem, se ga ne da skriti in locirati, če ne plačamo pavšala...? To sem ujel nekje v poplavi tekstov.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov