Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Feb 14, 2012 2:55 pm

Tista dva spemerska maila sta me spomnila, da sem hotel še sam enega napisat... ;) Joke, s spodnjim osebno nimam nič, včeri je prletelo po mailu. Se mi pa zdi koristno, ker je klopni meningoencefalitis eno od tveganj geocachinga pri nas, staknete ga lahko tudi v Tivoliju.
Ljubljana, 12. februarja (STA) - V okviru akcije Varno in zdravo v naravo bodo na Zavodu za zdravstveno varstvo (ZZV) Ljubljana od 15. februarja do porabe cepiva ponujali en brezplačen odmerek cepljenja proti klopnemu meningitisu za otroke od dopolnjenega prvega do 16. leta starosti. Za vsa nadaljnja potrebna cepljenja proti klopnemu meningitisu pa bo cena za otroke znižana.

Kot so v sporočilu za javnosti zapisali na ZZV Ljubljana, so v akcijo vključeni vsi otroci, za katere se bodo starši na novo odločili za cepljenje, kot tudi tisti otroci, ki morajo prejeti poživitveni odmerek cepiva. Za vsa nadaljnja potrebna cepljenja proti klopnemu meningitisu bo cena za otroke znižana, in sicer z 31 evrov na 27,90 evra.
Ker bo ziher kdo vprašal: kovačeva kobila je (še) bosa, ker smo pač lenuhi in nikoli ni pravi čas (čeprav smo bili decembra tik na tem, cepivo smo imeli že skoraj v vrečki, pa nam je načrt pokvarila višja sila). Čisto možno pa je, da bomo izkoristili ta popust. Več informacij bo najbrž na strani http://www.zzv-lj.si/ - ko jo bodo spet usposobili.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Feb 14, 2012 2:57 pm

Hmm, tole sem mislil dat v Splošno. :oops: Mucek, lahk prestaviš?

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Feb 14, 2012 2:59 pm

Done.

Jaz moram letos samo na obnovitev, sinček pa na prvi šus.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Feb 14, 2012 3:21 pm

Pismo, klinc jih gleda. Naši sta ravno lani dobili obe obnovitveno dozo. A se tega niso mogli prej spomnit. Še sreča, da je vsaj za steklino zastonj...

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a bucar » To Feb 14, 2012 7:28 pm

Naši so pa januarja dobili drugo dozo. Pa hudo drage so... Če bi prej vedeli, bi zagotovo izkoristili!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Feb 14, 2012 8:24 pm

Jaz sem dobil že drugo dozo, punci pa nikakor nočeta. Se preveč bojita igel :(

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a 5-r » To Feb 14, 2012 8:38 pm

Mi smo kar lepo vsi precepljeni in ta novica je zelo dobrodošla - naša mlada dama ima letos obnovitveno dozo (pa ata tudi, samo je malo preko 16 let :oops: ).
Glede na možne posledice klopnega meningoencefalitisa stvar sploh ni pod vprašajem, če se giblješ vsaj malo v naravi. Bolezen je ZELO resna in mimogrede prinaša dolgotrajne posledice.
Mi živimo na robu gozda in trebljenje klopov je tako rekoč rutina - je dovolj da človek gre okoli hiše, pa kakega (ali pa tudi več) ulovi...
Našega mulca sem za prvo cepljenje (pri 2 letih in osmih mesecih) tak spalamudo z njegovo najljubšo knjigo, da sploh ni vedel dokler ni bilo čisto konec, pa še potem se ni nič pritoževal...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Feb 14, 2012 10:58 pm

Morda bi za manj pogumne lahko nardili event... ;)

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a Korencki » Če Feb 16, 2012 11:34 am

Mi smo šli družinsko ko je tamala imela mislim da dobro leto. Ko smo šli po drugi šus in sem ga že dobil smo pa pogruntali da bi bil dovolj samo prvi (obnovitveni) šus saj sem bil cepljen že v vojski. Vsaka šola nekaj stane :( . V vsakem primeru pa nikol ni tolk drago kolikor ti lahko baraba mala pusti posledic če te okuži. Denarja za zdravje naj vam ne bo težko dat.

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu

Odgovor Napisal/-a 5-r » Po Mar 26, 2012 7:31 am

"Otišla baba s kolačima..."
Danes sva se z našo šolarko odpravila po ponovno dozo cepiva po 5 letih in so naju oba kar lepo skasirali polno ceno 35€ po osebi. Nič ceneje, kaj šele brezplačno za šolarje.
Kje? ZZV Maribor.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov