Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovori
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Okt 05, 2014 9:44 pm

http://coord.info/GLFQNF64

Če se kdo sprašuje (pa saj se najbrž ne), zakaj sem v zadnjih dveh letih skril samo dva priložnostna zakladka in en krneki, je v mojem vpisu del odgovora. Nekaj idej je še, motiva za realizacijo pa vse manj. Še dobro, da so pri enih veliki porabniki skute in vloženih vrtnin... :( Tale podjetni najditelj seveda ne ve, da je pravi zaklad v Moderni galeriji. Kar je našel on, je zgolj škatlica, v katero vpišeš, da si ga našel.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Okt 06, 2014 6:35 am

Se podpišem. Tale njegova najdba je zgolj nabijanje številke brez vsake dodatne vrednosti. To, da je prišparal 5 evrov je pa itak mimo. Če jih je že hotel ali jih težko da, bi lahko galerijo obiskal ob dnevih, ko je obisk oziroma vstop prost. Da ne govorimo, da je njegovo ... "med sprehodom po tivoliju sem zagledal to kar piše v namigu in je bilo potrebno preveriti če drži" ... tako iz trte izvito, da kar glava peče. Naj mi nek strokovnjak pove, ali je v Tivoliju pod opisom "Skrita je v Tivoliju v naravnem skrivališču, tako rekoč v gnezdu, a ne visoko. Odvisno od pristopa se boste morali po škatlico bolj ali manj skloniti." milijon takšnih skrivališč ali še kakšen več?

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a pošastki » Po Okt 06, 2014 8:04 am

Ta si zasluži pohvalo, ne grajo. ;) Najde skrivališče zgolj po namigu, sama sem imela pa še z namigom najprej malce težav.

Pravi zaklad je res v galeriji. Sama sem neznasko uživala, ko sem iskala slike, mimo nekaterih šla, pa jih ne videla, pri čemer mi "stražarji" galerijskega bogastva niso bili prav nič v pomoč, saj me niso znali usmeriti na mesta, kjer naj iščem.
Zagotovo jih ima icabrian podkupljene, da se delajo, da ne znajo pomagat. :lol:

Sicer imam pa tudi jaz dva na pol greha. Po en zaklad mi je plezala kolegica in ko ga najprej nisem hotela vpisat, je bila skoraj jezna, češ da se je trudila zame. Potem sem se vpisala, a z opombo, da nisem plezala sama. A občutek ni isti, kot če bi na drevo zlezla sama.
Pa Cave cash sem rešila zgolj z brskanjem po netu, kar je bil svojevrsten izziv, a smo potem v tistem tednu obiskali vse lokacije, ki so potrebne za izračun koordinat.

Tudi mi imamo en zaklad, ki se ga da rešiti s poskušanjem (to mi je kapnilo že, ko sem dodala preverjanje v Geo checku). Njaprej me je motilo, da so se ga nekateri lotili tako, potem sem se pa nehala sekirat, ker je naloga itak takšna, da moraš vseeno prej vložiti nekaj truda, sicer ti niti poskušanje na slepo ne pomaga.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Okt 06, 2014 9:04 am

Vsak se odloči sam, kako bo naloge reševal in kako prišel do podatkov. Ker si vsak postavi neka svoja etična pravila. Kar me pri tem zapisu moti je to, da se najditelj potem še hvali s tem in vriska od navdušenja, da mu ni bilo treba iti v galerijo. Če bi nekdo namesto mene zlezel na drevo, bi v log kvečjemu napisal, da sva delovala kot tim in je en del naloge, torej plezanje, opravil on. Nikakor pa ne bi zabavljal, kako je to izi zaklad in da je ocena daleč precenjena, ko bi seveda ves čas stal varno na tleh :roll:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Okt 06, 2014 12:28 pm

Naj mi nek strokovnjak pove, ali je v Tivoliju pod opisom "Skrita je v Tivoliju v naravnem skrivališču, tako rekoč v gnezdu, a ne visoko. Odvisno od pristopa se boste morali po škatlico bolj ali manj skloniti." milijon takšnih skrivališč ali še kakšen več?
Namig je bil do včeraj drugačen. To sem dodal opisu včeraj. Ko si na pravem mestu, bo dovolj jasno.

Aja, seveda, grehe ima vsak, tudi jaz imam kakega. Tega se zavedam in mi je sčasoma to postalo neprijetno. Ampak to ne pomeni, da nikoli več ne smem nič rečt...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Okt 06, 2014 12:53 pm

Aha. Sem že malo pozabil, je kar nekaj časa, kar sem ga našel. Kakšen pa je bil prej namig?

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a pošastki » Po Okt 06, 2014 8:37 pm

Joj, ne spraševat po prejšnjem namigu! Če ga icabrian zdaj zapiše tu, se bo v naslednjih dneh strašansko povečalo število najdb tega zaklada med geolovci, ki se bodo sprehajali po Tivoliju in jih ne zanima Moderna galerija. ;)

Kroko13
Bunkelj
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Okt 12, 2014 5:12 pm

Re: Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a Kroko13 » Ne Okt 12, 2014 5:15 pm

Podoben problem je tudi pri mojem Tivoliju
http://www.geocaching.com/geocache/GC1W ... enski-hrib

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Našel brez računanja/plezanja/veslanja/plavanja...

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Okt 12, 2014 8:54 pm

O, Kroko13! Pozdravljena legenda!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov