Sprememba koordinat pri kateremkoli tipu zaklada

Odgovori
Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Sprememba koordinat pri kateremkoli tipu zaklada

Odgovor Napisal/-a jean » Po Sep 23, 2013 12:04 pm

Tudi če je zaklad tipa traditional, lahko spremenite koordinate tako kot pri tipu zaklada Unknown/Mystery. Najbolj tipičen razlog je lastnikova napačna meritev koordinat...
Spremenjene koordinate se upoštevajo v PQ.

Z malo računalniškega znanja gre to na roke, na primer z vpisom ukaza

Koda: Izberi vse

$('#uxLatLon').append(buildCacheCoordMenu());
v javascript konzolo (V Chromu: F12, klik na zavihek Console)

Napisal sem pa tudi kratko skripto, ki doda gumb za spremembo koordinat in pokliče zgornji ukaz ob kliku:

Koda: Izberi vse

// ==UserScript==
// @name GC Change coordinates
// @namespace 
// @description Change coordinates for all types of geocaches ~ by jeancaffou
// @include http://www.geocaching.com/geocache/*
// @version 0.4
// ==/UserScript==

var s = document.createElement('script');
s.type = 'text/javascript';
s.textContent = '(' + function() {
  
  if(document.getElementById('ctl00_ContentBody_CoordInfoLinkControl1_uxCoordInfoCode') != null){
    // geocaching.com cache detail page
    var GCCode = $('#ctl00_ContentBody_CoordInfoLinkControl1_uxCoordInfoCode')
                  .html();

    var html = '<input type="button" '
             + 'value="Change coords" '
             + 'onclick="$('#uxLatLon').append(buildCacheCoordMenu());'
             + 'return false;" '
             + '/>';

    $('#Download p:last').append(html);
    $('#Download dd:last').append(html);
  }
} + ')();';

// Inject Script. Can’t use jQuery yet, because the page is not
// accessible from Tampermonkey
document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(s);
Primer spremembe koordinat pri Traditional zakladu:
Slika

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Sprememba koordinat pri kateremkoli tipu zaklada

Odgovor Napisal/-a bubiji » To Sep 24, 2013 6:19 am

Zgleda koristen dodatek k strani. Ker pa sem bolj amater tule, me zanima, kako lahko skripto aktiviram? Samo prek konzole ali tudi kot kako GreaseMonkey skripto?

In še vprašanje oz. komentar na samo GC stran. Ko pri logiranju zaklada podajamo nove koordinate (prek GC strani), so le-te vidne tudi neprijavljenim obiskovalcem. Se da temu kako izogniti? Če bi rad bodoče iskalce opozoril, da so se koordinate spremenile, ne bi jih pa rad objavil javno. Sem kaj zgrešil?
Slika

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Sprememba koordinat pri kateremkoli tipu zaklada

Odgovor Napisal/-a jean » To Sep 24, 2013 10:05 am

bubiji napisal/-a:Zgleda koristen dodatek k strani. Ker pa sem bolj amater tule, me zanima, kako lahko skripto aktiviram? Samo prek konzole ali tudi kot kako GreaseMonkey skripto?
Jap, zgornjo skripto kopiraš v beležnico (notepad.exe) shraniš kot "koordinate.user.js". To skripto lahko potem vržeš v GreaseMonkey, ali v Extensions v Chromu.
bubiji napisal/-a:Ko pri logiranju zaklada podajamo nove koordinate (prek GC strani), so le-te vidne tudi neprijavljenim obiskovalcem. Se da temu kako izogniti? Če bi rad bodoče iskalce opozoril, da so se koordinate spremenile, ne bi jih pa rad objavil javno. Sem kaj zgrešil?
Hm.. tukaj ne razumem čisto, kaj bi rad dosegel. Če kot lastnik spremeniš koordinate tradicionalnem zakladu, se kot tip logiranja uporabi "Update coordinates". Če po spremembi koordinat tega loga nočeš imeti na strani, ga preprosto izbrišeš. Koordinate bodo nove, opozorila pa ne bo več.

Če spremeniš koordinate uganki/multiju, lahko samo spremeniš potek reševanja uganke in potem uporabiš "Write Note" ali "Owner Maintenance" in notri napišeš, da so se zadeve spremenile, ne napišeš pa koordinat. Koordinate spremeniš samo waypointu Final Location, ki ga pa tako ali tako vidi samo reviewer.
Če pa nisi lastnik in pri logiranju Found It/Write note/... dodaš koordinate zraven, je pa to vedno vidno vsem.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Sprememba koordinat pri kateremkoli tipu zaklada

Odgovor Napisal/-a bubiji » To Sep 24, 2013 10:41 am

Hvala, v bistvu si mi odgovoril na vsa vprašanja :)

Kaj sem mislil s tem, da so koordinate pri logu vidne vsem. Ravno to. Če najdem zaklad, ki ni moj in želim sporočiti popravljene koordinate, to lahko storim le z logom, ki mu priložim koordinate. S tem pa so le-te vidne vsem, prijavljenim in neprijavljenim obiskovalcem strani. Kar se mi ne zdi v redu in sem iskal način, kako se temu elegantno izogniti. Kot kaže se ne da, razen pač zasebno sporočilo lastniku, ki potem popravi koordinate.

Hvala za skripto, bo zagotovo prišla v poštev!
Slika

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Sprememba koordinat pri kateremkoli tipu zaklada

Odgovor Napisal/-a jean » To Sep 24, 2013 12:47 pm

bubiji napisal/-a:sem iskal način, kako se temu elegantno izogniti
Če pri ugankah močno odstopajo koordinate končne lokacije, jaz ponavadi to v logu javim tako, da sporočim samo razliko oz odstopanje ;)

Npr:
N+00.015 E-00.004

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov