Kaj uporabljate

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jan 30, 2012 4:00 pm

Zanima me, kakšna dodatna orodja uporabljate in za kaj.

Jaz recimo za nalaganje spoiler slik JPG z vgrajenimi koordinatami uporabljam kombinacijo SpoilerSync in GpsAdd (če se ne motim - imam doma naloženo), samo je malo zamudno opravilo. Ali ima kdo kakšno drugo rešitev?

Imam en starejši cestni gps, ki ne podpira pocket querijev, lahko pa naložim not posamezne zaklade (pa mi nekako mi ni preveč do tega početja... ;) )

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a bucar » Po Jan 30, 2012 6:51 pm

Spolerje z isto kombinacijo, kot ti.
Ostalo gre preko GSAKa (plus par skript) na ročni GPS, na cestnega Nuvija in na prastarega Gekota, vsakemu po svojih zmožnostih.

Garmin je sicer v zadnji posodobitvi firmwarea (skladno s svojo verzijo opencachinga) vpeljal slikce v GPX (glej http://garmin.blogs.com/softwareupdates ... hotos.html), morda bo kdaj Groundspeak to dodal v PQ, do takrat bo pa potrebno makroje v GSAKu laufat.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Jan 31, 2012 1:20 pm

Iz druge debate, pa paše bolj sem. Jaz si zaklade nalagam sproti, kakor se jih pač odpravljam(o) iskat. Ponavadi še kakšnega več, kot je originalni načrt. In jih po "uporabi" zbrišem. Če pa se mi zdi iz opisa, da potrebujem spoiler, si zaklad naložim še v Groundspeakovo aplikacijo na iPhone za offline uporabo (za navigacijo je neuporaben, ker so mu ob odklepu naložili tisti baseband, ki sesuje GPS).

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Jan 31, 2012 1:43 pm

Eno samo in ideno zadevo. c:geo na Andorid platformi. Imaš vse. Online, offline, slike, logiranje, ...
Drugega še nisem probal, ker mi zadostuje.

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a zanejc » To Jan 31, 2012 2:20 pm

Za branje in gledanje uporabljam cgeota in locus zaradi map, za navigacijo pa etrex legend

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Jan 31, 2012 2:58 pm

Mene je zanimalo na PC-jih, ne na ročnih napravah. Moje Dakote ne morem nadgrajevati z aplikacijami.

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a zanejc » To Jan 31, 2012 3:02 pm

na PC-ju pa geoget in mapsource

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a bucar » To Jan 31, 2012 11:09 pm

Preizkusil zadnji Garminov update (omenjen zgoraj). Dela. ;) Pri opisu vsakega zakladka na GPSu so poleg tudi fotografije, ki pa niso med tekstom, do njih se dostopa posebej prek menija oz. ikonce (poleg "Prikaži opis", "Prikaži namig", "Prikaži dnevnike", je sedaj še "Prikaži fotografije" ). Morda dela za odtenek počasneje kot prej. Za naložit slike na GPS sem uporabil GSAK.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Jan 31, 2012 11:37 pm

Še dobro, da imamo ta forum, da kaj izvem... ;) Tudi jaz preizkusil ta update in tudi na Dakoti dela! Resda je malo zamudno fotke nalagat na roko, ampak na srečo za večino zakladov spoiler ni potreben. A ve kdo za kak GSAKoid za Maca?

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: Kaj uporabljate

Odgovor Napisal/-a zanejc » Če Apr 12, 2012 5:50 am

Ali ima kdo zemljevide za OZIexplorer?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov