c:geo

Odgovori
Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Pe Jan 20, 2012 10:10 pm

Pozdravljeni,

c:geo je aplikacija za Android platformo in deluje od verzije 1.6 naprej. Program je začel izdelovati češki avtor, ki pa ga je predal ekipi, ki je sestavljena večinoma iz nemcev. Vendar vodja ekipe je iz slovenije, tako da morebitna vprašanja postavite tukaj ali pa pišite na support@cgeo.org
Informacije o programu dobite na www.cgeo.org, sam program pa na Android Marketu.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Jan 31, 2012 5:44 pm

Podoben nick?

Logiranje dela, če TB ne iščeš po skriti številki. Drugače pa je problem ja :(

Uporabniški avatar
kisstros
Bunkelj
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 01, 2012 10:05 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a kisstros » Sr Feb 01, 2012 10:09 pm

Mene pa pri tem programu moti to, da je preveliko odstopanje... sedaj pa ne vem, je to zaradi programa ali zaradi telefona (samsung galaxy ace).. ma še kdo take težave?

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Če Feb 02, 2012 8:37 am

Povej mi kaj odstopa, pa ti lahko povem pri čem smo. Nejverjetneje je pa da nimaš pravilnega uporabniškega imena in gesla.

Uporabniški avatar
kisstros
Bunkelj
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 01, 2012 10:05 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a kisstros » Če Feb 02, 2012 11:06 pm

odstopa
1. puščica na kompasu kaže ravno nasprotno smer
2. ko se približujem po metrih na kompasu mi metre odševa, ko se ustavim in stopim korak v stran ali nazaj mi metri zbezlajo v nasprotno smer .. (primer: park free 1. Zakladek je skrit v gozdičku med šolo in cesto ... mene je kompas pošiljal čez cesto ( na travnik) in še 12m naprej. Jasno mi je bilo da tam zakladka ni )
3. Čim sem v gozdu enostavno ne deluje ne kompas ne metri do zakladka ... ampak to je vrjetno problem v mobitelovem gpsu


Mi je že jean povedal za možno napako zaradi logiranja ... tako da bom še to sprobal, če pa še to ne bo delal bom pa na staro nokio nekaj naložil .. pri njej bo vsaj batarija dalj časa držala k ta pametni telefon ne premore več kot eno uro uporabe gpsa

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Pe Feb 03, 2012 8:57 am

1. Kalibriraj notranji kompas.
2. problem GPSja
3. Enako.

Kot sva ti že dva povedala. Update verzije na 4.1. in prijava. Koordinate bodo točne.
Kako imaš pa interni GPS nastavljen pa ne vem.
Mobitel bi moral zdržati vsaj cca 4h. Če ti drži samo 1h je nekaj narobe.

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a zanejc » Pe Feb 03, 2012 5:29 pm

mene pa nekaj zanima. Ko se mi zapre ekran na telefonu mi preneha dol vlečt keške, zakaj? A je program tako nastavljen ali imam jaz tako nastavljeno?

Uporabniški avatar
kisstros
Bunkelj
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 01, 2012 10:05 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a kisstros » Ne Feb 05, 2012 9:56 pm

1. kako naj kalibriram notranji kompas ko pa imam "pametni " telefon .. hočm rečt, iskal probal bral navodila od spredaj in od zadaj o GPS ali kompasu ni besede
2. tud z logiranjem nisem rešil nobenih težav .. po poteh NOB mi je pri zakladu kazal naj grem še 7m v smeri od zakladka proti gozdu ... kr nekam ...
3. tud c:geo je zadnja verzija k jo mam na samsungu

če kdo ve kdo kako naj rešm to naj mi pove ...lohk pa mu tud v živo demonstriram probleme

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Feb 06, 2012 7:32 am

" .. po poteh NOB mi je pri zakladu kazal naj grem še 7m v smeri od zakladka proti gozdu ... kr nekam ... "

He, he, to mislim da se velikokrat dogaja kar vsem, s pametnimi, malo manj pametnimi ali celo butastimi telefoni in ročnimi navigacijskimi napravami :D

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Po Feb 06, 2012 1:41 pm

zanejc napisal/-a: mene pa nekaj zanima. Ko se mi zapre ekran na telefonu mi preneha dol vlečt keške, zakaj? A je program tako nastavljen ali imam jaz tako nastavljeno?
Možno da je napaka. Bom preveril, če poveš kako zapreš ekran. Sam še nisem videl preklopnega Android telefona.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov